Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-09, 20:34 Autor: Daniel Klimczak

"Z dobrym gospodarzem dokończymy budowę obwodnicy". Kluczbork był ostatnim punktem na mapie wizyty szefa rządu w regionie [ZDJĘCIA]

Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Kluczbork był ostatnim miastem Opolszczyzny, które odwiedził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu nawiązał do przeszłości miasta, nazywając Kluczbork kolejową potęgą. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość odbuduje linię kolejową do Wrocławia:

- Podjęliśmy decyzję, że będziemy remontować, odbudowywać drogę Kluczbork - Namysłów - Oleśnica - Wrocław. Możecie nas trzymać za słowo - zapowiedział.

Premier wytknął także obecnym władzom samorządowym brak skuteczności w przyciąganiu inwestorów:

- Nie ma odpowiednich zachęt, nie ma odpowiedniej infrastruktury kolejowej i drogowej i my to chcemy zmienić - dodał.

Prezes Rady Ministrów odniósł się też do kwestii obwodnicy miasta. Wskazując na obiegającego się o funkcję burmistrza Stanisława Konarskiego zaznaczył, że we współpracy z "dobrym gospodarzem" jej budowa zostanie dokończona:

- Wiem, z jakim trudem tutaj jest przez państwa budowana. Jeszcze spory kawałek brakuje. Z dobrym gospodarzem będziemy na pewno starali się jak najszybciej wesprzeć, dokończenie budowy - zapewniał.

Zdaniem Morawieckiego, środki na sport w Kluczborku nie są dysponowane tak jak powinny:

- Więcej się płaci na działaczy sportowych niż dla dzieci i młodzieży - przekonywał.

Szef rządu zapowiedział zwiększenie wydatków na boiska oraz zatrudnianie trenerów w każdej szkole.

Premier zauważył też, że Kluczbork słynie z produkcji miodu. Zwrócił także uwagę na znaczenie w historii Polski bitwy pod Byczyną. Podobnie jak w odwiedzonych wcześniej pozostałych miastach regionu, Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie domów opieki dla seniorów oraz podłączenie wszystkich szkół do sieci szybkiego internetu.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »