Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

Maturzyści opanowali "Łącznik" Politechniki. Opolski Salon Maturzystów pełen ofert edukacyjnych

Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie ostatnich klas szkół średnich tłumnie odwiedzili Opolski Salon Maturzystów zorganizowany w "Łączniku" Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka. Wydarzenie ma przybliżyć uczniom m.in. oferty studiów i specyfikę egzaminu dojrzałości.
- Na Politechnice Opolskiej gościmy po raz 12. Jest bardzo dużo maturzystów, młodych ludzi, którzy szukają odpowiedzi na pytania postawione przez siebie, przez rodziców w pierwszym trudnym wyborze, jakim jest wybór najpierw przedmiotów, które będą zdawali na maturze, a później wybór kierunku studiów, który będzie bezpośrednio rzutował na ich karierę zawodową - mówi Bartłomiej Więckowski z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizator akcji. Zdaniem Więckowskiego z roku na rok maturzyści mają coraz bardziej doprecyzowane horyzonty, na to, co chcą robić po studiach.

Na uczestników Salonu Maturzystów czeka oferta edukacyjna uczelni wyższych z całej Polski. Wielu maturzystów wciąż szuka pomysłu na swoją przyszłość.

- Przyszłam tutaj, bo nie wiem zupełnie co zrobić ze swoją przyszłością. Mam nadzieję, że ten informator w jakiś sposób mi pomoże jakoś się ukierunkować - mówi Asia z LO nr 5 w Opolu.

- Najbardziej ciekawi mnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ponieważ chciałbym pójść na logistykę. Organizacja takich targów to fajny pomysł, bo można się dużo dowiedzieć np. o tym, jakie są wymagania i czy łatwo się dostać do akademika. A przy okazji można sobie wziąć arkusze maturalne i zapoznać się z tym, jak to wyglądało w ubiegłym roku - dodaje Karol z głubczyckiego liceum.
Bartłomiej Więckowski
maturzyści

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:05 Nie stawiał się w więzieniu i posiadał 30 gramów marihuany i amfetaminy. Trafił w ręce policji 23-latek, który nie stawił się do więzienia został zatrzymany przez policjantów z Nysy. Sąd skazał go wcześniej za kradzieże z włamaniem. Gdy kryminalni zapuk ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:43 Demoluje zaparkowane pojazdy. Policjanci z Brzegu już kilkukrotnie zatrzymywali 36-latkę Kilkanaście zniszczonych pojazdów w niecały tydzień. To efekt działalności 36-letniej mieszkanki Lubszy, która będąc pod wpływem alkoholu demoluje zaparkowane ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:08 Stanowiska podzielone, choć pierwszego posiedzenia jeszcze nie było Przewodniczącym Rady Miasta Opola ma zostać Łukasz Sowada z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Piotr Mielec, pokieruje klubem. » więcej 2018-11-16, godz. 07:30 Nie wiadomo, czy w tym roku uda się rozpocząć nasadzenia w zabytkowym parku w Głuchołazach Nie wiadomo, czy Głuchołazom uda się wykorzystać w tym roku dotację na rewitalizację zabytkowego parku zdrojowego. Po kilku miesiącach od złożenia wniosku, mi ... » więcej 2018-11-16, godz. 07:15 Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury ws. zdjęcia krzyża w krapkowickiej szkole Usunęła krzyż, który wisiał w pokoju nauczycielskim i z tego powodu była dyskryminowana i szykanowana. Grażyna Juszczyk po niemal dwóch latach walki w opolski ... » więcej 2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »