Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 12:00 Autor: Maciej Stępień

Wypalał trawy i został zatrzymany. Chciał „pomóc przyrodzie obudzić się na wiosnę”

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-latka, który wypalał trawy [fot. KPP Namysłów]
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Wilków, który wypalał pozostałości roślinne. Wpadł na gorącym uczynku. Funkcjonariusze w trakcie interwencji od mężczyzny wyczuli alkohol. Okazało się, że był nietrzeźwy. Teraz grozi mu grzywna, a nawet więzienie.
- 47-latek chciał pomóc przyrodzie – relacjonuje Paweł Chmielewski, z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Mężczyzna podejrzewany jest o wypalanie traw. Będąc nietrzeźwym próbował pomóc przyrodzie obudzić się na wiosnę, tak tłumaczył w wyjaśnieniach. Za nieostrożne działanie grozi mu teraz wysoka grzywna, a nawet kara aresztu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut używania ognia w sposób niedozwolony.

Strażacy jak co roku apelują, by nie wypalać traw. Zdaniem ratowników, takie działanie może doprowadzić do dużych pożarów, a także może opóźnić akcję ratunkową.

- Te siły i środki, które są zaangażowane przy likwidowaniu skutków wypalanych traw mogą być w każdej chwili potrzebne przy innych zdarzeniach, dużo poważniejszych np. pożary domów, czy wypadki komunikacyjne - przestrzega st. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej.

Dodajmy, że za wypalanie traw może grozić kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.
Paweł Chmielewski i Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2019-03-21, godz. 22:30 Buspas dla samochodów wiozących co najmniej cztery osoby. Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się władze Nysy W centrum Nysy powstanie buspas z inteligentnym systemem monitorującym. Kamery wspierane przez sztuczną inteligencję, będą sprawdzać, czy z wydzielonych pasów ... » więcej 2019-03-21, godz. 20:00 Opolskie wodociągi stawiają na naukę poprzez zabawę. Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:29 W europarlamencie chce walczyć o większe fundusze na cele społeczne Agnieszka Ścigaj z ugrupowania Kukiz'15 spotkała się z mieszkańcami Prudnika. Jej przyjazd miał związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz działalnoś ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:15 Uczniowie przyszli do szkoły w różnych skarpetkach. Przypominają, że są wśród nich dzieci z zespołem Downa Kolorowe skarpetki i koniecznie nie do pary - w taki sposób nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej numer 2 w Opolu przyszli dzisiaj (21.03) na zajęcia. W ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:30 Nyskie wodociągi zachęcają do picia "kranówki". "Jest bezpieczna, zdrowa i nie ma w niej cząstek plastiku" Nyskie wodociągi zachęcają do picia wody z kranu. Jej jakość jest systematycznie badana, przez co spożycie jest bezpieczne i tańsze niż wody w butelkach - zau ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:57 Dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego Instytut Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprosił licealistów zainteresowanych studiowaniem na kierunku lekarskim. W ramach Dnia Otwartego wykładowcy tłumacz ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:35 Bus "NowejPiątki" promujący rządowe inicjatywy prospołeczne odwiedza kolejne gminy Opolszczyzny Dzisiaj (21.03) szczegóły programu rządowego poznali mieszkańcy Chrząstowic, Ozimka i Turawy w powiecie opolskim. » więcej 2019-03-21, godz. 17:29 Nielegalne składowisko beczek z chemikaliami w kurniku w Otmicach. Na miejscu strażacy, policja oraz WIOŚ [AKTUALIZACJ ... Nawet kilkaset beczek z różnego rodzaju chemikaliami może znajdować się na terenie dawnego kurnika w Otmicach w gminie Izbicko. Teren zabezpieczono a wezwana ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:08 Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem 'Wiosenne porządki'. To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolski ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:14 Składowisko chemikaliów w Otmicach w powiecie strzeleckim. Okryto je w nieużytkowanych kurnikach Kilkadziesiąt zbiorników z nieznaną substancją znaleziono w Otmicach w powiecie strzeleckim. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej z Kędzierzyna Koźla ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »