Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-24, 12:15 Autor: Jacek Rudnik

Z rady miasta do sejmiku czy w drugą stronę? Szymański i Kubalańca o swoich planach

Z rady miasta do sejmiku, czy może w drugą stronę?
Z rady miasta do sejmiku, czy może w drugą stronę?
Arkadiusz Szymański [fot. Paula Hołubowicz]
Arkadiusz Szymański [fot. Paula Hołubowicz]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbigniew Kubalańca [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zdecydowałem się po czterech latach doświadczeń w sejmiku spróbować wrócić do rady miasta, gdzie w moim odczuciu daje się więcej zrobić - ocenił w porannej rozmowie "W cztery oczy" radny wojewódzki Arkadiusz Szymański z PiS, który w wyborach samorządowych startuje do samorządu w Opolu. Na "wyborczą woltę" w drugą stronę decyduje się z kolei przewodniczący klubu PO w opolskiej radzie miasta - Zbigniew Kubalańca. - Znam samorząd województwa jak własną kieszeń - powiedział na antenie Radia Opole.
Arkadiusz Szymański - kandydat PiS do opolskiej rady miasta w okręgu 4, obejmującym Śródmieście i Stare Miasto w miejskim samorządzie pracował już od 2006 do 2010 roku.

W jego ocenie w trakcie dobiegającej końca kadencji opozycja w sejmiku praktycznie nie miała nic do powiedzenia, a wszelkie inicjatywy były blokowane i nie było szans na ich przegłosowanie.

- Powolne podejmowanie decyzji, opóźnienia w inwestycjach i to przy dużo skromniejszym budżecie, co podkreślam, ponieważ budżet Opolszczyzny to nie jest nawet połowa budżetu Opola, a pamiętajmy, że te środki w większej perspektywie są jeszcze tylko przez dwa lata, potem będą się zmniejszać - stwierdził Arkadiusz Szymański.

- W Opolu będzie większa możliwość, więcej rzeczy do zrobienia - argumentował w porannej rozmowie "W cztery oczy" kandydat na radnego Opola Arkadiusz Szymański.

Na pytanie o potencjalną koalicję w przyszłym sejmiku przewodniczący klubu radnych PiS powiedział, że dziś za wcześnie by o tym rozmawiać.

- Z urzędem marszałkowskim jestem związany od 12 lat, właściwie cała moja kariera zawodowa to jest samorząd województwa - ocenił z kolei w "Poglądach i osądach" Radia Opole szef klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta Zbigniew Kubalańca, który kandyduje w wyborach samorządowych do sejmiku.

- Do Opola w ramach dwóch programów operacyjnych RPO wpłynęło łącznie ponad 1,5 mld złotych, bez których realna zmiana naszego najbliższego otoczenia nie byłaby możliwa. Nie ma silnej stolicy regionu, bez silnego samorządu województwa - argumentował Zbigniew Kubalańca.

Przewodniczący klubu radnych PO w opolskiej radzie miasta jest jednocześnie dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w urzędzie marszałkowskim, stąd też w razie uzyskania mandatu w samorządzie województwa będzie musiał zrezygnować z tego stanowiska.

- Przede wszystkim trzeba wybory wygrać - powiedział kandydujący do sejmiku z okręgu nr 1 obejmującego Opole i powiat opolski Zbigniew Kubalańca pytany o potencjalne przyszłe koalicje w samorządzie województwa.

Zdaniem gościa Radia Opole są realne szanse na zwiększenie liczby mandatów w samorządzie województwa, gdzie dziś PO ma 9 przedstawicieli.

Wybory samorządowe 21 października, druga tura 4 listopada.
Arkadiusz Szymański 01
Arkadiusz Szymański 02
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2019-06-15, godz. 21:00 "W Krasiejowie mamy codziennie jakieś zagadki". Naukowcy rozprawiają o nowinkach paleontologicznych Naukowcy z różnych zakątków Polski przyjechali do Krasiejowa, żeby rozmawiać o nowościach w paleontologii podczas VI sesji popularnonaukowej. » więcej 2019-06-15, godz. 19:15 W Opolu każdy może zostać gwiazdą festiwalu. Wystarczy przyjść na rynek Na opolskim rynku można zrobić sobie festiwalowe zdjęcie. Chętni mogą usiąść w królewskim fotelu i poczuć się, jak gwiazda polskiej sceny. To festiwalowa nowo ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:45 W Prudniku nauczają o Prymasie Tysiąclecia Nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przypominane jest w Prudniku. Rozpoczęły się tam 31. Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne. Zainaugurował je ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:30 Dni Ozimka z tańcem, zabawą i ekologią Seansem filmowym 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów' i pokazem konkursowych teledysków do piosenek zespołu Loka rozpoczęły się Dni Ozimka, organizowane pod has ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:00 "To najważniejszy dzień w życiu żołnierza". Elewi złożyli przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej 54 elewów służby przygotowawczej - w tym 10 kobiet, przysięgało na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wierność Ojczyźnie i Konstytucji. Chętni do sł ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:27 Samochód osobowy dachował na A4. Jedna osoba została poszkodowana Na miejscu zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2019-06-15, godz. 13:55 Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" zawitał do Opola W dziesięć miesięcy odwiedzą dziesięć miast, by promować czytelnictwo i wartość literatury. Dziś (15.06) Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 'Ojc ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:00 Opolskie: odra nadal groźna, wzrasta też zachorowalność na WZW typu A Rośnie zachorowalność na odrę i wirusowe zapalenie wątroby typu A. W styczniu Opolszczyzna należała do regionów, w których zapadalność na odrę była najwyższa ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:38 Pies pomaga dotrzeć do dziecka. Dziś przypada ogólnopolski dzień dogoterapii Ten dzień potwierdza, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dziś (15.06) obchodzimy ogólnopolski dzień dogoterapii. Rehabilitacja z udziałem czworon ... » więcej 2019-06-15, godz. 01:56 56. KFPP: Publiczność w amfiteatrze nie zawiodła [ZDJĘCIA] Oglądają artystów z bliska i tańczą razem z nimi - opolska publiczność bawi się na opolskim festiwalu. Wśród nich osoby nie tylko z naszego województwa, ale t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »