Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 22:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Przyznano nagrody "Człowieka Roku 2017"

Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Gala "Człowiek Roku 2017" [fot. Mariusz Chałupnik]
Działalność społeczna i charytatywna, kultura, biznes oraz samorządność i społeczność lokalna. W tych kategoriach przyznano nagrody "Człowiek Roku 2017".
To wyróżnienia, które przyznawane są osobom szczególnie wyróżniającym się w naszym regionie, a w poszczególnych kategoriach każdy z powiatów miał swojego reprezentanta.

- Polityka, to ciągła walka o zaufanie ludzi - mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który zwyciężył w kategorii samorządność i społeczność. - Pamiętajmy, że polityk może działać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ludzie dają mu legitymację w postaci swoich głosów w wyborach. To, że tych głosów jest coraz więcej, to jest największy taki katalizator, taka mobilizacja dla polityka. Żeby robić jeszcze więcej, żeby służyć bardziej drugiemu człowiekowi. Polityka, to przecież służba drugiemu człowiekowi.

W kategorii biznes zwyciężyła reprezentantka powiatu oleskiego Bożena Magiera, która jest prezesem zarządu sieci rezydencji dla seniorów "Złote Borki".

- Biznes nie jest łatwą kategorią, a dla mnie jest to przede wszystkim potężny ładunek zaufania rodzin skupionych wokół "Złotych Borek" - przyznaje Magiera. - Przez rodziny rozumiem klientów. Mówiąc w kategorii biznesu, to są nasi klienci. Natomiast tak naprawdę, to są nasze rodziny. Chyba właśnie to traktowanie jest kluczem do sukcesu. My traktujemy naszych klientów bardzo indywidualnie. Traktujemy ich jako przyjaciół domu. Dzięki temu możemy skupić wokół siebie coraz więcej osób, które nas darzą ogromnym zaufaniem. Myślę, że to wyróżnienie jest dowodem na to, że to co robimy, to robimy dobrze.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna nagrodę "Człowieka Roku 2017" odebrał Leszek Kois, dowódca Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

- Ta nagroda jest dla wszystkich ratowników, a jest nas przeszło setka - mówi Kois. - Jesteśmy wolontariuszami. Wszystko co robimy, robimy bezpłatnie. Ta nagroda jest wynagrodzeniem trudu, który ratownicy wkładają w ratowanie życia, zdrowia ludzi, bo naszym celem głównie jest życie i zdrowie człowieka, choć ostatnio ratowaliśmy też psa. Po prostu trzeba być człowiekiem.

W kategorii kultura pierwszą nagrodę odebrali Ryszard i Angela Szewczykowie za przekazywanie kolejnym pokoleniom tajników gwary śląskiej.

Organizator gali - dziennik Nowa Trybuna Opolska - przyznał również po raz 21. Złote Spinki, nagrody dla wyróżniających się Opolan. W tym roku trafiły one do prof. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak, Grzegorza Haliczyna, Piotra Pośpiecha oraz Józefa Izydorczyka. Diamentową Spinkę otrzymał biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja.
Patryk Jaki
Bożena Magiera
Leszek Kois

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »