Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-15, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Setki tysięcy nowych roślin i kolejne 3 hektary parku. Brzeg ma być bardziej zielony

Świeżo zasadzone drzewa [fot. Piotr Wójtowicz]
Świeżo zasadzone drzewa [fot. Piotr Wójtowicz]
Brzeg ma wkrótce stać się jeszcze bardziej zielony. Do końca przyszłego roku w mieście ma pojawić się tysiące nowych roślin, a także 3 hektary parku.
- Będziemy mieli tutaj około tysiąca nasadzeń nowych drzew, 20 tysięcy krzewów i 200 tysięcy roślin bylinowych. Dodatkowo powstaje ponad 3 hektary parku. Nowe tereny, które są przeznaczone pod park to są tereny dawnej takiej fosy z tyłu za ulicą Herberta - to jest teren między ulicą Piastowską a Kamienną. Dzisiaj mamy zamysł taki, aby stworzyć tam piękny park z lampami, z małą architekturą, czyli ławeczkami i aby połączyć właśnie ulicę Piastowską z ulicą Kamienną właśnie takim przejściem przez ten park - wylicza Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.

Teren, na którym powstanie nowy park to, jak zauważa włodarz miasta, miejsce "dawno zapomniane przez mieszkańców", w którym od czasu do czasu pojawiają się dzikie wysypiska śmieci.

Ponadto uzupełnione o nowe rośliny mają zostać wszystkie już funkcjonujące parki i niektóre alejki.

Pierwsze nasadzenia rozpoczęły się w tym tygodniu. Prace potrwają do końca przyszłego roku; głównie ze względu na fakt, iż rośliny - w zależności od gatunku - najlepiej zasadzać w różnych miesiącach.

Łączny koszt zadania ma wynieść 8,2 miliona złotych, z czego około 7 milionów pokryje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej 2018-11-20, godz. 17:30 Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Mi ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Budują drogi pożarowe, przy okazji powstają parkingi Problem braku miejsc parkingowych w rejonie ulicy Jana Rychla w Strzelcach Opolskich ciągnie się od kilkunastu lat. Były protesty mieszkańców, którzy chcieli ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Sergiej B. skazany na 9 lat więzienia za kierowanie grupą przestępczą Sąd Okręgowy w Opolu skazał Siergieja B., Białorusina z polskim paszportem na 9 lat więzienia i grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowiadał m ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:30 Dzienny Dom Pobytu w Nysie zachęca do udziału w zajęciach. "Każdy senior znajdzie tutaj coś dla siebie" Gimnastyka, zajęcia taneczne, nordic walking czy pokazy mody - to tylko niektóre z atrakcji czekających na seniorów w Dziennym Domu Pobytu przy ulicy Bohateró ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:05 Prezydent Opola złożył ślubowanie i otrzymał symboliczne klucze do miasta oraz... obniżkę pensji Za nami pierwsza sesja rady miasta Opola ósmej kadencji, podczas której Arkadiusz Wiśniewski przypomniał o swoim sukcesie wyborczym. W swoim przemówieniu skup ... » więcej 2018-11-20, godz. 15:00 Kompletnie pijany kierowca zasnął w aucie na skrzyżowaniu Jedna zmiana świateł wystarczyła by zapadł w głęboki sen. Pijany kierowca zasnął za kółkiem na jednym ze skrzyżowań w Krapkowicach. » więcej 2018-11-20, godz. 14:46 Jacek Niesłuchowski nowym szefem rady miejskiej w Brzegu Nowo wybrani radni spotkali się na uroczystej, inauguracyjnej sesji rady miejskiej w Brzegu. Ślubowanie złożyli wszyscy samorządowcy, a także burmistrz Brzegu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »