Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-05, 12:00 Autor: Daniel Klimczak

Część grodkowskiego rynku zamknięta dla kierowców i pieszych. W miejsce asfaltu pojawi się kostka

Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa części Rynku w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Tymczasowy przystanek po drugiej stronie Rynku [fot. Daniel Klimczak]
Tymczasowy przystanek po drugiej stronie Rynku [fot. Daniel Klimczak]
Do 16 listopada potrwają utrudnienia w centrum Grodkowa.
Z powodu prac drogowych w zachodniej pierzei rynku zamknięta została droga łącząca ulice Sienkiewicza i Wrocławską.

- Zmieniamy nawierzchnię, będzie wykonana nowa zatoka autobusowa, wiata przystankowa - wyjaśnia Kamila Rademacher, kierownik wydziału inwestycji i gospodarki przestrzennej grodkowskiego magistratu.

Na drodze, podobnie jak w pozostałej części rynku, ma pojawić się kamienna kostka.

Opinie na temat zmian jak i nowej organizacji ruchu, jak to często bywa, są podzielone. Większość przechodniów, z którymi rozmawiał nasz reporter, wykazuje cierpliwość. Części z nich nie podoba się jednak, że z centrum miasta znika zieleń. Zdaniem części grodkowian, władze miasta celowo czekały z inwestycjami do czasu kampanii wyborczej.

Prace pochłoną blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Do czasu ich zakończenia pasażerowie autobusów korzystają z przystanku przeniesionego w okolice apteki po drugiej stronie Rynku. Dojazd do ulicy Powstańców Śląskich odbywa się z kolei od strony ulicy Wrocławskiej.
Kamila Rademacher
Mieszkańcy Grodkowa

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 22:45 Opolski "Ekonomik" podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych Staże i praktyki dla uczniów, do tego konkursy o podatkach i warsztaty. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddzi ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:30 Przeciwnicy i zwolennicy deklaracji LGBT+ manifestowali w centrum Opola Fundacja Pro-Prawo do życia pojawiła się dziś (26.03) na placu Wolności w Opolu w towarzystwie przedstawicieli Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, by ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:00 Prudnik: minister dał zielone światło dla likwidacji dwóch szkół średnich Minister edukacji uznał racje władz powiatu prudnickiego, które wystąpiły z zażaleniem na postanowienie Opolskiego Kuratora Oświaty. Chodzi o likwidację dwóch ... » więcej 2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »