Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

Stan starej rzeźni w Nysie zagraża bezpieczeństwu. Budynki grożą zawaleniem, choć można do nich wejść

Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Budynki po byłej rzeźni w Nysie nadal popadają w ruinę. Na dodatek każdy, bez najmniejszych przeszkód, może dostać się do środka, bo drzwi do budynku zostały wyłamane.
Zabezpieczanie obiektu przez bezdomnymi i ciekawskimi wydaje się być walką z wiatrakami.

- Interweniujemy już od kilku lat. Strażnicy, którzy chodzą po tym rejonie zauważają różne sytuacje, które się tam dzieją. Niedawno, bo 10 września, rozmawialiśmy z pełnomocnikiem syndyka, który miał przekazać sprawę właśnie odnośnie niezabezpieczonego wejścia - informuje Urszula Harkawa z nyskiej Straży Miejskiej.

Terenem od lat zarządza syndyk, któremu do tej pory nie udało się znaleźć nowego właściciela. Jak zapewniono naszego reportera, wejście do budynku wkrótce zostanie zamurowane.

- Do końca tego tygodnia powinien teren być w sposób prawidłowy zabezpieczony. Oczywiście on cały czas jest zabezpieczony w ten sposób, że z każdej strony budynku są odpowiednie ostrzeżenia, jest oznakowanie zgodne z przepisami prawa - zapewnia adwokat Mateusz Sitnik, pełnomocnik syndyka zarządzającego obiektem. Prace zabezpieczające mają ruszyć jutro.

Zakupem terenu jest zainteresowanych kilka podmiotów. W ubiegłym roku przejęcie obiektu zapowiadało także miasto, jednak do tej pory rzeźnia nie zmieniła właściciela.

Na nieruchomość składa się 16 budynków o łącznej powierzchni około 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. W ostatnim przetargu, w grudniu ubiegłego roku, obiekt wystawiono na sprzedaż za 425 tysięcy złotych.
Urszula Harkawa
Mateusz Sitnik

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »