Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-12, 10:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zabezpieczyli most, który zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, ale remontu nie przewidują

Zabezpieczyli most, który zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, ale remontu nie przewidują [fot. Pokrzywna Wildgrund]
Zabezpieczyli most, który zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, ale remontu nie przewidują [fot. Pokrzywna Wildgrund]
Zabezpieczyli most, który zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, ale remontu nie przewidują [fot. Pokrzywna Wildgrund]
Zabezpieczyli most, który zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców, ale remontu nie przewidują [fot. Pokrzywna Wildgrund]
Betonowy most kilka tygodni temu zawalił się w rezerwacie przyrody Cicha Dolina w Pokrzywnej. Sołtysi graniczących ze sobą miejscowości, ale i mieszkańcy nie mogli doczekać się reakcji ze strony służb, więc musieli wziąć sprawę we własne ręce i samodzielnie zabezpieczyć teren wokół zawalonego mostu. Po naszej interwencji władze Głuchołaz podjęły już pierwsze kroki, by poprawić bezpieczeństwo na szlaku, który wiedzie na Kopę Biskupią.
Służby usunęły już betonowe bloki, które tamowały przepływ wody pod mostem, a także zabezpieczyły uszkodzone barierki. Gmina Głuchołazy podjęła pierwsze kroki naprawcze, remontu jednak nie przewiduje.

- Problem w tym, że most ma właściciela, który nie jest zainteresowany jego utrzymaniem - wyjaśnia Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. - Polskie Wody są od zarządzania wodami, a nie od remontowania mostów. Przyznały, że są właścicielem tego mostu, ale nie są zainteresowane jego remontem, ani utrzymaniem. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przygotowuje decyzje, która pozwoli gminie zabezpieczyć ten most. Tylko zabezpieczyć, nie, że będzie właścicielem. Czekam tylko na decyzje i takie prace powinny ruszyć. Gmina je wykona i później z wojewodą będziemy rozmawiać o rozliczeniu kosztów - dodaje Sambor.

Następnym etapem jest ustalenie właściwej strony, która ma odpowiadać za utrzymanie i remontowanie mostu. Prace naprawcze prowadzone przez gminę mają zakończyć się w przeciągu dwóch tygodni.
Roman Sambor

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 12:30 Kogo proponuje do opolskiej rady miasta prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a kogo Piotr Woźniak z SLD? Komentarz gości Ra ... - Stawiam na osobowości, ale jednocześnie na ludzi z dużym doświadczeniem - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewsk ... » więcej 2018-09-21, godz. 11:05 Zakończyła się rejestracja kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku woj. opolskiego Wojewódzka komisja zarejestrowała łącznie 368 kandydatów na radnych sejmiku w tym 168 kobiet i 200 mężczyzn. » więcej 2018-09-21, godz. 07:15 Grodkowska Straż Miejska potrzebuje strażnika. Poszukiwania trwają od ubiegłego roku Straż Miejska w Grodkowie boryka się z brakiem chętnych do służby. Od ubiegłego roku szuka kandydata do pracy w swoich szeregach. W międzyczasie strażnik - co ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:30 Antyaborcyjne banery znów pojawiły się w Opolu Dwa banery przedstawiające poszarpany płód i hasło 'Kto się boi prawdy o aborcji?' - zawisły przy obwodnicy północnej Opola, w okolicy ul. Bierkowickiej. Na m ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:00 O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Plu ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:30 Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydata na burmistrza Brzegu. Jacek Niesłuchowski ponownie staje do walki W iście amerykańskim stylu politycy Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej zaprezentowali brzeskich kandydatów do rad gmin, miasta i powiatu. Przedstawiono ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:00 Wzmożone kontrole policji na drogach powiatu nyskiego Trzydziestu policjantów z powiatu nyskiego wzięło udział we wczorajszej (19.09) 3. edycji programu EDWARD. » więcej 2018-09-20, godz. 19:12 Janusz Sanocki oskarża burmistrza Nysy. "To jest klasyczna korupcja" Poseł niezależny Janusz Sanocki złożył dziś (20.09) do nyskiej Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza Nysy Kordiana K ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:00 Nurkowie z Kędzierzyna-Koźla biją rekord Guinessa i zbierają na leczenie Miłosza Klimczaka Ekipa nurków 'True Divers' z Kędzierzyna-Koźla bije pierwszy w historii rekord Guinessa w najdłuższym nurkowaniu z napędem. Od 3 września u wybrzeży półwyspu ... » więcej 2018-09-20, godz. 18:15 Kandydaci Partii Razem chcą walczyć w sejmiku o poprawę jakości w wielu sferach życia Partia Razem zaprezentowała listy kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego. 'Jedynkami' w kolejnych okręgach są: Maciej Kruszka, Kamila Jarońska, Paweł Mu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »