Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-19, 11:43 Autor: Maciej Stępień

Grodków: Staranował radiowóz. Był pijany i nie miał uprawnień

26-latek staranował radiowóz. Był pijany [fot. brzeg24.pl]
26-latek staranował radiowóz. Był pijany [fot. brzeg24.pl]
Policjanci z Grodkowa w grudniu dostali nowy radiowóz. Wczoraj staranował go pijany kierowca [fot. Maciej Stępień]
Policjanci z Grodkowa w grudniu dostali nowy radiowóz. Wczoraj staranował go pijany kierowca [fot. Maciej Stępień]
Wracamy do wydarzeń, jakie wczoraj wieczorem (18.04) rozegrały się na drodze Grodków – Polana, w powiecie brzeskim. Pijany kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w radiowóz. Policjanci, siedzący w środku, chcieli zatrzymać nietrzeźwego pirata. Ten prawdopodobnie na widok mundurowych spanikował i doprowadził do wypadku. Sprawca wydmuchał półtora promila. Ranni policjanci wyszli już ze szpitala.
- Nasi funkcjonariusze mogą mówić o ogromnym szczęściu. Gdyby wyszli z auta, to całe zdarzenie zakończyłoby się tragicznie – relacjonuje Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. – Mundurowi zatrzymali się na drodze, by skontrolować pojazd. Kierujący mężczyzna, na widok policjantów, stracił panowanie nad autem i uderzył w radiowóz. Jak się później okazało 26-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Pasażerka audi również była nietrzeźwa.

Kaszuba informuje, że policjanci opuścili już szpital.

- Kierujący audi uderzył w radiowóz z naprawdę dużą siłą. Nasi policjanci natychmiast zostali przetransportowani do Brzeskiego Centrum Medycznego. Tam ich opatrzono. Stwierdzono urazy kręgosłupa, a u jednego z nich wstrząs mózgu. Mundurowi będą teraz odpoczywać w domu – wyjaśnia rzecznik brzeskiej policji.

26-letni kierowca nie trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany. Za jazdę pod wpływem alkoholu, do tego bez uprawnień i spowodowanie wypadku grozi mu kara nie mniejsza niż trzy lata więzienia.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »