Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

Maturzyści opanowali "Łącznik" Politechniki. Opolski Salon Maturzystów pełen ofert edukacyjnych

Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Salon Maturzystów [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie ostatnich klas szkół średnich tłumnie odwiedzili Opolski Salon Maturzystów zorganizowany w "Łączniku" Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka. Wydarzenie ma przybliżyć uczniom m.in. oferty studiów i specyfikę egzaminu dojrzałości.
- Na Politechnice Opolskiej gościmy po raz 12. Jest bardzo dużo maturzystów, młodych ludzi, którzy szukają odpowiedzi na pytania postawione przez siebie, przez rodziców w pierwszym trudnym wyborze, jakim jest wybór najpierw przedmiotów, które będą zdawali na maturze, a później wybór kierunku studiów, który będzie bezpośrednio rzutował na ich karierę zawodową - mówi Bartłomiej Więckowski z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizator akcji. Zdaniem Więckowskiego z roku na rok maturzyści mają coraz bardziej doprecyzowane horyzonty, na to, co chcą robić po studiach.

Na uczestników Salonu Maturzystów czeka oferta edukacyjna uczelni wyższych z całej Polski. Wielu maturzystów wciąż szuka pomysłu na swoją przyszłość.

- Przyszłam tutaj, bo nie wiem zupełnie co zrobić ze swoją przyszłością. Mam nadzieję, że ten informator w jakiś sposób mi pomoże jakoś się ukierunkować - mówi Asia z LO nr 5 w Opolu.

- Najbardziej ciekawi mnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, ponieważ chciałbym pójść na logistykę. Organizacja takich targów to fajny pomysł, bo można się dużo dowiedzieć np. o tym, jakie są wymagania i czy łatwo się dostać do akademika. A przy okazji można sobie wziąć arkusze maturalne i zapoznać się z tym, jak to wyglądało w ubiegłym roku - dodaje Karol z głubczyckiego liceum.
Bartłomiej Więckowski
maturzyści

Wiadomości z regionu

2018-09-18, godz. 22:30 Sabina Nowosielska ogłosiła program wyborczy i kandydatów na radnych Sabina Nowosielska będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj (18.09) przedstawiła swój program wyborczy i kandydatów ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:15 Wioski wzięły wszystko. Znamy wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski Projekty, które będą realizowane z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ulokowane będą w sołectwach wiejskich gminy Strzelce Opolskie. Największą popularn ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Pijany, wiekowy rowerzysta na drodze wojewódzkiej Jeden dzień i trzech pijanych kierujących. Tak wygląda wtorkowa statystyka strzeleckiej policji. Rekordzistą okazał się 72-letni rowerzysta. O tym, że jedzie ... » więcej 2018-09-18, godz. 21:00 Prudnik: zrewidowano napis na pomniku ofiar nazistów Zmieni się inskrypcja na prudnickim pomniku więźniów największego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest niezgodna z ustawą o zakazie propagowania komunizm ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:15 Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Głuchołaski ambulans prezentem dla armeńskiego szpitala Głuchołaski Zakład Opieki Zdrowotnej przekazał niepotrzebną już karetkę placówce, która znajduje się w Talinie. To miasto partnerskie, z którym powiat nyski w ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Kolejny kandydat na burmistrza Brzegu. Lokalny komitet rusza do wyborów Obywatelski komitet „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” oficjalnie rozpoczął kampanię. Dziś (18.09) liderzy lokalnego ugrupowania przedstawili kandydata n ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:45 Umowa patronacka miedzy kluczborskim ogólniakiem, a opolskim uniwersytetem nabierze wymiaru praktycznego Zajęcia na opolskiej uczelni i korzystanie z jej zasobów dydaktycznych. Pogłębianie wiedzy, głównie z chemii i biologii. W ramach umowy z Collegium Medicum op ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:30 Maciej Sonik chwali się poparciem pod listami kandydatów, a Andrzej Kasiura pyta o merytoryczną kampanię Ponad 4250 podpisów poparcia pod listami kandydatów do łącznie trzech rad gmin i rady powiatu krapkowickiego zebrał Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika. ... » więcej 2018-09-18, godz. 17:30 Związek Inwalidów Wojennych RP ma 100 lat. "To godna organizacja" Związek Inwalidów Wojennych RP obchodzi stulecie. Obecnie organizacja na Opolszczyźnie liczy około 200 członków. Zrzesza osoby, które walczyły jeszcze podczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »