Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-31, 20:42 Autor: Piotr Wójtowicz

Doda zachęci Opolan od segregowania odpadów

Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Władze Opola będą przekonywać mieszkańców do segregacji śmieci. W tym celu za ponad 2,5 mln złotych zorganizowano kampanię informacyjną - Opole w rytmie Natury - która i najmłodszych i najstarszych ma przekonać do segregowania odpadów.
- Zabawą i rozrywką chcemy zachęcić do segregowania odpadów. Stawiamy na edukację, informację i wychowanie świadomego społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami - mówili na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i jego zastępca Małgorzata Stelnicka.

Kampania rozpocznie się 18 sierpnia koncertem Dody, zespołu Virgin i Ravel. Tego dnia na Osiedlu Armii Krajowej powstanie wielkie ekologiczne miasteczko na którym rodzice i dzieci dowiedzą się jak oszczędzać energię i czym jest niska emisja.

Oprócz tego wydarzenia, w tym roku zaplanowano 5 pikników, w poszczególnych dzielnicach Opola. Powstanie też darmowa aplikacja z której Opolanie będą mogli dowiedzieć się o terminach odbiorów odpadów przy swojej ulicy.

Kolejną nowością jest niebieski pojemnik do którego od przyszłej wiosny będą wrzucane odpady papierowe. Magdalena Bolech z Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi ratusza przypomina, że rozwiązanie zostanie wprowadzone 1 kwietnia 2019 roku, ale zaznacza, że niebieskie pojemniki na papier mają pojawić się tylko w zabudowie wielorodzinnej, natomiast w jednorodzinnej odpady papierowe będą wrzucane do worka.

Dodajmy, że całkowita wartość projektu, który jest realizowany wspólnie z gminami Komprachcice i Turawa wynosi 3 mln złotych. W 83 procentach kampania została sfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach RPO.

Radio Opole kampanię - Opole w rytmie natury - objęło patronatem medialnym.
Arkadiusz WIśniewski - Małgorzata Stelnicka
Magdalena Bolech

Wiadomości z regionu

2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 15:20 Głubczyce: Przedłużono zawieszenie oddziału pediatrii. Szpital czeka na zmianę przepisów, która ułatwi zatrudnienie lekarzy… Na kolejne dwa tygodnie, czyli do 7 marca utrzymane zostanie zawieszenie oddziału pediatrii w szpitalu w Głubczycach. W placówce nadal brakuje lekarzy specjalistów… » więcej 2020-02-21, godz. 13:35 W Krapkowicach kartą magnetyczną odliczają czas pobytu dziecka w przedszkolu Dzięki nowemu elektronicznemu systemowi, co do minuty wiadomo, ile czasu dziecko spędza w przedszkolu. We wszystkich placówkach gminy Krapkowice wprowadzono elektroniczny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »