Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

Maturzyści opanowali "Łącznik" Politechniki. Opolski Salon Maturzystów pełen ofert edukacyjnych

Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie ostatnich klas szkół średnich tłumnie odwiedzili Opolski Salon Maturzystów zorganizowany w "Łączniku" Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka. Wydarzenie ma przybliżyć uczniom m.in. oferty studiów i specyfikę egzaminu dojrzałości.
- Na Politechnice Opolskiej gościmy po raz 12. Jest bardzo dużo maturzystów, młodych ludzi, którzy szukają odpowiedzi na pytania postawione przez siebie, przez rodziców w pierwszym trudnym wyborze, jakim jest wybór najpierw przedmiotów, które będą zdawali na maturze, a później wybór kierunku studiów, który będzie bezpośrednio rzutował na ich karierę zawodową - mówi Bartłomiej Więckowski z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizator akcji. Zdaniem Więckowskiego z roku na rok maturzyści mają coraz bardziej doprecyzowane horyzonty, na to, co chcą robić po studiach.

Na uczestników Salonu Maturzystów czeka oferta edukacyjna uczelni wyższych z całej Polski. Wielu maturzystów wciąż szuka pomysłu na swoją przyszłość.

- Przyszłam tutaj, bo nie wiem zupełnie co zrobić ze swoją przyszłością. Mam nadzieję, że ten informator w jakiś sposób mi pomoże jakoś się ukierunkować - mówi Asia z LO nr 5 w Opolu.

- Najbardziej ciekawi mnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ponieważ chciałbym pójść na logistykę. Organizacja takich targów to fajny pomysł, bo można się dużo dowiedzieć np. o tym, jakie są wymagania i czy łatwo się dostać do akademika. A przy okazji można sobie wziąć arkusze maturalne i zapoznać się z tym, jak to wyglądało w ubiegłym roku - dodaje Karol z głubczyckiego liceum.
Bartłomiej Więckowski
maturzyści

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 20:10 "Stop rzezi dzików". Protest przyrodników i mieszkańców Opola Są przeciwni masowemu odstrzałowi dzików. Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze wraz z ekologami i mieszkańcami Opola zaprotestowało dziś przy pomniku na Placu Wo ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Rodacy z Kazachstanu zamieszkali w centrum Olesna. "Mieszkańcy są bardzo pomocni" Sześcioro repatriantów z Kazachstanu zamieszkało w centrum Olesna. » więcej 2019-01-16, godz. 19:17 W Opolu ruszyła przebudowa skrzyżowania Oleskiej z Batalionów Chłopskich Ulica Rataja została częściowo zamknięta dla ruchu. Rozpoczęły się także prace na ulicy Nysy Łużyckiej. Tak wygląda początek przebudowy skrzyżowania ulicy Ole ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:23 Ordynator Wojciech Walas z USK w Opolu wystosował list otwarty do Jurka Owsiaka Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dary na łączną sumę 3 mln złotych. W ciągu 27 lat placówka otrzymała ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »