Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-11, 15:32 Autor: Ewelina Laxy

Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku: dwie osoby zginęły, trzecia w stanie ciężkim trafiła do USK. Na miejscu pracują służby

Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Dwie osoby zginęły, trzecia została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jej stan jest bardzo poważny. Przyczyny katastrofy będzie wyjaśniać specjalna komisja badania wypadków lotniczych z Katowic.
- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy po godz. 9:30 - mówi st. kpt. Bartosz Raniowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu. - W Domecku przy ul. Opolskiej 21 doszło do zdarzenia z udziału statku powietrznego, jest to śmigłowiec. Najprawdopodobniej prywatny helikopter, z tego, co wiemy, do lotu zarejestrowane były trzy osoby.

- Na tę chwilę nie mamy więcej informacji, żeby tym helikopterem miało lecieć więcej osób. Helikopter ten rozbił się na polu, więc nie mamy informacji o innych poszkodowanych osobach - dodaje st. sierż. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Śmigłowiec leciał prawdopodobnie z okolic Lublińca (woj. śląskie) w kierunku Ziębic w województwie dolnośląskim.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, helikopter kołował nad zabudowaniami, a później spadł na pole. - Musiało się do góry coś stać, był straszny huk motoru. Leciało to nad kukurydzą, krążył nad parkiem i z powrotem. Trwało to może z 5 minut. Jak krążył, może szukał, gdzie lądować. To były sekundy. Widziałam jak spadł, to był ogromny huk. Wyszedłem na balkon, cała maszyna leciała i spadała.

Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone, pracują tam policyjni technicy i prokurator.
st. kpt. Bartosz Raniowski, st. sierż Dariusz Świątczak
Świadkowie wypadku

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 21:00 Opolscy politycy skomentowali sejmikowe porozumienie koalicyjne Koalicja zawiązana w Sejmiku Województwa Opolskiego była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy skomentowali utrzymanie się dotychczasow ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Pierwszy raz przeszli "Obuwniczym Szlakiem" w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:30 W Niemodlinie wręczono nagrody Karpika. Satyra wiecznie żywa Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” zachęcił do udziału rysowników z 22 krajów na świecie w tym z Japonii, Czech i z Tajlandii. Podczas urocz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »