Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-02, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Przedszkole w Rudnikach zostanie przeniesione do budynku w sąsiedztwie szkoły podstawowej

Nowa siedziba Przedszkola Publicznego w Rudnikach [fot. archiwum Urzędu Gminy w Rudnikach]
Nowa siedziba Przedszkola Publicznego w Rudnikach [fot. archiwum Urzędu Gminy w Rudnikach]
Trwa adaptacja budynku pod nową lokalizację przedszkola publicznego w Rudnikach. Obecna siedziba przy ulicy Parkowej wymagałaby ogromnych pieniędzy na remont.
Zapadła więc decyzja o przeniesieniu przedszkola w sąsiedztwo szkoły podstawowej przy ulicy Wieluńskiej do wolnego budynku po dawnym ośrodku zdrowia. Potrzebny jest między innymi nowy dach, ocieplenie ścian zewnętrznych i posadzek, nowa wentylacja czy wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej.

- Co ważne, w szkole podstawowej jest stołówka - mówi Adam Wiktor, podinspektor do spraw promocji i rozwoju gminy Rudniki. - Niewielka odległość umożliwi gotowanie obiadów dla najmłodszych i przekazywanie ich do przedszkola. To pozwoli dzieciom również na zapoznanie się z budynkiem szkoły, a myślę, że dobra współpraca doprowadzi do organizacji apeli w szkole. W nowej siedzibie przedszkola nie będzie pomieszczeń wystarczająco dużych do organizacji większych przedstawień.

Adaptacja kosztuje 1,8 miliona złotych, gdzie gmina pozyskała pół miliona wsparcia na samą termomodernizację. Prace mają potrwać do końca października, a później potrzeba miesiąca, aby zdobyć pozwolenie na użytkowanie.
Adam Wiktor

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 "Dobro dziecka jest najważniejsze". Beata Kempa o planowanym strajku ZNP - Myślę, że to porozumienie będzie wśród osób, które są odpowiedzialne i o tę odpowiedzialność apeluję. Mam nadzieję, że egzaminy szkolne odbędą się w sposób ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »