Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-28, 16:40 Autor: Jan Poniatyszyn

Motocyklowe zloty przyciągają też płeć piękną. Trwa zlot w Prudniku-Lesie

Prudnicki rynek. Parada uczestników XI Zlotu Motocyklowego Prudnik - Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicki rynek. Parada uczestników XI Zlotu Motocyklowego Prudnik - Las [zdj. Jan Poniatyszyn]
Liczący ponad 30 kilometrów przejazd był prawdopodobnie najdłuższą paradą motocyklową w Polsce. Blisko 300 uczestników przyjechało na Zlot Motocyklowy Prudnik-Las. Impreza ta odbywa się po raz jedenasty. Motocykliści swoje okazałe maszyny zaprezentowali podczas efektownej parady na trasie Pokrzywna - Głuchołazy z postojem na prudnickim rynku. Wśród fanów dwóch kółek nie brakuje też pań.
- Przyjechaliśmy Yamahą Virago 535 – mówi Anna Maria z Opola. – Jazda motocyklem jest dla nas pasją i miłością. Teraz jestem, jak to się mówi, plecakiem, ale uczę się i chcę być kierowcą.

- Jazda na motocyklu to jest dla mnie przyjemność – powiedziała nam Sylwia spod Nysy. – Fajnie się bawimy. Mamy zloty. Spotykają się ludzie z różnych stron Polski. Można sobie potańczyć. Jest koncert i ognisko.

- Jesteśmy ze Złotowa w województwie wielkopolskim – mówi z kolei Elżbieta. – Jazda na motorze jest czystą przyjemnością. Podłapałam pasję męża. Są tutaj piękne tereny, wspaniałe okolice. Pogoda dopisała, także pierwsza klas na zlot.

Weekendową bazą uczestników zlotu jest polana przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku.
- Lesie. Wieczorem na tamtejszej scenie plenerowej wystąpi Kajetan Drozd Band i Maciej Dłużniewski Blues'n'Roll Travel wraz z Krzysztofem Jaryczewskim z Oddziału Zamkniętego. Organizatorem XI Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem.
Anna Maria
Sylwia
Elżbieta

Wiadomości z regionu

2019-08-19, godz. 21:00 Utrudnienia dla kierowców w ścisłym centrum Opola. Drogowcy we wtorek rozpoczną remont ulicy Książąt Opolskich We wtorek (20.08) rozpocznie się remont ulicy Książąt Opolskich w ścisłym centrum Opola. Drogowcy muszą wymienić nawierzchnię asfaltową ze względu na jej fata ... » więcej 2019-08-19, godz. 19:00 Zdecydowała różnica zdań. Przemysław Pytlik zrezygnował z członkostwa w .Nowoczesnej Przemysław Pytlik żegna się z .Nowoczesną. Radny miasta Opola złożył rezygnację, bo jak tłumaczy, zdecydowała różnica zdań w związku z funkcjonowaniem partii. » więcej 2019-08-19, godz. 18:30 Znamy listę Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dwie niewiadome do senatu Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś i Elżbieta Bień. Ta trójka otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Listy kandydatów zatwierdziła R ... » więcej 2019-08-19, godz. 18:00 Lider opolskiego SLD wystartuje w wyborach. Piotr Woźniak na liście znajdzie się za Marceliną Zawiszą z partii Razem Piotr Wożniak wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej znajdzie się na drugiej pozycji listy k ... » więcej 2019-08-19, godz. 16:30 Bez ofiar śmiertelnych. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach - To był dość spokojny długi weekend na opolskich drogach - tak ostatnie cztery dni podsumowuje opolska policja. W regionie doszło do trzech wypadków, w który ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:22 "Dużo udało się zrealizować, wiele planów jest w realizacji" - Katarzyna Czochara w Loży Radiowej podsumowała 4-letnią ... - Pracujemy ciężko od czterech lat. Sytuacja w kraju i na Opolszczyźnie poprawiła się w znacznym stopniu - powiedziała w 'Loży Radiowej' posłanka PiS Katarzyn ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Wojciech Komarzyński: Samorząd musi uzyskiwać z rządem tzw. efekt synergii - Samorząd potrzebuje bardzo mocnego przedstawicielstwa w parlamencie, a ten głos powinien być oparty o dobrą współpracę i dialog z rządem - przekonywał podcz ... » więcej 2019-08-19, godz. 14:30 Kędzierzyn-Koźle: 8 pseudokibiców z zarzutami za sobotnią bójkę. Policja zatrzymuje kolejnych 8 młodych mężczyzn z Opola i okolic usłyszało zarzuty za udział w bójce pseudokibiców, do której doszło w minioną sobotę (17.08) w Kędzierzynie-Koźlu. Policja ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Mobilny billboard PiS wyjechał na ulice Opolszczyzny. "Ciężko pracujemy nad kluczowymi dla przyszłości Polski wyborami" Mobilny billboard z hasłami ważnych programów społecznych i tematami, którymi rząd zajmował się przez ostatnie lata, przez najbliższy tydzień będzie jeździł u ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Zwęglone zwłoki znalezione pod Błotnicą Strzelecką to zaginiony mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna został zamordowany Zwęglone zwłoki znalezione przed tygodniem w lesie pod Błotnicą Strzelecką to zamordowany 35-letni mieszkaniec Chorzowa. Policja zatrzymała już domniemanych s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »