Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-02, 14:30 Autor: Katarzyna Doros

Opolanie budowali ogromną flagę z białych i czerwonych kartek

Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Budowanie flagi [fot. Katarzyna Doros]
Flaga Polski o powierzchni 20 metrów kwadratowych stanęła na opolskim rynku. Na jej montaż opolanie zużyli 500 biało-czerwonych kartonów, które przyklejali na specjalnie przygotowanym stelażu.
- Dzięki temu, że dzieci przychodzą, mamy okazję pokazać im, jak wygląda polska flaga, pomóc im budować flagę wspólnie z nami, dzięki temu dzieci od małego uczą się szacunku do symboli narodowych - mówi Fabian Pszon, prezes Młodych Konserwatystów w Opolu, organizator akcji. - Jest to stosunkowo nowe święto, ale myślę, że te dzieci właśnie, które dzisiaj tu przychodzą z nami wyklejać flagę, będą już jako dorośli ludzie wiedzieli, że 2 maja mamy Święto Flagi. To jest najlepszy sposób, dzieci zapamiętują takie wydarzenie, niektóre przychodzą co roku i mówią, że czekały cały rok, żeby przyjść i wyklejać te karteczki - dodaje.

W budowanie największej flagi w województwie włączyli się i starsi, i młodsi mieszkańcy stolicy regionu.

- Przyszłam tutaj z mamą się trochę pobawić, zobaczyć co się dzieje i malować sobie flagę Polski na policzku. Dla mnie flaga jest bardzo ważna, bo symbolizuje nasz kraj - mówi Hania.

- Uważam, że to najlepsze rozwiązanie, szczególnie dla dzieci. Jakaś atrakcja, maja flagę, poznają ją, mogą sami ją zbudować, skleić z kartek. Myślę, że takie młode pokolenie, które dorasta, będzie już na pewno wiedziało i myślę, że dorośli też przy tym się uczą od dzieci - dodaje pani Mariola.

Wydarzenie zorganizowano z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Opolu flagę budowano po raz 11:00.
Opolanie
Fabian Pszon

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 11:00 List prezydenta miasta do rektora Politechniki Opolskiej ws. relacji i PNT. Jest reakcja prof. Marcina Lorenca Prezydent Opola skierował list do rektora Politechniki Opolskiej. Prosi w nim prof. Marcina Lorenca o odniesie się do wypowiedzianych przez niego słów o tym, że… » więcej 2020-02-26, godz. 11:00 Kopią nową studnię głębinową, żeby mieszkańcy Pawłowiczek nie mieli sucho w kranach Rozpoczęło się kopanie nowej studni głębinowej w Pawłowiczkach. To reakcja samorządu na problemy z wodą, jakie ubiegłego lata odczuli mieszkańcy tej gminy. Nowa… » więcej 2020-02-26, godz. 10:50 W Kościele katolickim trwa Środa Popielcowa W kalendarzu katolickim dzisiaj (26.02) rozpoczyna się Wielki Post. Wierni od samego rana odwiedzają kościoły, uczestniczą we mszy świętej, a kapłan posypuje ich… » więcej 2020-02-26, godz. 09:00 LGD "Górna Prosna" ma dodatkowe pieniądze za dobrze zrealizowaną strategię wieloletnią Pół miliona złotych bonusu otrzymała Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' za skuteczną realizację strategii na lata 2014-2020. » więcej 2020-02-26, godz. 08:00 Lubsza nie poprze wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. "Królowie w tym kraju byli osobami fi… Gmina Lubsza nie poparła wniosku o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski. Samorząd otrzymał w tej sprawie petycję od prawniczki z Rabki-Zdroju. » więcej 2020-02-26, godz. 07:00 Byczyński magistrat czeka na pomysły do budżetu obywatelskiego. Do wydania prawie 60 tysięcy złotych Mieszkańcy Byczyny mogą już zgłaszać projekty do tegorocznego budżetu obywatelskiego. W puli jest 56 tysięcy złotych, które podzielono po połowie na dwie części… » więcej 2020-02-26, godz. 06:00 Prudnik: zabytkowy basen kąpielowy będzie zamknięty przez kilka lat Drugi sezon zimowy nieczynny jest basen kryty w Prudniku. Mieści się w zabytkowej, ponad stuletniej łaźni miejskiej. Wyłączono ją z eksploatacji jeszcze pod koniec… » więcej 2020-02-26, godz. 06:00 "Potrzebujemy więcej miejsca". W LO nr 5 w Opolu jest za dużo uczniów, a za mało pomieszczeń Zatłoczone korytarze i brak miejsc na schodach - tak wyglądają przerwy między lekcjami w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Szkoła ma za mało… » więcej 2020-02-25, godz. 22:00 Opolszczyzna upamiętni ofiary "Marszów Śmierci". Wojewódzkie obchody odbędą się w Niemysłowicach Mszą świętą, marszem pamięci, salwą honorową i złożeniem kwiatów Opolszczyzna upamiętni więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau zamordowanych i zamęczonych… » więcej 2020-02-25, godz. 20:30 Opolscy uczniowie mierzyli się z testem wiedzy o prawie wyborczym. Ruszyła IV edycja konkursu "Wybieram wybory" Prawie 200 osób z 21 szkół na Opolszczyźnie wzięło udział w I etapie konkursu 'Wybieram wybory' i sprawdzało swoją wiedzę na temat kodeksu wyborczego. Zadaniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »