Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-05, 12:00 Autor: Daniel Klimczak

Część grodkowskiego rynku zamknięta dla kierowców i pieszych. W miejsce asfaltu pojawi się kostka

Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Tymczasowy przystanek po drugiej stronie Rynku [fot. Daniel Klimczak]
Tymczasowy przystanek po drugiej stronie Rynku [fot. Daniel Klimczak]
Do 16 listopada potrwają utrudnienia w centrum Grodkowa.
Z powodu prac drogowych w zachodniej pierzei rynku zamknięta została droga łącząca ulice Sienkiewicza i Wrocławską.

- Zmieniamy nawierzchnię, będzie wykonana nowa zatoka autobusowa, wiata przystankowa - wyjaśnia Kamila Rademacher, kierownik wydziału inwestycji i gospodarki przestrzennej grodkowskiego magistratu.

Na drodze, podobnie jak w pozostałej części rynku, ma pojawić się kamienna kostka.

Opinie na temat zmian jak i nowej organizacji ruchu, jak to często bywa, są podzielone. Większość przechodniów, z którymi rozmawiał nasz reporter, wykazuje cierpliwość. Części z nich nie podoba się jednak, że z centrum miasta znika zieleń. Zdaniem części grodkowian, władze miasta celowo czekały z inwestycjami do czasu kampanii wyborczej.

Prace pochłoną blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Do czasu ich zakończenia pasażerowie autobusów korzystają z przystanku przeniesionego w okolice apteki po drugiej stronie Rynku. Dojazd do ulicy Powstańców Śląskich odbywa się z kolei od strony ulicy Wrocławskiej.
Kamila Rademacher
Mieszkańcy Grodkowa

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej 2019-12-12, godz. 14:30 Narzekają na smog i chcą odszkodowania. Więźniowie pozywają gminę. "Niektórzy lubią pisać" Osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich skarżą się na smog i pozywają gminę. Zdaniem dwóch więźniów podczas godzinnych spacerów zła jakoś powietrza… » więcej 2019-12-12, godz. 13:15 Mężczyzna próbował obrabować bank w Czarnowąsach, ale uciekł bez pieniędzy. Poszukuje go policja Nieudana próba napadu na bank w Opolu-Czarnowąsach. Napastnik został spłoszony i uciekł. » więcej 2019-12-12, godz. 12:45 Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA] Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji 'Przedszkolak ratuje'. Podczas spotkań z policją, strażą pożarną… » więcej 2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Paczkowie już po raz 6. odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. To także okazja do wsparcia Polaków mieszkających na … Mieszkańcy Paczkowa wspierają Polaków na Wschodzie. Miasto dołączyło do organizowanej przez Radio Opole akcji, w ramach której dary trafią przed Bożym Narodzeniem… » więcej 2019-12-12, godz. 05:00 Opole: czy i kiedy wejdzie w życie uchwała o przyjmowaniu do żłobków zaszczepionych dzieci? Wojewoda znalazł uchybienia Przyjęta przez opolskich radnych uchwała może nie wejść w życie od stycznia 2020 roku. Na możliwe opóźnienie wskazywał na antenie Radia Opole opolski radny niezależny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »