Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 17:43 Autor: Wiktoria Palarczyk

Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie

Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Dokładnie 25 lat temu Korfantów odzyskał prawa miejskie. Okrągły jubileusz hucznie dziś (12.08) świętowano w tamtejszym domu kultury. Podczas uroczystej sesji rady miasta podsumowano działania, jakie zostały podjęte w ostatnim ćwierćwieczu. Nagrodzono także najbardziej zasłużonych dla Korfantowa mieszkańców oraz działaczy z sąsiednich miejscowości.
- To była bardzo pozytywna zmiana - mówi Janusz Wójcik, burmistrz Korfantowa. - Prestiż, to po pierwsze, a po drugie mamy teraz taki wyższy ranking miasteczka. Z pewnością samo to, że jest nazwa miasta jest ważna dla gminy. Korfantów ma wszystkie elementy miasta. Jest przepiękny rynek, urząd, dom kultury. To typowe malutkie miasteczko, ale bardzo urocze - dodaje Wójcik.

- W mieście Korfantowie poprawiliśmy całą infrastrukturę. Duże gimnazjum zostało wybudowane, hala sportowa i boiska wielofunkcyjne. Całe miasto rozwinęło się w bardzo dobrym kierunku - podkreśla Joachim Luda, który został nagrodzony tytułem "Zasłużony dla gminy Korfantów".

Nadanie praw miejskich było ważnym momentem dla całej społeczności Korfantowa.

- Mamy tutaj wszystko to, co potrzebuje przeciętny człowiek. Naprawdę odczuwamy to, że mieszkamy nie na wsi, a w miasteczku - mówią mieszkańcy. - Mamy pocztę, ośrodek, kościół, urząd, piękne gimnazjum. Ciągle coś się zmienia. Wszyscy, którzy odwiedzają Korfantów mówią, że tutaj jest bardzo czysto. Jest cicho, bezpiecznie. Na każdym kroku dzieje się coś ładnego. Widać, że przyniosło nam to dużo korzyści - dodają.

25-lecie odzyskania praw miejskich wpisało się w tegoroczne Dni Korfantowa. Impreza zakończy się koncertem Pawła Kukiza z zespołem oraz pokazem sztucznych ogni.
Janusz Wójcik, Joachim Luda
Mieszkańcy Korfantowa

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 IPN wrócił w okolice Łambinowic. Wznowiono poszukiwania miejsca pochówku żołnierzy Bartka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wznowiło prace na terenie dawnego majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice. Historycy poszukują ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 Amator cudzej własności odjechał maszyną z placu budowy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę Głuchołaska policja poszukuje złodzieja, który dwa tygodnie temu ukradł maszynę budowlaną wartą 100 tysięcy złotych. Za pomoc w odnalezieniu sprzętu właścicie ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:57 Oszust w rękach policji. Na A4 handlował "fałszywym złotem" [FILM, ZDJĘCIA] Najpierw próbował sprzedać nic nie wartą biżuterię, potem poturbował mężczyznę, który chciał temu zapobiec. Teraz obywatelowi Rumunii zatrzymanemu w powiecie ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:30 Ruszyły zapisy na III Akademię Młodego Poligloty na Uniwersytecie Opolskim Ruszyły zapisy na III edycję Akademii Młodego Poligloty pod hasłem 'Z językami dookoła świata'. Zajęcia będą odbywać się w nowej formule, bo oprócz zapoznania ... » więcej 2018-10-16, godz. 08:30 Kanalizacja to nie śmietnik. Nyskie wodociągi apelują, by nie wrzucać wszystkiego do kanału Artykuły higieniczne, ubrania, gruz czy resztki jedzenia to tylko część rzeczy, które trafiają do kanalizacji w Nysie. » więcej 2018-10-16, godz. 08:00 Strażacy ze Sławięcic wygrali nowy sprzęt ratowniczy OSP w Sławięcicach wzbogaciło się o nowy sprzęt ratowniczy. To nagroda za udział w konkursie. » więcej 2018-10-16, godz. 07:00 W nocy na ulicach Strzelec Opolskich ma być jasno, jak w dzień Ponad 220 lamp w centrum Strzelec Opolskich zostanie wymienionych na nowe. Kilkadziesiąt innych otrzyma nowe oprawy. Wszystko po to, żeby było jaśniej, bezpie ... » więcej 2018-10-15, godz. 21:15 Ruszyła likwidacja oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Głuchołazach. "Będziemy czynić starania, żeby oddział znów funkcjono ... Oddział wewnętrzny SPZOZ w Głuchołazach znajduje się w trakcie procedury likwidacyjnej - informuje opolski oddział NFZ. Mimo kilkumiesięcznych starań, dyrekcj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »