Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-09, 20:34 Autor: Daniel Klimczak

"Z dobrym gospodarzem dokończymy budowę obwodnicy". Kluczbork był ostatnim punktem na mapie wizyty szefa rządu w regionie [ZDJĘCIA]

Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Mateusz Morawiecki w Kluczborku [fot. Daniel Klimczak]
Kluczbork był ostatnim miastem Opolszczyzny, które odwiedził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu nawiązał do przeszłości miasta, nazywając Kluczbork kolejową potęgą. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość odbuduje linię kolejową do Wrocławia:

- Podjęliśmy decyzję, że będziemy remontować, odbudowywać drogę Kluczbork - Namysłów - Oleśnica - Wrocław. Możecie nas trzymać za słowo - zapowiedział.

Premier wytknął także obecnym władzom samorządowym brak skuteczności w przyciąganiu inwestorów:

- Nie ma odpowiednich zachęt, nie ma odpowiedniej infrastruktury kolejowej i drogowej i my to chcemy zmienić - dodał.

Prezes Rady Ministrów odniósł się też do kwestii obwodnicy miasta. Wskazując na obiegającego się o funkcję burmistrza Stanisława Konarskiego zaznaczył, że we współpracy z "dobrym gospodarzem" jej budowa zostanie dokończona:

- Wiem, z jakim trudem tutaj jest przez państwa budowana. Jeszcze spory kawałek brakuje. Z dobrym gospodarzem będziemy na pewno starali się jak najszybciej wesprzeć, dokończenie budowy - zapewniał.

Zdaniem Morawieckiego, środki na sport w Kluczborku nie są dysponowane tak jak powinny:

- Więcej się płaci na działaczy sportowych niż dla dzieci i młodzieży - przekonywał.

Szef rządu zapowiedział zwiększenie wydatków na boiska oraz zatrudnianie trenerów w każdej szkole.

Premier zauważył też, że Kluczbork słynie z produkcji miodu. Zwrócił także uwagę na znaczenie w historii Polski bitwy pod Byczyną. Podobnie jak w odwiedzonych wcześniej pozostałych miastach regionu, Mateusz Morawiecki zapowiedział stworzenie domów opieki dla seniorów oraz podłączenie wszystkich szkół do sieci szybkiego internetu.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 14:10 Prudnik: odpowiedzą za próbę zbiorowego gwałtu na mężczyźnie Długoletnie więzienie grozi sprawcom rozboju i usiłowania gwałtu w Prudniku. Podejrzani w tej sprawie to 33-letni Błażej Ł. i 47-letni Mariusz N. Przestępstw, ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów" Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To 'jedynki' Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola. » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Zobaczył złodzieja i postanowił go złapać. Właściciel domu zachował czujność Policjanci z Brzegu zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu, który późnym wieczorem chciał ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wszedł na posesję i postanowił ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Dzieci wzięły udział w konsultacjach społecznych. Nowa droga powinna zostać ulicą Żyrafy Nowa ulica w centrum Strzelec Opolskich już niedługo może nosić nazwę ul. Żyrafy. Na ten pomysł wpadły 6-letnia Marta i 8-letnia Zosia. Dziewczynki wzięły udz ... » więcej 2018-09-19, godz. 13:00 Złamany maszt na jachcie "Opole". Kpt. Kopytko pokonany przez Bałtyk w "Bitwie o Gotland" Kapitan Andrzej Kopytko, opolski żeglarz płynący na jachcie Opole musiał przerwać 'Bitwę o Gotland'. Podczas trwających na Bałtyku regat złamał się maszt w je ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:45 Koalicja Obywatelska podpisała akt współpracy. W zjednoczeniu widzą receptę na sukces - Każde zjednoczenie i współpraca zawsze daje sukces - mówiła Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydenta Opola. Dziś (19.09) prze ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:32 Wypadek śmigłowca w Domecku: pilot zdobył licencję rok przed zdarzeniem. Prokuratura czeka na raport komisji Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku śmigłowca w Domecku. Mężczyzna, który pilotował maszynę licencję zdobył w 2017 roku. Helikopter kupił w tym samym ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:00 Razem dla Opola ma pomysły, jak pogodzić kierowców z pieszymi Budowa parkingów wielopoziomowych przy osiedlach, ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum Opola czy stworzenie wydzielonych miejsc parkingowych dla ro ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:50 Dachowanie mają za sobą. Teraz będą zapinać pasy Dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa to podstawa. Według badań takie prawidłowe zapięcie może zredukować liczbę pokrzywdzonych w wpadkach samochodowych nawet o ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:14 Miał własną plantację i spore zapasy "towaru". Policyjne zatrzymanie w Namysłowie Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego m.in. o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Śledczy w jego domu zabezpieczyli kilka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »