Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-12, 17:43 Autor: Wiktoria Palarczyk

Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie

Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów [fot. Urząd Miejski w Korfantowie]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Korfantów świętuje! 25 lat temu odzyskał prawa miejskie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Dokładnie 25 lat temu Korfantów odzyskał prawa miejskie. Okrągły jubileusz hucznie dziś (12.08) świętowano w tamtejszym domu kultury. Podczas uroczystej sesji rady miasta podsumowano działania, jakie zostały podjęte w ostatnim ćwierćwieczu. Nagrodzono także najbardziej zasłużonych dla Korfantowa mieszkańców oraz działaczy z sąsiednich miejscowości.
- To była bardzo pozytywna zmiana - mówi Janusz Wójcik, burmistrz Korfantowa. - Prestiż, to po pierwsze, a po drugie mamy teraz taki wyższy ranking miasteczka. Z pewnością samo to, że jest nazwa miasta jest ważna dla gminy. Korfantów ma wszystkie elementy miasta. Jest przepiękny rynek, urząd, dom kultury. To typowe malutkie miasteczko, ale bardzo urocze - dodaje Wójcik.

- W mieście Korfantowie poprawiliśmy całą infrastrukturę. Duże gimnazjum zostało wybudowane, hala sportowa i boiska wielofunkcyjne. Całe miasto rozwinęło się w bardzo dobrym kierunku - podkreśla Joachim Luda, który został nagrodzony tytułem "Zasłużony dla gminy Korfantów".

Nadanie praw miejskich było ważnym momentem dla całej społeczności Korfantowa.

- Mamy tutaj wszystko to, co potrzebuje przeciętny człowiek. Naprawdę odczuwamy to, że mieszkamy nie na wsi, a w miasteczku - mówią mieszkańcy. - Mamy pocztę, ośrodek, kościół, urząd, piękne gimnazjum. Ciągle coś się zmienia. Wszyscy, którzy odwiedzają Korfantów mówią, że tutaj jest bardzo czysto. Jest cicho, bezpiecznie. Na każdym kroku dzieje się coś ładnego. Widać, że przyniosło nam to dużo korzyści - dodają.

25-lecie odzyskania praw miejskich wpisało się w tegoroczne Dni Korfantowa. Impreza zakończy się koncertem Pawła Kukiza z zespołem oraz pokazem sztucznych ogni.
Janusz Wójcik, Joachim Luda
Mieszkańcy Korfantowa

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »