Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-18, 17:30 Autor: Maciej Stępień

"System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe

Kierowcy tirów łamią przepisy tonażowe. Straż Gminna w Skarbimierzu otrzymuje po kilka zdjęć ciężarówek [fot. Maciej Stępień]
Kierowcy tirów łamią przepisy tonażowe. Straż Gminna w Skarbimierzu otrzymuje po kilka zdjęć ciężarówek [fot. Maciej Stępień]
W Pępicach znaleźli sposób na kierowców ciężarówek. Kamery rejestrują, czy łamane są przepisy [fot. Maciej Stępień]
W Pępicach znaleźli sposób na kierowców ciężarówek. Kamery rejestrują, czy łamane są przepisy [fot. Maciej Stępień]
W Pępicach znaleźli sposób na kierowców ciężarówek. Kamery rejestrują, czy łamane są przepisy [fot. Maciej Stępień]
W Pępicach znaleźli sposób na kierowców ciężarówek. Kamery rejestrują, czy łamane są przepisy [fot. Maciej Stępień]
Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łamią ograniczenia tonażowe. Jak sprawdził nasz brzeski reporter, codziennie tamtejsza straż gminna otrzymuje po kilka zdjęć. A będzie ich więcej, gdy zakończy się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 401, która stanowi dojazd do autostrady. Wielu kierowców ciężarówek wybierze krótszą trasę przez Pępice. Podróż może i okaże się krótsza, ale może być droższa.
- Dziennie mamy 4-5 zdjęć. To kierowcy tirów, którzy nie patrzą na znaki tonażowe i jadą przez Pępice – mówi Radiu Opole komendant Straży Gminnej w Skarbimierzu Jan Minosora. – System działa na razie bardzo sprawnie, zdjęcia trafiają na skrzynkę mailową. Widać pojazd i numer rejestracyjny, dzięki czemu możemy rozpocząć bez problemów procedurę ukarania takiego kierowcy lub właściciela pojazdu. Zdjęcia są bardzo wyraźne.

System działa od początku czerwca. Kilkudziesięciu kierowców już zostało sfotografowanych. Wśród nich są ciężarówki na brzeskich tablicach rejestracyjnych, jak również auta wyjeżdżające ze strefy przemysłowej na byłym poradzieckim lotnisku. Kierowcy próbują skracać sobie drogę, bo oficjalny dojazd do autostrady A4 jest o kilkanaście kilometrów dłuższy.

- Przejazd przez Pępice może i jest krótszy, ale od początku czerwca droższy. Przypominam, że za złamanie przepisów tonażowych kierowca otrzyma mandat w wysokości 500 złotych, a na jego konto trafią 3 punkty karne – wyjaśnia Jan Minosora, który kierowcom nie zamierza odpuszczać.

Funkcjonariusz dodaje, że jadąc od strony byłego lotniska są możliwości zawrócenia tira. - Można to zrobić przed wjazdem do miejscowości lub w samym sołectwie. Kierowcy powinni sobie zapamiętać, że nie powinni przejeżdżać już przez Pępice. System jest bardzo dokładny, działa całodobowo i w zasadzie żadne większe auta nie umknie nowemu systemowi.

Szacuje się, że liczba przejeżdżających przez Pępice aut może wzrosnąć, gdy zakończy się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 401 w Przylesiu, czyli już za kilka tygodni.
Jan Minosora

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 07:45 Osiedlowa gazetka promuje prezydenta Opola? Redaktor naczelny komentuje - Arkadiusz Wiśniewski ma darmową reklamę i agitację wyborczą - takie zarzuty kieruje autor anonimowego listu jaki dotarł do redakcji Radia Opole. Autor anoni ... » więcej 2018-10-19, godz. 06:45 Dla seniorów o bezpieczeństwie. Propozycja dla mieszkańców powiatu strzeleckiego Seniorzy z powiatu strzeleckiego są zaproszeni do udziału w spotkaniu związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem. » więcej 2018-10-18, godz. 21:30 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:49 Miniatura nyskiej bazyliki ma pozwolić niewidomym "zobaczyć" zabytek Przed nyską bazyliką stanęła odlana z brązu makieta, odwzorowująca kształt zabytku. Ma ona pomóc niewidomym w poznawaniu walorów kościoła oraz stojącej obok d ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:45 Nowoczesna podsumowała kampanię w powiecie nyskim. "Nadchodzące wybory będą równie ważne, jak te w 1990 roku" - Nysa na naszej mapie wyborczej jest jednym z najważniejszych miejsc - zapewniał podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscowym Rynku poseł Nowocz ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:00 Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny już za półmetkiem. Ma być gotowy w styczniu 2020 roku [ZDJĘCIA] Ponad połowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny jest już wybudowana. Inwestor i wykonawca zapowiadają, że do 18 stycznia 2020 roku, całość będzie go ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:40 Zofia Małas: Chcemy odwrócić negatywny trend postrzegania pielęgniarstwa Pensja podstawowa od 3 tysięcy złotych w górę i mniej pacjentów pod opieką na dyżurze - tak zmienić mają się warunki pracy i płacy pielęgniarek oraz położnych ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Nacisk na rozmowy, współpracę i złożone obietnice. Koalicja Obywatelska zrobiła bilans kampanii Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą w Opolu. Na konferencji prasowej samorządowcy i politycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej podkreśla ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Klub radnych Razem dla Opola podsumował działania w mijającej kadencji. "RdO zdało egzamin" Klub RdO liczył 4 radnych i jak podkreśla Krzysztof Drynda to nie są radni przypadkowi i bierni. - Wielokrotnie można było obserwować jaka jest aktywność nasz ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Nyski PiS podsumował kampanię wyborczą. "Mamy program spójny na każdym szczeblu" - Chcemy wykorzystać okazję, że rząd Prawa i Sprawiedliwości do tej pory pomagał Nysie i dalej zamierza pomagać - zapowiada Paweł Nakonieczny, który ubiega si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »