Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-28, 16:00 Autor: Paweł Konieczny

Opolskie seminarium bez tajemnic. Klerycy zaprosili na dzień otwartych drzwi [ZDJĘCIA]

Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
Dzień Otwartych Drzwi w WMSD [fot. Paweł Konieczny]
Swoje drzwi wszystkim zainteresowanym otworzyło dziś Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu. Zwiedzający mieli okazję, by przekonać się w jakich warunkach żyją kandydaci do kapłaństwa z diecezji opolskiej i gliwickiej.
Można było zwiedzić kaplicę, sale wykładowe, salę sportową, czy siłownię. Podczas dnia otwartego odbyła się msza święta, następnie klerycy poczęstowali zgromadzonych grochówką, a przygrywał seminaryjny zespół muzyczny.

Zwiedzający zaskoczeni byli wyposażeniem budynku, działającą w nim profesjonalną siłownią, czy w pełni wyposażonymi salami wykładowymi. Mogli także zobaczyć typowy pokój w którym mieszkają klerycy.

- Przede wszystkim jest to okazja żeby podziękować tym wszystkim, którzy modlą się za tych, którzy w seminarium przygotowują się do kapłaństwa - twierdzi rektor opolskiego seminarium, ks. Andrzej Anderwald. - Wiele wyższych uczelni, wiele domów otwiera drzwi, żeby dać możliwość poznania, jak to życie wygląda na co dzień i temu też ma służyć to zaproszenie, które co roku kierujemy. Cieszymy się zawsze z tego, że ta odpowiedź jest tak liczna i kilkaset osób to spotkanie gromadzi - dodaje.

Obecnie do kapłaństwa przygotowuje się w Opolu ponad 100 osób. W przyszłym tygodniu (05.05) alumni piątego roku przyjmą święcenia diakonatu, a w 19 maja odbędą się święcenia kapłańskie. Tegorocznemu spotkaniu w opolskim seminarium towarzyszyło hasło: "Obudź mnie".
Dzień Otwartych Drzwi

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 11:15 Wilki są w Opolskiem - potwierdzają leśnicy Wilki w regionie opolskim jednak są. Potwierdzili to w Loży Radiowej przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. » więcej 2018-12-19, godz. 10:20 Nowe ustalenia w sprawie zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Czy dziadkowie o tym wiedzieli? Rośnie liczba osób zamieszanych w sprawę makabrycznego znaleziska w Ciecierzynie. Do grona oskarżonych dołączyli dziadkowie. - Według prokuratury rodzice Dawi ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Przedstawiciele koalicji i opozycji oceniają budżet regionu na 2019 rok - Inwestycje w regionie są rozdzielone w sposób nie do końca sprawiedliwy - oceniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodnicząca klubu radnych Prawa i S ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Jest opóźnienie na budowie obwodnicy Malni i Choruli Pierwsza warstwa betonu została położona, kolejna w przyszłym roku - tak wygląda zaawansowanie budowy obwodnicy Malni i Choruli. Wcześniej deklarowano, że naw ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:00 Mali twórcy choinkowych ozdób nagrodzeni przez kuratora oświaty Łańcuchy z płatków, makaronu, bałwanki z włóczek i z patyczków do lodów, to tylko niektóre z choinkowych dekoracji autorstwa opolskich przedszkolaków, nagrodz ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »