Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-08, 18:40 Autor: Marzena Śmierciak

Pożar stodoły i zabudowy gospodarczej w miejscowości Przechód. Dwie osoby lekko poparzone [AKTUALIZACJA]

Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Pożar stodoły połączonej z zabudową gospodarczą w miejscowości Przechód w gminie Korfantów w powiecie nyskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie dziś około godz. 17.00. Jak poinformował nas dyżurny KW PSP, dwie osoby - kobieta i mężczyzna - zostały lekko poparzone. Najpierw pomocy udzieli im strażacy, a następnie pogotowie.
Ogień prawdopodobnie strawił całą stodołę z pomieszczeniami gospodarczymi. Na miejscu interweniuje 12 zastępów straży. Ratownicy ewakuowali ok. 12 sztuk trzody chlewnej.

Trwa dogaszanie, ogień został już opanowany. Strażakom udało się obronić przed pożarem pobliski budynek mieszkalny.

AKTUALIZACJA - stan na godz. 22.00:

8 zastępów straży pożarnej prowadzi akcję dogaszania stodoły i zabudowań gospodarczych na posesji w miejscowości Przechód (w gminie Korfantów w powiecie nyskim). Ogień strawił obiekt. Strażacy, którzy od 17.00 prowadzą tam swoje działania muszą dokładnie dogasić tlące się pogorzelisko. Spaleniu uległy, oprócz budynków, także przechowywane wewnątrz maszyny rolnicze i ciągnik oraz około 40 ton zboża.

Jak przekazał nam dyżurny KW PSP w Opolu, wstępnie 2 osoby zostały uznane za poszkodowane. Doznały lekkich poparzeń. Do szpitala na badania trafiła ciężarna kobieta. Inny poszkodowany - mężczyzna - po przebadaniu przez pogotowie pozostał na terenie gospodarstwa.

Z zabudowań zajętych ogniem strażacy ewakuowali 26 sztuk bydła i 36 sztuk świń. Zwierzęta trafiły do innego gospodarstwa.

Ogień został opanowany, ale akcja dogaszania może długo potrwać. Strażakom udało się bronić przed ogniem pobliski budynek mieszkalny.

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje oraz łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to świetna okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »