Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-11, 15:32 Autor: Ewelina Laxy

Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku: dwie osoby zginęły, trzecia w stanie ciężkim trafiła do USK. Na miejscu pracują służby

Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Wypadek prywatnego helikoptera w Domecku [fot. Ewelina Laxy]
Dwie osoby zginęły, trzecia została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Jej stan jest bardzo poważny. Przyczyny katastrofy będzie wyjaśniać specjalna komisja badania wypadków lotniczych z Katowic.
- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy po godz. 9:30 - mówi st. kpt. Bartosz Raniowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu. - W Domecku przy ul. Opolskiej 21 doszło do zdarzenia z udziału statku powietrznego, jest to śmigłowiec. Najprawdopodobniej prywatny helikopter, z tego, co wiemy, do lotu zarejestrowane były trzy osoby.

- Na tę chwilę nie mamy więcej informacji, żeby tym helikopterem miało lecieć więcej osób. Helikopter ten rozbił się na polu, więc nie mamy informacji o innych poszkodowanych osobach - dodaje st. sierż. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Śmigłowiec leciał prawdopodobnie z okolic Lublińca (woj. śląskie) w kierunku Ziębic w województwie dolnośląskim.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, helikopter kołował nad zabudowaniami, a później spadł na pole. - Musiało się do góry coś stać, był straszny huk motoru. Leciało to nad kukurydzą, krążył nad parkiem i z powrotem. Trwało to może z 5 minut. Jak krążył, może szukał, gdzie lądować. To były sekundy. Widziałam jak spadł, to był ogromny huk. Wyszedłem na balkon, cała maszyna leciała i spadała.

Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone, pracują tam policyjni technicy i prokurator.
st. kpt. Bartosz Raniowski, st. sierż Dariusz Świątczak
Świadkowie wypadku

Wiadomości z regionu

2018-07-19, godz. 20:47 Czy głubczyckiemu PKS-owi grozi bankructwo? Powiatowi radni PiS mają wątpliwości co do zarządzania spółką Zbyt niskie płace pracowników, a wysokie rady nadzorczej. Utrzymywanie nierentownych kursów i sprzedaż w 2017 dwóch autokarów za 3.300 złotych netto. Powiatow ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:30 Stracił dolary i portfel. Zguby odzyskał dzięki uczciwości mieszkanek Namysłowa 600 dolarów amerykańskich, karty kredytowe, portfel oraz paszport stracił 46-letni rockman z Ukrainy, który w miniony weekend bawił się w Namysłowie na jednej ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:00 Prudnik: rosną szeregi związku Solidarność Lucyna Mastyga została wybrana nową szefową prudnickiej Solidarności. Przez 16 lat tamtejszym strukturom tego związku zawodowego przewodziła Waleria Dąbrowska ... » więcej 2018-07-19, godz. 19:25 Wspólna akcja policji i KAS. W powiecie brzeskim zamknięto dwa nielegalne salony gier Dziewięć nielegalnych automatów w dwóch salonach gier zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po eksperym ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:15 Wybór dyrektorki przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu nieważny - tak stwierdził wojewoda Konkurs na stanowisko dyrektorki przedszkola numer 17 w Kędzierzynie-Koźlu jest nieważny. Tak stwierdził wojewoda opolski wydając rozstrzygnięcie nadzorcze. » więcej 2018-07-19, godz. 17:34 Poważny wypadek w fabryce pod Strzelcami Opolskimi Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na terenie zakładów Kronospan. Kobieta spadła z podestu z wysokości około ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:45 Bakterie coli w wodzie w Ozimku. Na miejscu jest beczkowóz, sytuacja może potrwać nawet do soboty Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli. Jak wykazały badania Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w w ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:30 Kolejne miliony dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 9 milionów złotych z pieniędzy unijnych przez Regionalny Program Operacyjny otrzyma szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu wyremontowane i doposażone ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:37 Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach. Trafi do Leśnego Pogotowia Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach w powiecie głubczyckim. Na miejsce z interwencją przyjechali strażacy oraz straż miejska z Głubczyc. » więcej 2018-07-19, godz. 14:29 Prudnik: sprawca miał znaczne ilości środków odurzających Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Prudnika. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »