Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 16:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolska Olimpiada Senioralna, czyli jak nie dać się czasowi. "Trzy razy w tygodniu basen i codziennie gimnastyka"

Olimpiada Senioralna 2
Olimpiada Senioralna 2
Olimpiada Senioralna 1
Olimpiada Senioralna 1
Olimpiada Senioralna 3
Olimpiada Senioralna 3
Około 300 osób uczestniczyło w olimpiadzie senioralnej, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Stegu-Arena w Opolu. 28 drużyn z województwa walczyło w konkurencjach rzucania woreczkami do koła, toczeniu wielkiej piłki i rzucie oszczepem w światło minibramki. Choć dyscypliny nie brzmią profesjonalnie to zawodom towarzyszyła oprawa prawdziwie olimpijska, z uroczystą prezentacją ekip poszczególnych miast na początku.
Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu tłumaczy, że zainteresowanie olimpiadą przerosło oczekiwania organizatorów. W ubiegłym roku w podobnych zawodach uczestniczyło 36 osób.

Seniorzy przekonują, że nie patrzą w pesel i nie wstydzą się swojego wieku, tylko są cały czas aktywni. - U nas działa kabaret, mamy chór, tańczymy - chwali się jedna z uczestniczek imprezy. - Mam trzy razy w tygodniu basen, codziennie mamy gimnastykę na Malinie, mamy siłownię, co drugi dzień tańce. Także cały czas jestem sportowo czynna - dodaje opolska seniorka.

Opolska Olimpiada Senioralna została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Urząd Miasta Opole, MOSiR w Opolu, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowiska Lokalnego „Chciej Chcieć”, Fundację Rozwoju Społecznego „Spinacz” oraz Politechnikę Opolską pod patronatem honorowym marszałka regionu.
Olimpiada Senioralna

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »