Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-08, 18:40 Autor: Marzena Śmierciak

Pożar stodoły i zabudowy gospodarczej w miejscowości Przechód. Dwie osoby lekko poparzone [AKTUALIZACJA]

Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Pożar stodoły połączonej z zabudową gospodarczą w miejscowości Przechód w gminie Korfantów w powiecie nyskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie dziś około godz. 17.00. Jak poinformował nas dyżurny KW PSP, dwie osoby - kobieta i mężczyzna - zostały lekko poparzone. Najpierw pomocy udzieli im strażacy, a następnie pogotowie.
Ogień prawdopodobnie strawił całą stodołę z pomieszczeniami gospodarczymi. Na miejscu interweniuje 12 zastępów straży. Ratownicy ewakuowali ok. 12 sztuk trzody chlewnej.

Trwa dogaszanie, ogień został już opanowany. Strażakom udało się obronić przed pożarem pobliski budynek mieszkalny.

AKTUALIZACJA - stan na godz. 22.00:

8 zastępów straży pożarnej prowadzi akcję dogaszania stodoły i zabudowań gospodarczych na posesji w miejscowości Przechód (w gminie Korfantów w powiecie nyskim). Ogień strawił obiekt. Strażacy, którzy od 17.00 prowadzą tam swoje działania muszą dokładnie dogasić tlące się pogorzelisko. Spaleniu uległy, oprócz budynków, także przechowywane wewnątrz maszyny rolnicze i ciągnik oraz około 40 ton zboża.

Jak przekazał nam dyżurny KW PSP w Opolu, wstępnie 2 osoby zostały uznane za poszkodowane. Doznały lekkich poparzeń. Do szpitala na badania trafiła ciężarna kobieta. Inny poszkodowany - mężczyzna - po przebadaniu przez pogotowie pozostał na terenie gospodarstwa.

Z zabudowań zajętych ogniem strażacy ewakuowali 26 sztuk bydła i 36 sztuk świń. Zwierzęta trafiły do innego gospodarstwa.

Ogień został opanowany, ale akcja dogaszania może długo potrwać. Strażakom udało się bronić przed ogniem pobliski budynek mieszkalny.

Wiadomości z regionu

2018-09-23, godz. 12:35 Uwaga, na Opolszczyźnie będzie silnie wiało! Nawet 100 km/h Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, którego możemy się spodziewać na terenie powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-koziels ... » więcej 2018-09-23, godz. 11:00 Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sej ... » więcej 2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »