Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-31, 07:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rusza remont drogi na Górze św. Anny. Będzie problem z dojazdem do sanktuarium

Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana - wizualizacja [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana - wizualizacja [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Za kilka dni robotnicy pojawią się na drodze powiatowej prowadzącej przez centrum Góry św. Anny. W starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich podpisano dziś (30.08) umowy na odtworzenie półkilometrowego odcinka historycznej drogi. Od pierwszego skrzyżowania od strony Wysokiej do skrętu do Domu Pielgrzyma zostanie zerwany asfalt. Zastąpi go leżąca pod spodem granitowa kostka brukowa.
- Na czas prac będziemy musieli zamknąć drogę – mówi Artur Hurek, wykonawca remontu. - Od strony Wysokiej do pomnika oraz do Domu Pielgrzyma trzeba będzie jechać objazdem przez Kadłubiec, Porębę, Leśnicę. Ze strony Zdzieszowic będzie można w pierwszym etapie normalnie dojechać do tych dwóch miejsc. To będzie mniej więcej do połowy listopada. W ostatnim etapie otworzymy skrzyżowanie od strony Wysokiej do groty, i tą gminną drogą będzie można przejechać do Domu Pielgrzyma i sanktuarium.

Droga przez Górę św. Anny będzie zamknięta od połowy września do połowy grudnia. Remont poza jezdnią obejmie też wymianę kostek chodnikowych na granitowe oraz krawężników.

Ten remont to pierwsza część prac związanych z przygotowaniem Góry św. Anny do setnych rocznic wybuchów powstań śląskich. Pierwsze uroczystości odbędą się w przyszłym roku. W planie jest jeszcze rewitalizacja pomnika oraz amfiteatru.
Artur Hurek

Wiadomości z regionu

2018-09-23, godz. 12:35 Uwaga, będzie silnie wiało! Nawet 100 km/h Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, którego możemy się spodziewać na terenie powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-koziels ... » więcej 2018-09-23, godz. 11:00 Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jednym z postulatów Partii Razem Walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, w tym m.in. stworzenie samorządowych przedsiębiorstw autobusowych postuluje Partia Razem. Maciej Kruszka, kandydat do sej ... » więcej 2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »