Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

Stan starej rzeźni w Nysie zagraża bezpieczeństwu. Budynki grożą zawaleniem, choć można do nich wejść

Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Każdy może dostać się na teren byłej rzeźni w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Budynki po byłej rzeźni w Nysie nadal popadają w ruinę. Na dodatek każdy, bez najmniejszych przeszkód, może dostać się do środka, bo drzwi do budynku zostały wyłamane.
Zabezpieczanie obiektu przez bezdomnymi i ciekawskimi wydaje się być walką z wiatrakami.

- Interweniujemy już od kilku lat. Strażnicy, którzy chodzą po tym rejonie zauważają różne sytuacje, które się tam dzieją. Niedawno, bo 10 września, rozmawialiśmy z pełnomocnikiem syndyka, który miał przekazać sprawę właśnie odnośnie niezabezpieczonego wejścia - informuje Urszula Harkawa z nyskiej Straży Miejskiej.

Terenem od lat zarządza syndyk, któremu do tej pory nie udało się znaleźć nowego właściciela. Jak zapewniono naszego reportera, wejście do budynku wkrótce zostanie zamurowane.

- Do końca tego tygodnia powinien teren być w sposób prawidłowy zabezpieczony. Oczywiście on cały czas jest zabezpieczony w ten sposób, że z każdej strony budynku są odpowiednie ostrzeżenia, jest oznakowanie zgodne z przepisami prawa - zapewnia adwokat Mateusz Sitnik, pełnomocnik syndyka zarządzającego obiektem. Prace zabezpieczające mają ruszyć jutro.

Zakupem terenu jest zainteresowanych kilka podmiotów. W ubiegłym roku przejęcie obiektu zapowiadało także miasto, jednak do tej pory rzeźnia nie zmieniła właściciela.

Na nieruchomość składa się 16 budynków o łącznej powierzchni około 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. W ostatnim przetargu, w grudniu ubiegłego roku, obiekt wystawiono na sprzedaż za 425 tysięcy złotych.
Urszula Harkawa
Mateusz Sitnik

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 20:20 Co dalej z otmuchowskim Sandaczem? "Prace idą pełną parą, znajdziemy brakujące pieniądze na remont" Prace remontowe przy 'Sandaczu', czyli dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Otmuchowskim idą pełną parą i nie są zagrożone, mimo iż powiat wycofał się z ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:15 Duże utrudnienia przy dworcu PKP Opole Wschodnie. Od dzisiaj czasowo będzie zamykany przejazd pod wiaduktem na ul. Ole ... W związku z przebudową dworca kolejowego Opole Wschodnie dzisiaj (18.03) rozpoczyna się demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym na ulicy Oleskiej. » więcej 2019-03-18, godz. 20:00 Joachim Brudziński, szef MSWiA spotkał się w Opolu z podległymi mu służbami Koordynacja działań, podsumowanie pracy w ubiegłym roku i plan na rok trwający. W Opolu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński spotkał ... » więcej 2019-03-18, godz. 18:40 Trwają przygotowania do tegorocznego Dnia Flagi. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki - Przygotowania do Święta Flagi Rzeczypospolitej trwają już długo, bo tak ważnej uroczystości nie da się zorganizować w przeciągu jednego miesiąca - powiedzia ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h Policjanci ze Strzelec Opolskich w miniony weekend (15-17.03) zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h w ter ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »