Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-20, 23:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród

Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród [fot. Katarzyna Zawadzka]
Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród [fot. Katarzyna Zawadzka]
Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i laureaci centralnych olimpiad w różnych dziedzinach zarówno ścisłych, jak i humanistycznych.
Dzisiaj (20.06) prezydent Opola wręczył im piórko orła opolskiego, dyplom i gratulacje. W sumie nagrodzono 100 osób, a wśród nich jest Marlena Rudner, laureatka w olimpiadzie wiedzy i umiejętności budowlanych.

- Byłam najpierw w liceum na kierunku psychologiczno-pedagogicznym i jednak to nie było to, więc postanowiłam się przenieść do innej szkoły - mówi Marlena Rudner. - Trafiło na profil budowlany z innowacją architektoniczną. Teraz budownictwo jest moją pasją.

Bartosz Fopke, który jest laureatem olimpiady z języka angielskiego, także otrzymał w nagrodę. - Od zawsze lubiłem języki takie, jak angielski czy niemiecki - mówi Bartosz Fopke. - Ich nauka mnie fascynuje i jest w porządku. Motywuje mnie to, że mogę wygrać lub poznać nowe słowa. Zawsze ten język może się przydać na przyszłość.

Uroczysta Gala Opolskich Orłów za osiągnięcia naukowe odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.
Marlena Rudner
Bartosz Fopke

Wiadomości z regionu

2020-06-06, godz. 16:30 Opolskie Centrum Ginekologii znów udziela bezpłatnych konsultacji w ramach unijnego projektu Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznowiło świadczenia dla kobiet w ciąży, dzieci do lat dwóch oraz młodych rodziców. » więcej 2020-06-06, godz. 15:45 Każdy może spróbować swoich literackich sił, pisząc wiersz o Nysie. Na zgłoszenia zostało kilka dni Jeszcze tylko do środy (10.06) można wysyłać zgłoszenia do konkursu 'Wiersz o Nysie'. » więcej 2020-06-06, godz. 15:30 Dwie kolejne opolskie potrawy znalazły się na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Pranzunki i zupa rakowa - to dwie kolejne opolskie potrawy, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. W poniedziałek (01.06) dołączyły do rejestru… » więcej 2020-06-06, godz. 15:00 Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii. » więcej 2020-06-06, godz. 13:59 Piątkowy wieczór przyniósł dwa wypadki w regionie. Nikt nie chce przyznać się do rozbicia bmw w Kluczborku, w Nysie auto… Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło wczorajszego (05.06) wieczora na Opolszczyźnie. » więcej 2020-06-06, godz. 13:00 Amatorzy sportu mogą już korzystać z siłowni i klubów fintess. "Odmrażane" są także pływalnie, parki rozrywki oraz instytucje… Od dziś (06.06) mogą wznowić działalność między innymi kluby fitness, siłownie, baseny czy parki rozrywki. To kolejna część odmrażania gospodarki w ramach IV etapu… » więcej 2020-06-06, godz. 11:28 Liczba zarażonych koronawirusem wzrosła w regionie do 715. Najwięcej nowych przypadków - w powiecie kędzierzyńsko-kozi… 14 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W przedpołudniowym komunikacie (06.06) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 259 zakażeniach i 6 zgonach w całej… » więcej 2020-06-06, godz. 10:40 Mniej przestępstw kryminalnych, ale więcej zgłoszeń o przemocy domowej. Pandemia zmieniła policyjne statystyki - W czasie pandemii o prawie 50 procent spadła liczba kradzieży, bójek czy napadów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Dyjasz, ekspert od kryminalistyki… » więcej 2020-06-06, godz. 10:15 Przy szkole w Lipowej stanie nowa hala gimnastyczna. To drugi tego typu obiekt budowany przez grodkowski magistrat Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej będą mieć lekcje wychowania fizycznego w nowym miejscu. Jesienią do ich dyspozycji ma zostać oddana hala gimnastyczna… » więcej 2020-06-06, godz. 07:30 Wsparcie dla instytucji kultury, szerzenie krwiodawstwa, spotkania z kandydatami na prezydenta. Młodzi radni obradowali… Stanowisko ws. zakazu spożywania alkoholu na bulwarach nad Odrą, wspieranie instytucji kultury i akcja krwiodawstwa. To główne tematy, jakie Młodzieżowa Rada Miasta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »