Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 17:43 Autor: Wiktoria Palarczyk

Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie

Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Dokładnie 25 lat temu Korfantów odzyskał prawa miejskie. Okrągły jubileusz hucznie dziś (12.08) świętowano w tamtejszym domu kultury. Podczas uroczystej sesji rady miasta podsumowano działania, jakie zostały podjęte w ostatnim ćwierćwieczu. Nagrodzono także najbardziej zasłużonych dla Korfantowa mieszkańców oraz działaczy z sąsiednich miejscowości.
- To była bardzo pozytywna zmiana - mówi Janusz Wójcik, burmistrz Korfantowa. - Prestiż, to po pierwsze, a po drugie mamy teraz taki wyższy ranking miasteczka. Z pewnością samo to, że jest nazwa miasta jest ważna dla gminy. Korfantów ma wszystkie elementy miasta. Jest przepiękny rynek, urząd, dom kultury. To typowe malutkie miasteczko, ale bardzo urocze - dodaje Wójcik.

- W mieście Korfantowie poprawiliśmy całą infrastrukturę. Duże gimnazjum zostało wybudowane, hala sportowa i boiska wielofunkcyjne. Całe miasto rozwinęło się w bardzo dobrym kierunku - podkreśla Joachim Luda, który został nagrodzony tytułem "Zasłużony dla gminy Korfantów".

Nadanie praw miejskich było ważnym momentem dla całej społeczności Korfantowa.

- Mamy tutaj wszystko to, co potrzebuje przeciętny człowiek. Naprawdę odczuwamy to, że mieszkamy nie na wsi, a w miasteczku - mówią mieszkańcy. - Mamy pocztę, ośrodek, kościół, urząd, piękne gimnazjum. Ciągle coś się zmienia. Wszyscy, którzy odwiedzają Korfantów mówią, że tutaj jest bardzo czysto. Jest cicho, bezpiecznie. Na każdym kroku dzieje się coś ładnego. Widać, że przyniosło nam to dużo korzyści - dodają.

25-lecie odzyskania praw miejskich wpisało się w tegoroczne Dni Korfantowa. Impreza zakończy się koncertem Pawła Kukiza z zespołem oraz pokazem sztucznych ogni.
Janusz Wójcik, Joachim Luda
Mieszkańcy Korfantowa

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:48 Kierowcy uważajcie na pieszych! Apeluje opolska policja Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w trzech wypadkach do jakich doszło w czasie weekendu na opolskich drogach. Po raz kolejny najtragiczniejsze zdarz ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:00 Leśnicy rozpoczęli w lasach akcję "Choinka" Święta coraz bliżej. W tym tygodniu spodziewany jest szczyt sprzedaży choinek. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 30 zł za sztukę. Można je kupić ... » więcej 2018-12-17, godz. 07:30 Głuchołaski schron wzbogacił się o dodatkową salę. "My po prostu dobrze się tu bawimy" Podziemia szkoły podstawowej nr 3 w Głuchołazach, a byłego Publicznego Gimnazjum nr 2, od ponad trzech lat służą młodzieży, która coraz chętniej spędza tam wo ... » więcej 2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »