Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-31, 07:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rusza remont drogi na Górze św. Anny. Będzie problem z dojazdem do sanktuarium

Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana - wizualizacja [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana - wizualizacja [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Droga przez Górę św. Anny będzie remontowana [fot. Łukasz Jastrzembski]
Za kilka dni robotnicy pojawią się na drodze powiatowej prowadzącej przez centrum Góry św. Anny. W starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich podpisano dziś (30.08) umowy na odtworzenie półkilometrowego odcinka historycznej drogi. Od pierwszego skrzyżowania od strony Wysokiej do skrętu do Domu Pielgrzyma zostanie zerwany asfalt. Zastąpi go leżąca pod spodem granitowa kostka brukowa.
- Na czas prac będziemy musieli zamknąć drogę – mówi Artur Hurek, wykonawca remontu. - Od strony Wysokiej do pomnika oraz do Domu Pielgrzyma trzeba będzie jechać objazdem przez Kadłubiec, Porębę, Leśnicę. Ze strony Zdzieszowic będzie można w pierwszym etapie normalnie dojechać do tych dwóch miejsc. To będzie mniej więcej do połowy listopada. W ostatnim etapie otworzymy skrzyżowanie od strony Wysokiej do groty, i tą gminną drogą będzie można przejechać do Domu Pielgrzyma i sanktuarium.

Droga przez Górę św. Anny będzie zamknięta od połowy września do połowy grudnia. Remont poza jezdnią obejmie też wymianę kostek chodnikowych na granitowe oraz krawężników.

Ten remont to pierwsza część prac związanych z przygotowaniem Góry św. Anny do setnych rocznic wybuchów powstań śląskich. Pierwsze uroczystości odbędą się w przyszłym roku. W planie jest jeszcze rewitalizacja pomnika oraz amfiteatru.
Artur Hurek

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej 2018-11-18, godz. 06:30 Dobroczyńcy bawili się na balu Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Kilkadziesiąt par uczestniczyło w IV balu charytatywnym Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Nie zabrakło koncertów, auk ... » więcej 2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje oraz łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to świetna okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »