Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-24, 12:15 Autor: Jacek Rudnik

Z rady miasta do sejmiku czy w drugą stronę? Szymański i Kubalańca o swoich planach

Z rady miasta do sejmiku, czy może w drugą stronę?
Z rady miasta do sejmiku, czy może w drugą stronę?
Arkadiusz Szymański [fot. Paula Hołubowicz]
Arkadiusz Szymański [fot. Paula Hołubowicz]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zdecydowałem się po czterech latach doświadczeń w sejmiku spróbować wrócić do rady miasta, gdzie w moim odczuciu daje się więcej zrobić - ocenił w porannej rozmowie "W cztery oczy" radny wojewódzki Arkadiusz Szymański z PiS, który w wyborach samorządowych startuje do samorządu w Opolu. Na "wyborczą woltę" w drugą stronę decyduje się z kolei przewodniczący klubu PO w opolskiej radzie miasta - Zbigniew Kubalańca. - Znam samorząd województwa jak własną kieszeń - powiedział na antenie Radia Opole.
Arkadiusz Szymański - kandydat PiS do opolskiej rady miasta w okręgu 4, obejmującym Śródmieście i Stare Miasto w miejskim samorządzie pracował już od 2006 do 2010 roku.

W jego ocenie w trakcie dobiegającej końca kadencji opozycja w sejmiku praktycznie nie miała nic do powiedzenia, a wszelkie inicjatywy były blokowane i nie było szans na ich przegłosowanie.

- Powolne podejmowanie decyzji, opóźnienia w inwestycjach i to przy dużo skromniejszym budżecie, co podkreślam, ponieważ budżet Opolszczyzny to nie jest nawet połowa budżetu Opola, a pamiętajmy, że te środki w większej perspektywie są jeszcze tylko przez dwa lata, potem będą się zmniejszać - stwierdził Arkadiusz Szymański.

- W Opolu będzie większa możliwość, więcej rzeczy do zrobienia - argumentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" kandydat na radnego Opola Arkadiusz Szymański.

Na pytanie o potencjalną koalicję w przyszłym sejmiku przewodniczący klubu radnych PiS powiedział, że dziś za wcześnie by o tym rozmawiać.

- Z urzędem marszałkowskim jestem związany od 12 lat, właściwie cała moja kariera zawodowa to jest samorząd województwa - ocenił z kolei w "Poglądach i osądach" Radia Opole szef klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta Zbigniew Kubalańca, który kandyduje w wyborach samorządowych do sejmiku.

- Do Opola w ramach dwóch programów operacyjnych RPO wpłynęło łącznie ponad 1,5 mld złotych, bez których realna zmiana naszego najbliższego otoczenia nie byłaby możliwa. Nie ma silnej stolicy regionu, bez silnego samorządu województwa - argumentował Zbigniew Kubalańca.

Przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta jest jednocześnie dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w urzędzie marszałkowskim, stąd też w razie uzyskania mandatu w samorządzie województwa będzie musiał zrezygnować z tego stanowiska.

- Przede wszystkim trzeba wybory wygrać - powiedział kandydujący do sejmiku z okręgu nr 1 obejmującego Opole i powiat opolski Zbigniew Kubalańca pytany o potencjalne przyszłe koalicje w samorządzie województwa.

Zdaniem gościa Radia Opole są realne szanse na zwiększenie liczby mandatów w samorządzie województwa, gdzie dziś PO ma 9 przedstawicieli.

Wybory samorządowe 21 października, druga tura 4 listopada.
Arkadiusz Szymański 01
Arkadiusz Szymański 02
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2020-07-06, godz. 10:32 Korek na opolskim odcinku A4 po kolizji samochodu ciężarowego. Strażacy neutralizują wyciek paliwa Na autostradzie A4 na wysokości zjazdu na Strzelce Opolskie samochód ciężarowy uderzył w bariery. W wyniku kolizji na 279 km w kierunku Wrocławia między węzłami… » więcej 2020-07-06, godz. 09:40 WYBORY 2020: Kampania wyborcza na ostatniej prostej. KBW przypomina o ważnych terminach - Do wtorku (07.07) jest czas na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania - poinformował w porannej rozmowie… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »