Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 12:32 Autor: Ewelina Laxy

Wypadek śmigłowca w Domecku: pilot zdobył licencję rok przed zdarzeniem. Prokuratura czeka na raport komisji

Wypadek śmigłowca w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek śmigłowca w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku śmigłowca w Domecku. Mężczyzna, który pilotował maszynę licencję zdobył w 2017 roku. Helikopter kupił w tym samym roku.
- Mężczyzna, który pilotował ten helikopter nabył go niespełna rok wcześniej, czyli jesienią 2017 roku. W tym też roku uzyskał licencję pilota i do momentu tego feralnego lotu miał wylatanych ok. 180 godzin - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Dzień wcześniej helikopter wykonywał lot do Krakowa. Z ustaleń wynika, że nie zarejestrowano wtedy żadnych sygnałów świadczących o złym stanie technicznym maszyny. Trzeci uczestnik katastrofy - 21-latek, który przeżył nadal przebywa w szpitalu.

- Stan tego mężczyzny się poprawił na tyle, że podjęto próbę jego przesłuchania, natomiast lekarze sprawujący nad nim pieczę, z uwagi na kondycję psychiczną wskazali, żeby czynności tej nie przeprowadzać. Czekamy wciąż na poprawę stanu zdrowia tak, aby móc przesłuchać tego mężczyznę w charakterze świadka - mówi Stanisław Bar.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że mężczyzna cierpi na amnezję wsteczną i nie pamięta, co zdarzyło się w trakcie feralnego lotu.

Do opolskiej prokuratury wciąż nie dotarł raport z pracy Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. - Trudno powiedzieć, kiedy zostanie nam przekazany - mówi prokurator Bar.

Przypomnijmy: 11 lipca trzech mieszkańców powiatu lublinieckiego wykonywało lot do Ziębic (woj. dolnośląskie). Z nieustalonych dotąd przyczyn śmigłowiec, którym podróżowali, rozbił się na polu w Domecku. 57-letni pilot oraz jego 31-letni syn zginęli na miejscu. 21-latek, drugi syn pilota, trafił do szpitala.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2018-10-18, godz. 11:30 Pojawił się chętny na dworek w Komornie, ale zrezygnował Kolejna próba sprzedaży zabytkowego dworku w Komornie zakończyła się fiaskiem. Nie znalazł się chętny na 6 hektarów zabytkowego parku, dworek z przełomu XVIII ... » więcej 2018-10-18, godz. 11:30 KWW Marcina Gambca liczy na 3 mandaty w opolskiej radzie miasta - To indywidualna decyzja Norberta Honki, ma prawo popierać w wyborach, kogo chce - powiedział w 'Poglądach i osądach' Marcin Gambiec, kandydujący na prezyden ... » więcej 2018-10-18, godz. 11:00 Mundurowi przejęli 2 tony suszu tytoniowego. Wpadł mężczyzna ścigany listem gończym Ponad 2 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy przechwycili opolscy policjanci i celnicy. Przez niezapłacony podatek Skarb Państwa mógł stracić pra ... » więcej 2018-10-18, godz. 10:45 Dziś ostatnia w tej kadencji sesja opolskiej rady miasta. W planie m.in. głosowanie ws. obniżenia pensji prezydentowi - Fajnie mieć po swojej stronie kogoś, z kim się kiedyś konkurowało - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, pyt ... » więcej 2018-10-18, godz. 10:30 Honka mówi o manipulacji Bartka. "Głosowałem w sprawie poparcia Gambca, ale byłem przeciw" Norbert Honka jako jedyny z zarządu TSKN wyraził sprzeciw wobec poparcia Mniejszości Niemieckiej dla Marcina Gambca w wyborach na prezydenta Opola. Członek Za ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:30 Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady w rejonie remontu. Problemy także na DK 11 Na 249 kilometrze A4 na wysokości Krapkowic bus wjechał w oznakowanie robót. Nie ma osób poszkodowanych, ale zablokowane zostały dwa pasy ruchu w kierunku Kat ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:30 Głowy pełne pomysłów i chęć działania. Akademia Obywatelska w opolskiej MBP Po raz pierwszy zorganizowano w stolicy regionu Akademię Obywatelską. Ma ona wzmocnić działania społeczne w mieście i stworzyć wspólnotę liderów społeczeństwa ... » więcej 2018-10-18, godz. 08:30 Młodzież z całego województwa będzie uczyć się podstawowych informacji o ubezpieczeniach społecznych Zespół Szkół im. Lotników Polskich w Oleśnie był miejscem wojewódzkiej inauguracji projektu edukacyjnego 'Lekcje z ZUS'. Cykl czterech zajęć dla szkół ponadpo ... » więcej 2018-10-18, godz. 07:10 Nowy mieszkaniec opolskiego zoo. W rodzinie ma żyrafy, a nogi... jak u zebry Wyjątkowe zwierzę przyjechało do opolskiego ogrodu zoologicznego. To okapi, czyli przedstawiciel rodziny żyrafowatych. Z brytyjskiego Chester do ogrodu w Opol ... » więcej 2018-10-18, godz. 07:00 8 milionów więcej na termomodernizacje w dwóch powiatach Prawie 8 milionów dodatkowo otrzymały samorządy zrzeszone w Subregionie Kędzierzyńsko-Strzeleckim na działania związane z termomodernizacją i walką z niską em ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »