Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-14, 06:53 Autor: Ewelina Laxy

Zmiana koncepcji i nowy przetarg. Nysa wciąż szuka wykonawcy projektu Mieszkanie Plus

Mieszkania Plus w Nysie [fot. UM Nysa]
Mieszkania Plus w Nysie [fot. UM Nysa]
Po zmianach ma powstać więcej mieszkań, zbudowane zostaną przy użyciu nowej technologii. Gmina przygotowuje się do ogłoszenia trzeciego przetargu na budowę lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W poprzednim cena proponowana przez wykonawców przekraczała założenia budżetowe.
- Wszystkie kwestie formalne powinny być zakończone do końca lipca, żeby jeszcze w wakacje ogłosić przetarg - mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. - Poszerzenie formuły będzie dla wielu wykonawców otwartą ścieżką do startu w przetargu. Moim zdaniem jest szansa na to, aby w tym roku budowa ruszyła. To będą szersze budynki niż planowano, ale będą węższe powierzchnie korytarzy. Tego typu niuanse techniczne, które zostały wzięte na warsztat przez ekspertów. Wycisnęli maksymalną liczbę mieszkań, czyli ponad 40 więcej.

Budowa ma ruszyć na działce przy ul. Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie koszt inwestycji. Jak zaznacza Kordian Kolbiarz, zostanie to rozstrzygnięte w przetargu. Oferty będą trafiać już bezpośrednio do Banku Gospodarki Krajowej Nieruchomości.

- Musimy pamiętać, żeby trzymać się rozsądnych granic - mówi burmistrz. - Mówimy o dopuszczeniu innych technologii, ten proces budowy będzie trwał niekoniecznie 1,5 roku czy 2 lata, ale zmieścimy się w roku. Nie stracimy czasu na budowę mieszkań. Zgodnie z planem powinny trafić do użytku w przyszłym roku jesienią. Będą budowane szybciej, może w innej technologii, która będzie bardziej bezpieczna.

Nysa zakłada budowę ok. 150 mieszkań. Chętnych do udziału w projekcie już jest około 500 rodzin. Mieszkania mają mieć średnią wielkość 50 m2. Mieszkanie Plus to ogólnopolski rządowy program. Bierze w nim udział 30 gmin w całym kraju.
Kordian Kolbiarz 1
Kordian Kolbiarz 2

Wiadomości z regionu

2018-07-19, godz. 20:47 Czy głubczyckiemu PKS-owi grozi bankructwo? Powiatowi radni PiS mają wątpliwości co do zarządzania spółką Zbyt niskie płace pracowników, a wysokie rady nadzorczej. Utrzymywanie nierentownych kursów i sprzedaż w 2017 dwóch autokarów za 3.300 złotych netto. Powiatow ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:30 Stracił dolary i portfel. Zguby odzyskał dzięki uczciwości mieszkanek Namysłowa 600 dolarów amerykańskich, karty kredytowe, portfel oraz paszport stracił 46-letni rockman z Ukrainy, który w miniony weekend bawił się w Namysłowie na jednej ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:00 Prudnik: rosną szeregi związku Solidarność Lucyna Mastyga została wybrana nową szefową prudnickiej Solidarności. Przez 16 lat tamtejszym strukturom tego związku zawodowego przewodziła Waleria Dąbrowska ... » więcej 2018-07-19, godz. 19:25 Wspólna akcja policji i KAS. W powiecie brzeskim zamknięto dwa nielegalne salony gier Dziewięć nielegalnych automatów w dwóch salonach gier zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po eksperym ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:15 Wybór dyrektorki przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu nieważny - tak stwierdził wojewoda Konkurs na stanowisko dyrektorki przedszkola numer 17 w Kędzierzynie-Koźlu jest nieważny. Tak stwierdził wojewoda opolski wydając rozstrzygnięcie nadzorcze. » więcej 2018-07-19, godz. 17:34 Poważny wypadek w fabryce pod Strzelcami Opolskimi Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na terenie zakładów Kronospan. Kobieta spadła z podestu z wysokości około ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:45 Bakterie coli w wodzie w Ozimku. Na miejscu jest beczkowóz, sytuacja może potrwać nawet do soboty Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli. Jak wykazały badania Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w w ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:30 Kolejne miliony dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 9 milionów złotych z pieniędzy unijnych przez Regionalny Program Operacyjny otrzyma szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu wyremontowane i doposażone ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:37 Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach. Trafi do Leśnego Pogotowia Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach w powiecie głubczyckim. Na miejsce z interwencją przyjechali strażacy oraz straż miejska z Głubczyc. » więcej 2018-07-19, godz. 14:29 Prudnik: sprawca miał znaczne ilości środków odurzających Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Prudnika. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »