Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-26, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Uniwersytet Opolski wyszkoli specjalistów ds. obsługi biznesu branży przemysłowej, spożywczej i mechanicznej

Konferencja nowego kierunku "Obsługa biznesu" na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja nowego kierunku "Obsługa biznesu" na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
W nowym roku akademickim 2018/2018 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego będzie realizować 3,5-letnie studia licencjackie na nowym kierunku "Obsługa biznesu". Według założeń absolwent tego kierunku będzie nowoczesnym menadżerem małego i średniego biznesu znającym dwa języki (angielki lub niemiecki i rosyjski lub czeski).
- To kierunek przeznaczony dla ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Nasz absolwent będzie musiał zrozumieć biznes swojego przyszłego pracodawcy - mówi prof. Piotr Stec, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. - Wybraliśmy trzy kluczowe gałęzie z trzech inteligentnych specjalizacji. I nasz absolwent będzie musiał co najmniej dwie takie gałęzie poznać. Jak wyjdzie ze szkoły, będzie już przygotowany do zajmowania się compliance w przedsiębiorstwie, do bycia menadżerem, menadżerem kontraktu. Częścią naszych studiów są także sprawy związane z budownictwem, z kontaktami fidic, czyli z czymś, do czego specjalistów brakuje. I będzie, co możemy zagwarantować uczony przez specjalistów.

Branże, w kierunku których będą kształcić się studenci, to branża mechaniczna, spożywcza i budowlana. Absolwenci mają uzyskać wiedzę i kompetencję dostosowane do potrzeb konkretnych zakładów pracy zlokalizowanych na Opolszczyźnie. - To innowacyjny kierunek studiów o profilu praktycznym - mówi dr Marta Rostropowicz-Miśko z Uniwersytetu Opolskiego. - Chcemy wykształcić nowe typy kadr, które będą zapewniały wsparcie administracyjne i prawne podmiotom, które wdrażają rozwiązania w ramach regionalnych strategii innowacji. Chcemy, żeby to były kadry, które potrafią efektywnie stosować prawo z uwzględnieniem specyfiki konkretnych branż.

Na utworzenie nowego kierunku "Obsługa biznesu" Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego otrzymał grant na ponad 600 tysięcy złotych. Od października naukę na tym kierunku mogło podjąć 30 studentów.
Piotr Stec
Marta Rostropowicz-Miśko

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 11:45 17 września 80 lat temu Związek Sowiecki zaatakował Polskę. "Dla Kresowiaków to było traumatyczne wydarzenie" Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Opolu upamiętniono 80. rocznicę agresji Sowietów na Polskę. ZSRR najechał na Polskę ... » więcej 2019-09-17, godz. 11:30 ZUS apeluje o rozwagę! Fałszywi pracownicy za pieniądze "pomagają" załatwić 500 plus dla osób niesamodzielnych Opolski ZUS ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pieniądze proponują załatwienie formalności związa ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:31 Trzech kandydatów powalczy o fotel rektora Politechniki Opolskiej Wybory odbędą się 30 września, a o tym kto zastąpi tragicznie zmarłego prof. Marka Tukiendorfa, zdecyduje 100-osobowe uczelniane kolegium elektorów. » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 32-latek zatrzymany. Był poszukiwany, miał w domu narkotyki Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbyc ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 "Nie ma portu morskiego bez połączenia z rzeką". Startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej startuje dziś w Opolu. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-17, godz. 07:59 Ekologiczny Kędzierzyn-Koźle i zmiany systemowe. Robert Węgrzyn i Beniamin Godyla przedstawili program Koalicji Obywat ... Walka o czyste powietrze, przebudowa ronda Milenijnego, czyli newralgicznego miejsca dla kierowców i zabezpieczenie powiatu przed powodzią, to najważniejsze z ... » więcej 2019-09-17, godz. 07:00 Opolanie przekonują się do czynu społecznego? Opolanie zgłosili 26 pomysłów w ramach akcji 'Czyn społeczny', nazwaną oficjalnie Inicjatywą Lokalną. Najczęściej zgłaszali chęć zazielenienia swojego otoczen ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »