Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-19, 17:56 Autor: Wiktoria Palarczyk

Paleontolodzy prawie z całego świata zjechali do Krasiejowa

Paleontolodzy prawie z całego świata zjechali do Krasiejowa [fot. Wiktoria Palarczyk]
Paleontolodzy prawie z całego świata zjechali do Krasiejowa [fot. Wiktoria Palarczyk]
Blisko 70 osób z całego świata zjechało do Krasiejowa, by wziąć udział w trzeciej międzynarodowej konferencji. To pierwsze tego typu spotkanie w Polsce.
Naukowcy najpierw zwiedzili Opole, a później uczestniczyli w wykładach tematycznych na terenie Juraparku. Tam swoją premierę miał film o wykopaliskach mamuta na Uralu, który został wyprodukowany w Rosji.

- Dzięki temu młodzi paleontolodzy mogą bez stresu spróbować swoich możliwości - mówi prof. Elena Jagt- Yazykova z Wydziału Przyrodniczo- Technicznego UO. - Właściwie oni występują przed swoimi kolegami, ale jednak każda sesja rozpoczyna się specjalnie zamówionym referatem. Gościmy też wybitnych naukowców, którzy przyjechali po to, żeby uczyć młodych ludzi. Mamy w Krasiejowie wielkie odkrycie, dla ludzi z za granicy to ważny obiekt i wykorzystują każdą okazję, żeby tutaj przyjechać - dodaje Jagt - Yazykova.

- Tutaj mamy okazję do tego, żeby pokazać swoje nowe odkrycia, efekty badań i wyniki obserwacji - zauważa Karol Michalak, jeden z uczestników konferencji. - Też nie jest wykluczone zobaczenie nowych technologii, które pozwalają lepiej badać odgrywane okazy i też spotykania się ze studentami z różnych stron świata - dodaje Michalak.

Konferencja zakończy się w poniedziałek praktykami prowadzonymi na terenie Juraparku w Krasiejowie.
prof. Elena Jagt- Yazykova
Karol Michalak

Wiadomości z regionu

2019-06-25, godz. 13:45 Władze Brzegu chcą rozszerzenia programu Mieszkanie plus. "Zamiast budować nowe osiedla, warto remontować zniszczone k ... Brzeg ma własny pomysł na realizację programu 'Mieszkanie plus'. Zamiast stawiać nowe budynki, miasto chce urządzać lokale w wymagających remontu kamienicach. » więcej 2019-06-25, godz. 13:34 Pożar podkładów kolejowych przy ul. Rataja w Opolu Pożar podkładów kolejowych w Opolu przy ul. Rataja. Na terenie przebudowywanego dworca Opole Wschód doszło do zapalenia zużytych podkładów kolejowych ułożonyc ... » więcej 2019-06-25, godz. 13:00 Tu mają szansę tylko ci, którzy widzą potrzeby innych. Wystartował konkurs na Społecznika Roku Województwa Opolskiego Może nim zostać osoba, która nieodpłatnie działa na rzecz innych i swojego otoczenia. Czyni to z dużym zaangażowaniem od lat i skutecznie walczy ze społecznym ... » więcej 2019-06-25, godz. 12:00 Kontrolują i doradzają. Najwyższa Izba Kontroli ma 100 lat Najwyższa Izba Kontroli ma 100 lat. Na Opolszczyźnie pierwsze kontrole przeprowadzono 70 lat temu. » więcej 2019-06-25, godz. 11:15 Po raz kolejny wybrana zostanie "Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego". Ruszyła 11. edycja konkursu To miejsca, które zyskały zupełnie nowe oblicze. Często wcześniej nieprzyjazne dla mieszkańców, po transformacji stały się wizytówką miejscowości, z nowymi ro ... » więcej 2019-06-25, godz. 09:45 Pies w domu nie przekreśla wakacyjnych planów. Wolontariusze apelują, by nie zostawiać zwierząt na pastwę losu Wakacje to czas, w którym do schronisk trafia więcej bezdomnych zwierząt niż w pozostałych miesiącach. Przyczyn jest kilka, jednak większość z nich łączy nieo ... » więcej 2019-06-25, godz. 08:30 Mają atrakcyjny budynek, poszukują chętnych na prowadzenie rodzinnego domu dziecka Jest deficyt kandydatów na rodziny zastępcze w powiecie prudnickim, co komplikuje też sytuację tamtejszego domu dziecka. To problem nie tylko tego regionu. Pr ... » więcej 2019-06-25, godz. 08:15 Ryk motorów i mundurowi z całego świata. 72. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji odbędzie się tym roku na Opolszcz ... 72. Międzynarodowy Zlot Gwiaździsty Policji odbędzie się tym roku w Opolu i Nysie, w drugim tygodniu sierpnia. To spotkanie mundurowych z całego świata, który ... » więcej 2019-06-25, godz. 07:15 Jemioła niszczy opolskie lasy. "To wampir, który wysysa ostatnie krople wody z drzew" Leśnicy mają coraz większe problemy związane z suszą. Nie tylko muszą zmierzyć się z masowym schnięciem sosny, ale także z coraz większą obecnością jemioły. T ... » więcej 2019-06-24, godz. 21:46 Marcin Ociepa spotkał się z mieszkańcami Brzegu. "Jesteśmy blisko ludzi i ważny jest dla nas silny głos Opolszczyzny w ... Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa odwiedził dziś (24.06) Brzeg. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »