Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-10, 16:39 Autor: Witold Wośtak

Policjanci z Olesna pomogli nieprzytomnej dziewczynce na placu zabaw

Podziękowania dla policjantów za pomoc 4-letniej Martynie [fot. archiwum oleskiej policji]
Podziękowania dla policjantów za pomoc 4-letniej Martynie [fot. archiwum oleskiej policji]
Dwaj policjanci pomogli 4-letniej dziewczynce, która straciła przytomność na placu zabaw w Oleśnie. Życie dziecka nie jest zagrożone.
Kiedy matka opiekująca się dwójką dzieci karmiła młodsze z nich, 4-letnia Martyna upadła podczas zabawy i straciła przytomność.

- Nikt z obecnych na miejscu nie wiedział, jak udzielić pomocy - mówi sierżant sztabowy Marek Kotara z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Na szczęście zareagowali policjanci - młodszy aspirant Piotr Żywica i starszy sierżant Kamil Topij.

- Ktoś zaczął krzyczeć „pomocy!”, a przebywający w pobliżu policjanci usłyszeli to wołanie. Przeskoczyli ogrodzenie i udzielili dziecku pierwszej pomocy. Funkcjonariusze sprawdzili czynności życiowe i ułożyli dziewczynkę w pozycji bezpiecznej. Do momentu przyjazdu karetki sprawdzali, czy dziecko oddycha.

Matka dziewczynki osobiście podziękowała oleskiemu komendantowi i funkcjonariuszom za szybką oraz profesjonalną interwencję na placu zabaw.
Marek Kotara

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 10:20 Nowe ustalenia w sprawie zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Czy dziadkowie o tym wiedzieli? Rośnie liczba osób zamieszanych w sprawę makabrycznego znaleziska w Ciecierzynie. Do grona oskarżonych dołączyli dziadkowie. - Według prokuratury rodzice Dawi ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Przedstawiciele koalicji i opozycji oceniają budżet regionu na 2019 rok - Inwestycje w regionie są rozdzielone w sposób nie do końca sprawiedliwy - oceniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodnicząca klubu radnych Prawa i S ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Jest opóźnienie na budowie obwodnicy Malni i Choruli Pierwsza warstwa betonu została położona, kolejna w przyszłym roku - tak wygląda zaawansowanie budowy obwodnicy Malni i Choruli. Wcześniej deklarowano, że naw ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:00 Mali twórcy choinkowych ozdób nagrodzeni przez kuratora oświaty Łańcuchy z płatków, makaronu, bałwanki z włóczek i z patyczków do lodów, to tylko niektóre z choinkowych dekoracji autorstwa opolskich przedszkolaków, nagrodz ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »