Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-12, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Trwa remont porodówki w Oleśnie. "To będzie nowy standard opieki nad matką i dzieckiem"

Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Remont w oleskim szpitalu powiatowym [fot. Witold Wośtak]
Zgodnie z planem przebiega remont części położniczo-neonatologicznej Szpitala Powiatowego w Oleśnie. Przebudowa ruszyła na początku maja i ma potrwać do połowy września.
W planie są 2-osobowe sale dla matek z dziećmi, nowy blok porodowy z salą do cięć cesarskich i strefa porodów rodzinnych.

Andrzej Prochota, dyrektor szpitala, podkreśla, że to nowe standardy opieki nad matką i dzieckiem. - Co tydzień mamy radę budowy, na której rozwiązujemy bieżące problemy - zaznacza.

- Są problemy do rozwiązania, bo okazuje się na przykład, że przy skuciu całej posadzki, zakres robót może być większy. Za każdym razem przy pracach odkrywkowych należy liczyć się z niespodziankami. Tu jest bardzo dużo specjalistycznych instalacji, czyli instalacja gazów medycznych, instalacja próżni, niskie napięcia oraz wysokie napięcia. Bardzo ważna jest wentylacja, gdzie w części pomieszczeń trzeba uzyskiwać nadciśnienie, a w drugiej części potrzebne jest podciśnienie.

Przez cały 2017 rok w oleskim szpitalu urodziło się prawie 900 dzieci. Jak podkreśla dyrektor Prochota, to liczba znacznie większa niż w wielu innych szpitalach powiatowych na Opolszczyźnie.

Remont tej części oddziału ginekologiczno-położniczego, współfinansowany z pieniędzy unijnych, jest wart 2 miliony 800 tysięcy złotych. 800 tysięcy zapewnił samorząd powiatowy.
Andrzej Prochota

Wiadomości z regionu

2018-11-15, godz. 13:00 Nastolatkowie wykazali się dużą wyobraźnią, robiąc zdjęcia zniechęcające do palenia papierosów [GALERIA] 128 zdjęć wpłynęło do Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego 'Sam nie palę i innym odradzam'. Wzięło w nim udział niemal 70 uczniów klas szóstych, siódmych i ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:46 "Ślubuję służyć wiernie narodowi". Kolejni chętni wstąpili do służby w opolskiej policji 8 nowych policjantów ma opolski garnizon. Dziś w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Jarosława Kalety złożyli oni uroczyste ślubowanie. » więcej 2018-11-15, godz. 12:00 Uniwersytet Opolski wchłonie PMWSZ w Opolu? Dziś decyzja senatu UO - Połączenie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu z Uniwersytetem Opolskim było jednym z warunków utworzenia kierunku lekarskiego - powiedzia ... » więcej 2018-11-15, godz. 11:30 Pobił współwięźnia? Sprawdzi to teraz sąd. "Gnębili i bili go wszyscy, oprócz mnie" Zadaniem prokuratury oskarżony Patryk S. pobił współwięźnia Konrada M. w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. Oskarżony jest już na wolności, ale ter ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:00 Dzisiaj pogrzeb Józefa Koziny. Będą utrudnienia w ruchu Dzisiaj (15.11) odbędą się uroczystości pogrzebowe starosty głubczyckiego Józefa Koziny. Rozpoczną się one o godz. 13:00 mszą świętą w kościele parafialnym w ... » więcej 2018-11-15, godz. 09:45 Jak nie dać oszukać się? Dziś spotkanie prewencyjne dla seniorów w oleskim MDK-u O metodach działania oszustów będą dziś (15.11) mówić policjanci w Oleśnie. Tamtejsza komenda powiatowa organizuje spotkanie dla seniorów w Miejskim Domu Kult ... » więcej 2018-11-15, godz. 08:15 Wszawica wciąż obecna w opolskich szkołach i przedszkolach Wszawica to wciąż aktualny problem w opolskich szkołach. Tymczasem jak alarmują nasi słuchacze pielęgniarki i wychowawcy szkolni nie mogą sprawdzać głów dziec ... » więcej 2018-11-15, godz. 08:00 Dopiero trzeci przetarg może wyłonić wykonawcę remontu budynku Urzędu Miejskiego w Korfantowie Do trzech razy sztuka - tak można podsumować starania władz Korfantowa o termomodernizację jednego z budynków magistratu, znajdującego się przy ulicy Reymonta ... » więcej 2018-11-14, godz. 21:05 W dniu wspomnienia błogosławionej Marii Merkert ulicami Nysy przeszła procesja światła [ZDJĘCIA] Ulicami Nysy przeszła procesja światła, będąca częścią liturgicznego wspomnienia pochodzącej z tego miasta błogosławionej Marii Luizy Merkert. » więcej 2018-11-14, godz. 21:04 Sowada przewodniczącym, Wilkos zastępcą. Takiego układu sił w prezydium rady Opola chcą rajcy prezydenta Łukasz Sowada będzie kandydatem na przewodniczącego Rady Miasta Opola - to decyzja rajców wybranych z listy KWW Arkadiusza Wiśniewskiego. Na funkcję wiceprzew ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »