Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 20:24 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mali strażacy chwycili za sikawki. Młodzieżowe zawody w Pokrzywnicy [ZDJĘCIA]

Mali strażacy chwycili za sikawki. Młodzieżowe zawody w Pokrzywnicy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Mali strażacy chwycili za sikawki. Młodzieżowe zawody w Pokrzywnicy [fot. Wiktoria Palarczyk]
Blisko 300 małych strażaków wzięło dziś (12.08) udział w regionalnych zawodach zabytkowych sikawek konnych. Już po raz 8. na boisku w Pokrzywnicy w gminie Polska Cerkiew mali druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Opolszczyzny zmierzyli się z najstarszym sprzętem gaśniczym.
Każdy zawodnik miał określone zadanie do wykonania. Najmłodszy z nich miał niespełna 2 lata.

- Musieliśmy się odpowiednio ustawić. Nasi tatusiowie pompowali wodę, żeby się lała tam na mecie. Ja trzymałam wąż, a ona biegła z sikawką. Moim zadaniem było dobiegnięcie do rozdzielacza - mówią mali strażacy.

- Serce mi się raduje, że tylu młodych ludzi przy dzisiejszym stopniu wychowania, bo mamy naprawdę dużo nowoczesnej technologii, to jednak przychodzą tutaj, bawią się i uczą na świeżym powietrzu. To jest nasza nadzieja na przyszłość - dodaje Krzysztof Klein, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzywnicy.

Zawody zakończył się zabawą taneczną.
Zawodnicy, Krzysztof Klein

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 17:38 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu poz znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:44 Tak zmieni się plac przed dworcem PKP w Opolu Plac przed dworcem PKP w Opolu ma zyskać nowy blask. Według wybranego projektu biura SN Architekci z Opola, na hektarowej działce pojawią się górki na których ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:30 Chcą oszukać opolskich seniorów. Policja ostrzega: próby mogą się powtórzyć Dzisiaj (17.10) opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o próbie oszustwa na policjanta. Na szczęście, tym razem próba wyłudzenia pieniędzy zakończyła się niep ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:45 Kukiz'15: "Nie" dla podwyżek funduszu remontowego na osiedlu Armii Krajowej. "Tak" dla wiat rowerowych i murali Ruch Kukiz'15 chce budowy na opolskim osiedlu Armii Krajowej wiat rowerowych, montażu systemu, który informowałby o wolnych miejscach parkingowych, a na parki ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:11 Nie liczą godzin i lat. Opolscy seniorzy świętowali Młodość przychodzi z wiekiem - ponad 500 osób z całej Opolszczyzny wzięło udział w Regionalnym Dniu Seniora. W teatrze im. Jana Kochanowskiego można było skor ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:08 Razem dla Opola zwraca uwagę na małe i średnie przedsiębiorstwa Razem dla Opola chce wspierać małych i średnich przedsiębiorców, dlatego proponuje utworzenie strefy MŚP, gotowe działki inwestycyjne i system ulg w tym sekto ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:15 Był doradcą parlamentarzystów, dziś odpowiada za przemyt ton narkotyków i kierowanie grupą przestępczą. W sądzie w Opo ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton środków odurzających. W Opolu toczy się proces Białorusina z polskim obywatelstwem, Si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »