Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-31, 20:42 Autor: Piotr Wójtowicz

Doda zachęci Opolan od segregowania odpadów

Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Władze Opola będą przekonywać mieszkańców do segregacji śmieci. W tym celu za ponad 2,5 mln złotych zorganizowano kampanię informacyjną - Opole w rytmie Natury - która i najmłodszych i najstarszych ma przekonać do segregowania odpadów.
- Zabawą i rozrywką chcemy zachęcić do segregowania odpadów. Stawiamy na edukację, informację i wychowanie świadomego społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami - mówili na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i jego zastępca Małgorzata Stelnicka.

Kampania rozpocznie się 18 sierpnia koncertem Dody, zespołu Virgin i Ravel. Tego dnia na Osiedlu Armii Krajowej powstanie wielkie ekologiczne miasteczko na którym rodzice i dzieci dowiedzą się jak oszczędzać energię i czym jest niska emisja.

Oprócz tego wydarzenia, w tym roku zaplanowano 5 pikników, w poszczególnych dzielnicach Opola. Powstanie też darmowa aplikacja z której Opolanie będą mogli dowiedzieć się o terminach odbiorów odpadów przy swojej ulicy.

Kolejną nowością jest niebieski pojemnik do którego od przyszłej wiosny będą wrzucane odpady papierowe. Magdalena Bolech z Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi ratusza przypomina, że rozwiązanie zostanie wprowadzone 1 kwietnia 2019 roku, ale zaznacza, że niebieskie pojemniki na papier mają pojawić się tylko w zabudowie wielorodzinnej, natomiast w jednorodzinnej odpady papierowe będą wrzucane do worka.

Dodajmy, że całkowita wartość projektu, który jest realizowany wspólnie z gminami Komprachcice i Turawa wynosi 3 mln złotych. W 83 procentach kampania została sfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach RPO.

Radio Opole kampanię - Opole w rytmie natury - objęło patronatem medialnym.
Arkadiusz WIśniewski - Małgorzata Stelnicka
Magdalena Bolech

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »