Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-12, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Trwa remont porodówki w Oleśnie. "To będzie nowy standard opieki nad matką i dzieckiem"

Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Zgodnie z planem przebiega remont części położniczo-neonatologicznej Szpitala Powiatowego w Oleśnie. Przebudowa ruszyła na początku maja i ma potrwać do połowy września.
W planie są 2-osobowe sale dla matek z dziećmi, nowy blok porodowy z salą do cięć cesarskich i strefa porodów rodzinnych.

Andrzej Prochota, dyrektor szpitala, podkreśla, że to nowe standardy opieki nad matką i dzieckiem. - Co tydzień mamy radę budowy, na której rozwiązujemy bieżące problemy - zaznacza.

- Są problemy do rozwiązania, bo okazuje się na przykład, że przy skuciu całej posadzki, zakres robót może być większy. Za każdym razem przy pracach odkrywkowych należy liczyć się z niespodziankami. Tu jest bardzo dużo specjalistycznych instalacji, czyli instalacja gazów medycznych, instalacja próżni, niskie napięcia oraz wysokie napięcia. Bardzo ważna jest wentylacja, gdzie w części pomieszczeń trzeba uzyskiwać nadciśnienie, a w drugiej części potrzebne jest podciśnienie.

Przez cały 2017 rok w oleskim szpitalu urodziło się prawie 900 dzieci. Jak podkreśla dyrektor Prochota, to liczba znacznie większa niż w wielu innych szpitalach powiatowych na Opolszczyźnie.

Remont tej części oddziału ginekologiczno-położniczego, współfinansowany z pieniędzy unijnych, jest wart 2 miliony 800 tysięcy złotych. 800 tysięcy zapewnił samorząd powiatowy.
Andrzej Prochota

Wiadomości z regionu

2018-09-20, godz. 17:00 Dodatkowe miliony złotych dla Opolszczyzny. To efekt renegocjacji samorządu województwa z Komisją Europejską 53,5 miliona złotych na ochronę zdrowia, projekty naukowe oraz czystsze powietrze - takie dofinansowanie trafi na Opolszczyznę. To efekt renegocjacji Samorząd ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:30 Komitety wyborcze krytykują Radio Opole. Prezes rozgłośni odpowiada na zarzuty dotyczące kampanii O równy dostęp wszystkich komitetów wyborczych do udziału w programach Radia Opole zwrócili się do prezesa rozgłośni i rady programowej przedstawiciele cztere ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:20 Kolejny krok prokuratury ws. potrącenia pieszej na Ozimskiej w Opolu. Wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania trafił d ... Jest wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania za kierowcą, który miał śmiertelnie potrącić pieszą na ul. Ozimskiej w Opolu. Wniosek prokuratora ski ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:15 Opolscy seniorzy uczą się angażowania w życie społeczne Uświadamiają seniorów o roli partycypacji społecznej i społeczeństwa obywatelskiego - ruszył cykl spotkań w ramach kampanii 'Opole w rymie działania'. Element ... » więcej 2018-09-20, godz. 15:05 PiS przedstawiło listy kandydatów do sejmiku. "To jest bardzo mocna drużyna" Marcin Ociepa, Jerzy Niedźwiecki, Bogdan Tomaszek, Piotr Semak i Dariusz Byczkowski to liderzy list wyborczych KW Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku. » więcej 2018-09-20, godz. 13:40 Zabytkowa barka wyruszyła w rejs do Gliwic. Opolanie będą mogli ją zwiedzać [ZDJĘCIA] Do brzeskiej mariny dopłynęła „Irena”, wiekowa barka należąca do Fundacji Otwartego Muzeum Techniki. Kilkudziesięcioletnia jednostka wypłynęła w rejs pod Odrz ... » więcej 2018-09-20, godz. 13:05 Kandydat na prezydenta Opola z Kukiz'15 z pakietem pomysłów dla seniorów Paweł Grabowski postuluje o utworzenie tzw. Banku czasu, rozwój ogródków działkowych czy stworzenie miejskiej aplikacji, która przekazywałaby informacje o oso ... » więcej 2018-09-20, godz. 12:15 Razem dla Opola chce budowy intermodalnego portu rzecznego na wysokości Elektrowni Opole Szef stowarzyszenia Krzysztof Drynda przypomniał na dzisiejszej konferencji prasowej, że dwa lata temu podczas Kongresu Samorządowego w Opolu podpisano list i ... » więcej 2018-09-20, godz. 11:39 Zjednoczona Prawica przedstawi dziś kandydatów na radnych sejmiku województwa. Koalicja Obywatelska już to zrobiła Dziś (20.09) w samo południe poznamy kandydatów Zjednoczonej Prawicy na radnych sejmiku. Jak ujawniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' posłanka Katarzyna C ... » więcej 2018-09-20, godz. 11:00 Przed nami kolejny spacer po Opolu - tym razem śladami Piastów Już w sobotę (22.09) - kolejne spotkanie z cyklu 'Odkryj Opole - spacery po mieście'. Tym razem zainteresowani będą mieli okazję poznać „Piastowskie ślady w O ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »