Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-31, 20:42 Autor: Piotr Wójtowicz

Doda zachęci Opolan od segregowania odpadów

Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Maskotką kampanii będzie Mucha Odpaducha [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Opole w rytmir natury - konferencja prasowa [fot. Piotr Wójtowicz]
Władze Opola będą przekonywać mieszkańców do segregacji śmieci. W tym celu za ponad 2,5 mln złotych zorganizowano kampanię informacyjną - Opole w rytmie Natury - która i najmłodszych i najstarszych ma przekonać do segregowania odpadów.
- Zabawą i rozrywką chcemy zachęcić do segregowania odpadów. Stawiamy na edukację, informację i wychowanie świadomego społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami - mówili na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i jego zastępca Małgorzata Stelnicka.

Kampania rozpocznie się 18 sierpnia koncertem Dody, zespołu Virgin i Ravel. Tego dnia na Osiedlu Armii Krajowej powstanie wielkie ekologiczne miasteczko na którym rodzice i dzieci dowiedzą się jak oszczędzać energię i czym jest niska emisja.

Oprócz tego wydarzenia, w tym roku zaplanowano 5 pikników, w poszczególnych dzielnicach Opola. Powstanie też darmowa aplikacja z której Opolanie będą mogli dowiedzieć się o terminach odbiorów odpadów przy swojej ulicy.

Kolejną nowością jest niebieski pojemnik do którego od przyszłej wiosny będą wrzucane odpady papierowe. Magdalena Bolech z Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi ratusza przypomina, że rozwiązanie zostanie wprowadzone 1 kwietnia 2019 roku, ale zaznacza, że niebieskie pojemniki na papier mają pojawić się tylko w zabudowie wielorodzinnej, natomiast w jednorodzinnej odpady papierowe będą wrzucane do worka.

Dodajmy, że całkowita wartość projektu, który jest realizowany wspólnie z gminami Komprachcice i Turawa wynosi 3 mln złotych. W 83 procentach kampania została sfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach RPO.

Radio Opole kampanię - Opole w rytmie natury - objęło patronatem medialnym.
Arkadiusz WIśniewski - Małgorzata Stelnicka
Magdalena Bolech

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »