Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 07:55 Autor: Joanna Matlak

Wielka ucieczka w opolskim zoo. Pirat wybrał wolność [FILM]

Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [film. Ewa Burross]
Małpa, która uciekła z wybiegu dla wyjców w opolskim zoo, złapana. Do zdarzenia doszło dziś późnym popołudniem. Jak relacjonują pracownicy zoo, małpy zostały dziś po raz pierwszy przeniesione na letni wybieg. Jedna z nich - o imieniu Pirat - po wyjściu opiekunów postanowiła sforsować stalowy szyber i opuścić wybieg. Małpę zauważyli zwiedzający, którzy zaalarmowali pracowników ogrodu.
- Próbowaliśmy zbliżyć się do zwierzęcia, które znajdowało się na drzewie na wysokości kilkunastu metrów – relacjonuje Mariusz Włodarczyk, pracownik opolskiego zoo.

- Małpa została trafiona taką specjalną strzykawką do podawania leków na odległość ze środkiem usypiającym. Po podaniu tego leku zwierzę ma jeszcze chwilę, zanim ten lek zadziała i się wchłonie, zanim zwiotczeją mięśnie, i - niestety - małpka wdrapała się na szczyt tego drzewa, a to już była spora wysokość, bo ponad 25 metrów. Zasypiając, zawisła na szczycie drzewa na ogonie, ale opiekunowie byli zaopatrzeni w dość głęboką sieć i podczas spadania udało się tę małpkę złapać - mówi Włodarczyk.

Małpa Pirat wróciła na wybieg, a szybry zostały zabezpieczone. W tej chwili zwierzę śpi i za kilka godzin będzie się wybudzać.

Jutro pracownicy dokładnie zbadają wybieg i zadecydują, czy zwierzę pozostanie w tym samym miejscu.
Mariusz Włodarczyk
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:38 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:44 Tak zmieni się plac przed dworcem PKP w Opolu Plac przed dworcem PKP w Opolu ma zyskać nowy blask. Według wybranego projektu biura SN Architekci z Opola, na hektarowej działce pojawią się górki na których ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:30 Chcą oszukać opolskich seniorów. Policja ostrzega: próby mogą się powtórzyć Dzisiaj (17.10) opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o próbie oszustwa na policjanta. Na szczęście, tym razem próba wyłudzenia pieniędzy zakończyła się niep ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »