Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-14, 06:53 Autor: Ewelina Laxy

Zmiana koncepcji i nowy przetarg. Nysa wciąż szuka wykonawcy projektu Mieszkanie Plus

Mieszkania Plus w Nysie [fot. UM Nysa]
Mieszkania Plus w Nysie [fot. UM Nysa]
Po zmianach ma powstać więcej mieszkań, zbudowane zostaną przy użyciu nowej technologii. Gmina przygotowuje się do ogłoszenia trzeciego przetargu na budowę lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W poprzednim cena proponowana przez wykonawców przekraczała założenia budżetowe.
- Wszystkie kwestie formalne powinny być zakończone do końca lipca, żeby jeszcze w wakacje ogłosić przetarg - mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. - Poszerzenie formuły będzie dla wielu wykonawców otwartą ścieżką do startu w przetargu. Moim zdaniem jest szansa na to, aby w tym roku budowa ruszyła. To będą szersze budynki niż planowano, ale będą węższe powierzchnie korytarzy. Tego typu niuanse techniczne, które zostały wzięte na warsztat przez ekspertów. Wycisnęli maksymalną liczbę mieszkań, czyli ponad 40 więcej.

Budowa ma ruszyć na działce przy ul. Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie koszt inwestycji. Jak zaznacza Kordian Kolbiarz, zostanie to rozstrzygnięte w przetargu. Oferty będą trafiać już bezpośrednio do Banku Gospodarki Krajowej Nieruchomości.

- Musimy pamiętać, żeby trzymać się rozsądnych granic - mówi burmistrz. - Mówimy o dopuszczeniu innych technologii, ten proces budowy będzie trwał niekoniecznie 1,5 roku czy 2 lata, ale zmieścimy się w roku. Nie stracimy czasu na budowę mieszkań. Zgodnie z planem powinny trafić do użytku w przyszłym roku jesienią. Będą budowane szybciej, może w innej technologii, która będzie bardziej bezpieczna.

Nysa zakłada budowę ok. 150 mieszkań. Chętnych do udziału w projekcie już jest około 500 rodzin. Mieszkania mają mieć średnią wielkość 50 m2. Mieszkanie Plus to ogólnopolski rządowy program. Bierze w nim udział 30 gmin w całym kraju.
Kordian Kolbiarz 1
Kordian Kolbiarz 2

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 22:15 Sławomir Kłosowski: nasz wyborczy sukces wynika z matematyki - Wygraliśmy w sejmikach, w dużych miastach nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, a opozycja się zmobilizowała - ocenił w Loży Radiowej Radia Opole europoseł P ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:12 Leszek Jan Wiącek rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza Wołczyna Leszek Jan Wiącek został zaprzysiężony na burmistrza Wołczyna. Będzie to jego piąta kadencja na tym stanowisku. » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Policja publikuje portret mężczyzny wyłowionego z Odry Kędzierzyńscy policjanci opublikowali portret mężczyzny wyłowionego z Odry we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy - Ciało znaleziono 17 września 2017 roku w ... » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Ruszył trzeci przetarg na przebudowę placu św. Sebastiana w Opolu Opole nie rezygnuje z rewitalizacji placu św. Sebastiana. Po dwóch nieudanych przetargach, kilka dni temu Urząd Miasta Opola ogłosił trzeci. » więcej 2018-11-19, godz. 19:30 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »