Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 12:32 Autor: Ewelina Laxy

Wypadek śmigłowca w Domecku: pilot zdobył licencję rok przed zdarzeniem. Prokuratura czeka na raport komisji

Wypadek śmigłowca w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek śmigłowca w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku śmigłowca w Domecku. Mężczyzna, który pilotował maszynę licencję zdobył w 2017 roku. Helikopter kupił w tym samym roku.
- Mężczyzna, który pilotował ten helikopter nabył go niespełna rok wcześniej, czyli jesienią 2017 roku. W tym też roku uzyskał licencję pilota i do momentu tego feralnego lotu miał wylatanych ok. 180 godzin - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Dzień wcześniej helikopter wykonywał lot do Krakowa. Z ustaleń wynika, że nie zarejestrowano wtedy żadnych sygnałów świadczących o złym stanie technicznym maszyny. Trzeci uczestnik katastrofy - 21-latek, który przeżył nadal przebywa w szpitalu.

- Stan tego mężczyzny się poprawił na tyle, że podjęto próbę jego przesłuchania, natomiast lekarze sprawujący nad nim pieczę, z uwagi na kondycję psychiczną wskazali, żeby czynności tej nie przeprowadzać. Czekamy wciąż na poprawę stanu zdrowia tak, aby móc przesłuchać tego mężczyznę w charakterze świadka - mówi Stanisław Bar.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że mężczyzna cierpi na amnezję wsteczną i nie pamięta, co zdarzyło się w trakcie feralnego lotu.

Do opolskiej prokuratury wciąż nie dotarł raport z pracy Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. - Trudno powiedzieć, kiedy zostanie nam przekazany - mówi prokurator Bar.

Przypomnijmy: 11 lipca trzech mieszkańców powiatu lublinieckiego wykonywało lot do Ziębic (woj. dolnośląskie). Z nieustalonych dotąd przyczyn śmigłowiec, którym podróżowali, rozbił się na polu w Domecku. 57-letni pilot oraz jego 31-letni syn zginęli na miejscu. 21-latek, drugi syn pilota, trafił do szpitala.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:45 Mieszkańcy Zdzieszowic spisali się na medal. Zbiórka dla pogorzelców dała duże efekty Z bardzo dużym odzewem spotkał się apel o pomoc zdzieszowickim pogorzelcom. Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 listopada ogień wybuchł w budynku socjalnym przy u ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:15 Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej spra ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:24 Ekspose Andrzeja Buły - w województwie opolskim rewolucji nie będzie Kontynuacja dotychczasowej polityki - to plan na najbliższą kadencję. Marszałek województwa wpolskiego Andrzej Buła w swoim ekspose wskazał, na co postawi pod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »