Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 13:30 Autor: Katarzyna Doros

KWW Obywatele dla Opola: placówki kulturalno-oświatowe na peryferiach i stypendia dla studentów to przepis na "Mądre Opole"

Prezentacja programu "Mądre Opole" KWW Obywatele dla Opola [fot. Katarzyna Doros]
Prezentacja programu "Mądre Opole" KWW Obywatele dla Opola [fot. Katarzyna Doros]
Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele dla Opola proponuje rozwinięcie sieci szkół i przedszkoli oraz placówek kulturalnych na obrzeżach stolicy regionu. Obywatele dla Opola proponują także wzmocnienie programu stypendialnego, który ma w mieście na stałe zatrzymać opolskich studentów. Wszystko w myśl hasła "Mądre Opole".
- Mamy placówki kultury skupione m.in. w centrum miasta i na osiedlu Armii Krajowej, pozostałe osiedla, np. Malinka są tego pozbawione. Samorząd terytorialny może to zmienić i dotować działalność tych placówek - mówi Zbigniew Janowski, kandydat komitetu do rady miasta. - To jest rodzaj przybliżenia zarówno edukacji i kultury do naszych mieszkańców i to zarówno tych młodych, i tych starszych wiekiem, bo to właśnie tam bezpośrednio dociera się do nich i z wiedzą i z propozycjami kulturalnymi.

Zdaniem KWW Obywatele dla Opola stypendia dla opolskich studentów mogłyby być przyznawane od drugiego roku, pod warunkiem, że studenci będą podejmować pracę w Opolu.
Zbigniew Janowski

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »