Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 16:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolska Olimpiada Senioralna, czyli jak nie dać się czasowi. "Trzy razy w tygodniu basen i codziennie gimnastyka"

Olimpiada Senioralna 2
Olimpiada Senioralna 2
Olimpiada Senioralna 1
Olimpiada Senioralna 1
Olimpiada Senioralna 3
Olimpiada Senioralna 3
Około 300 osób uczestniczyło w olimpiadzie senioralnej, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Stegu-Arena w Opolu. 28 drużyn z województwa walczyło w konkurencjach rzucania woreczkami do koła, toczeniu wielkiej piłki i rzucie oszczepem w światło minibramki. Choć dyscypliny nie brzmią profesjonalnie to zawodom towarzyszyła oprawa prawdziwie olimpijska, z uroczystą prezentacją ekip poszczególnych miast na początku.
Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu tłumaczy, że zainteresowanie olimpiadą przerosło oczekiwania organizatorów. W ubiegłym roku w podobnych zawodach uczestniczyło 36 osób.

Seniorzy przekonują, że nie patrzą w pesel i nie wstydzą się swojego wieku, tylko są cały czas aktywni. - U nas działa kabaret, mamy chór, tańczymy - chwali się jedna z uczestniczek imprezy. - Mam trzy razy w tygodniu basen, codziennie mamy gimnastykę na Malinie, mamy siłownię, co drugi dzień tańce. Także cały czas jestem sportowo czynna - dodaje opolska seniorka.

Opolska Olimpiada Senioralna została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Urząd Miasta Opole, MOSiR w Opolu, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowiska Lokalnego „Chciej Chcieć”, Fundację Rozwoju Społecznego „Spinacz” oraz Politechnikę Opolską pod patronatem honorowym marszałka regionu.
Olimpiada Senioralna

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »