Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 17:43 Autor: Wiktoria Palarczyk

Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie

Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Dokładnie 25 lat temu Korfantów odzyskał prawa miejskie. Okrągły jubileusz hucznie dziś (12.08) świętowano w tamtejszym domu kultury. Podczas uroczystej sesji rady miasta podsumowano działania, jakie zostały podjęte w ostatnim ćwierćwieczu. Nagrodzono także najbardziej zasłużonych dla Korfantowa mieszkańców oraz działaczy z sąsiednich miejscowości.
- To była bardzo pozytywna zmiana - mówi Janusz Wójcik, burmistrz Korfantowa. - Prestiż, to po pierwsze, a po drugie mamy teraz taki wyższy ranking miasteczka. Z pewnością samo to, że jest nazwa miasta jest ważna dla gminy. Korfantów ma wszystkie elementy miasta. Jest przepiękny rynek, urząd, dom kultury. To typowe malutkie miasteczko, ale bardzo urocze - dodaje Wójcik.

- W mieście Korfantowie poprawiliśmy całą infrastrukturę. Duże gimnazjum zostało wybudowane, hala sportowa i boiska wielofunkcyjne. Całe miasto rozwinęło się w bardzo dobrym kierunku - podkreśla Joachim Luda, który został nagrodzony tytułem "Zasłużony dla gminy Korfantów".

Nadanie praw miejskich było ważnym momentem dla całej społeczności Korfantowa.

- Mamy tutaj wszystko to, co potrzebuje przeciętny człowiek. Naprawdę odczuwamy to, że mieszkamy nie na wsi, a w miasteczku - mówią mieszkańcy. - Mamy pocztę, ośrodek, kościół, urząd, piękne gimnazjum. Ciągle coś się zmienia. Wszyscy, którzy odwiedzają Korfantów mówią, że tutaj jest bardzo czysto. Jest cicho, bezpiecznie. Na każdym kroku dzieje się coś ładnego. Widać, że przyniosło nam to dużo korzyści - dodają.

25-lecie odzyskania praw miejskich wpisało się w tegoroczne Dni Korfantowa. Impreza zakończy się koncertem Pawła Kukiza z zespołem oraz pokazem sztucznych ogni.
Janusz Wójcik, Joachim Luda
Mieszkańcy Korfantowa

Wiadomości z regionu

2018-08-16, godz. 07:00 Korzystasz z basenu? Pamiętaj o higienie. Prysznic to podstawa Pamiętajmy o higienie - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przypomina o zasadach korzystania z basenów. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak zachowywać s ... » więcej 2018-08-15, godz. 22:30 Mieszkańcy powiatu strzeleckiego o tornadzie sprzed 10 lat. "Człowiek wciąż się boi" Zerwane dachy, zniszczone sieci elektryczne i powyrywane drzewa z korzeniami. Tak wyglądał obraz po tornadzie, które 15 sierpnia 2008 roku przeszło przez powi ... » więcej 2018-08-15, godz. 20:30 "Pięknie służycie Polsce i jesteście gotowi do poświęceń". 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła Święto Wojska Polsk ... Pierwsza, oficjalna część uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęła się od przemarszu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kaw ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:45 Święto Wojska Polskiego w Opolu oficjalnie i rodzinnie. Wojskowy sprzęt i kolejka po grochówkę [FILM, ZDJĘCIA] Przemarszem żołnierzy pododdziałów 10. Brygady Logistycznej i Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej rozpoczęła się oficjalna część obchodów Święta ... » więcej 2018-08-15, godz. 15:00 Setki tysięcy nowych roślin i kolejne 3 hektary parku. Brzeg ma być bardziej zielony Brzeg ma wkrótce stać się jeszcze bardziej zielony. Do końca przyszłego roku w mieście ma pojawić się tysiące nowych roślin, a także 3 hektary parku. » więcej 2018-08-15, godz. 14:50 Śniadanie pielgrzymów na 1500 osób w Strzelcach Opolskich. Królowały bułki, jabłka i słodkości 1500 bułek, ciasta, owoce i woda czekały w Strzelcach Opolskich na pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Blisko 40 mieszkańców od 7 rano przygotowywało ogrom ... » więcej 2018-08-15, godz. 11:00 Cieplej i oszczędniej. Nyski ZOZ już po termomodernizacji Zakończyła się termomodernizacja nyskiego szpitala. Dachy oraz ściany trzech budynków ZOZ-u zostały ocieplone a okna wymienione. Teraz obiekt ma być tańszy w ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:30 Święto Wojska Polskiego w Opolu. Defilada, piknik żołnierski oraz pokazy sprzętu wojskowego. Będą utrudnienia w ruchu - Msza święta za ojczyznę, uroczystości na opolskim rynku oraz piknik żołnierski - wyliczał w porannej rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik prasowy 10. Opolskiej ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:30 Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy s ... » więcej 2018-08-15, godz. 07:00 Internet bywa nieoceniony w przypadku zaginięć. Przykładem poszukiwania mieszkanki Krapkowic 9 dni trwały szczęśliwie zakończone poszukiwania zaginionej mieszkanki Krapkowic. 35-letnia kobieta wyszła z domu 3 sierpnia, natomiast po trzech dniach bez k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »