Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-26, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Uniwersytet Opolski wyszkoli specjalistów ds. obsługi biznesu branży przemysłowej, spożywczej i mechanicznej

Konferencja nowego kierunku "Obsługa biznesu" na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja nowego kierunku "Obsługa biznesu" na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
W nowym roku akademickim 2018/2018 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego będzie realizować 3,5-letnie studia licencjackie na nowym kierunku "Obsługa biznesu". Według założeń absolwent tego kierunku będzie nowoczesnym menadżerem małego i średniego biznesu znającym dwa języki (angielki lub niemiecki i rosyjski lub czeski).
- To kierunek przeznaczony dla ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Nasz absolwent będzie musiał zrozumieć biznes swojego przyszłego pracodawcy - mówi prof. Piotr Stec, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. - Wybraliśmy trzy kluczowe gałęzie z trzech inteligentnych specjalizacji. I nasz absolwent będzie musiał co najmniej dwie takie gałęzie poznać. Jak wyjdzie ze szkoły, będzie już przygotowany do zajmowania się compliance w przedsiębiorstwie, do bycia menadżerem, menadżerem kontraktu. Częścią naszych studiów są także sprawy związane z budownictwem, z kontaktami fidic, czyli z czymś, do czego specjalistów brakuje. I będzie, co możemy zagwarantować uczony przez specjalistów.

Branże, w kierunku których będą kształcić się studenci, to branża mechaniczna, spożywcza i budowlana. Absolwenci mają uzyskać wiedzę i kompetencję dostosowane do potrzeb konkretnych zakładów pracy zlokalizowanych na Opolszczyźnie. - To innowacyjny kierunek studiów o profilu praktycznym - mówi dr Marta Rostropowicz-Miśko z Uniwersytetu Opolskiego. - Chcemy wykształcić nowe typy kadr, które będą zapewniały wsparcie administracyjne i prawne podmiotom, które wdrażają rozwiązania w ramach regionalnych strategii innowacji. Chcemy, żeby to były kadry, które potrafią efektywnie stosować prawo z uwzględnieniem specyfiki konkretnych branż.

Na utworzenie nowego kierunku "Obsługa biznesu" Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego otrzymał grant na ponad 600 tysięcy złotych. Od października naukę na tym kierunku mogło podjąć 30 studentów.
Piotr Stec
Marta Rostropowicz-Miśko

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej 2020-09-28, godz. 14:30 Policjanci z opolskiej drogówki przez weekend zatrzymali 5 kierowców, którzy złamali prawo Opolscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch piratów drogowych i dwóch jadących 'na podwójnym gazie', a także trzech prowadzących pojazdy bez … » więcej 2020-09-28, godz. 14:15 Fałszywy milioner okradł mieszkańca Namysłowa. To kolejna metoda oszustów działających "na legendę" Kilkaset złotych i kartę bankomatową stracił w ostatnich dniach jeden z mieszkańców Namysłowa nabrany przez oszusta. Tym razem złodziejem okazał się… » więcej 2020-09-28, godz. 13:21 Opole: kierowca MZK potrącił pieszą na przejściu Niebezpieczny wypadek w centrum stolicy regionu. Kierowca autobusu miejskiego potrącił na przejściu dla pieszych 86-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło kilka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***