Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 07:55 Autor: Joanna Matlak

Wielka ucieczka w opolskim zoo. Pirat wybrał wolność [FILM]

Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [film. Ewa Burross]
Małpa, która uciekła z wybiegu dla wyjców w opolskim zoo, złapana. Do zdarzenia doszło dziś późnym popołudniem. Jak relacjonują pracownicy zoo, małpy zostały dziś po raz pierwszy przeniesione na letni wybieg. Jedna z nich - o imieniu Pirat - po wyjściu opiekunów postanowiła sforsować stalowy szyber i opuścić wybieg. Małpę zauważyli zwiedzający, którzy zaalarmowali pracowników ogrodu.
- Próbowaliśmy zbliżyć się do zwierzęcia, które znajdowało się na drzewie na wysokości kilkunastu metrów – relacjonuje Mariusz Włodarczyk, pracownik opolskiego zoo.

- Małpa została trafiona taką specjalną strzykawką do podawania leków na odległość ze środkiem usypiającym. Po podaniu tego leku zwierzę ma jeszcze chwilę, zanim ten lek zadziała i się wchłonie, zanim zwiotczeją mięśnie, i - niestety - małpka wdrapała się na szczyt tego drzewa, a to już była spora wysokość, bo ponad 25 metrów. Zasypiając, zawisła na szczycie drzewa na ogonie, ale opiekunowie byli zaopatrzeni w dość głęboką sieć i podczas spadania udało się tę małpkę złapać - mówi Włodarczyk.

Małpa Pirat wróciła na wybieg, a szybry zostały zabezpieczone. W tej chwili zwierzę śpi i za kilka godzin będzie się wybudzać.

Jutro pracownicy dokładnie zbadają wybieg i zadecydują, czy zwierzę pozostanie w tym samym miejscu.
Mariusz Włodarczyk
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]

Wiadomości z regionu

2018-07-23, godz. 13:15 Przewoził prawie 250 gramów marihuany z Holandii do Polski. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Ireneusz K. podczas przeprowadzki z Holandii do Polski został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 26 marca. Mężczyzna miał przy sobie su ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:00 Woda w Ozimku już zdatna do użytkowania. Trwa ustalanie źródła skażenia - Najgorsze za nami, kryzys zażegnany - ocenił w porannym komentarzu Radia Opole 'Poglądy i osądy' Mirosław Wiciak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunal ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:35 Pożar śmieci w Dąbrowie to podpalenie. Tak wynika z oględzin biegłego Pożar na nielegalnym składowisku śmieci w Dąbrowie był wynikiem podpalenia - tak wynika z oględzin przeprowadzonych przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Przy ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:15 Przyczyną zatrucia i śmierci młodych ludzi mogły być pochodne opium Jedna z dwóch ofiar śmiertelnych zatrucia nieznaną substancją i mężczyzna, który jest hospitalizowany na toksykologii w szpitalu w Sosnowcu, bawili się razem ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:00 Przejazd kolejowy w Lubiatowie czynny. Gmina miesięcznie zapłaci za to 300 złotych Przejazd kolejowy w Lubiatowie koło Otmuchowa ponownie przejezdny. Za to, że rolnicy będą mogli dojechać do pól, na konto PKP PLK miesięcznie wpływać będzie 3 ... » więcej 2018-07-23, godz. 11:45 Problemy z budową ścieżki rowerowej na wale w Reńskiej Wsi. Trzeba "odchudzić" projekt Gmina Reńska Wieś ma kolejne problemy z budową ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym. Problemem są pieniądze. Oferty składane w przetargu są o ponad mili ... » więcej 2018-07-23, godz. 10:30 Wakacyjne remonty w szkole w Kolonowskiem Uczniowie szkołę omijają z daleko, za to uwijają się w niej budowlańcy. Obiekty szkoły podstawowej i gimnazjum w Kolonowskiem przechodzą spory remont. Trwa te ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:30 Wiekowego stara wymienią na nowy wóz za milion złotych Nowy samochód za milion złotych będą mieli strażacy z OSP Krośnica w gminie Izbicko. Ciężki wóz bojowy, profesjonalnie wyposażony, zastąpi wysłużonego, wiekow ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:15 Zjechali z rożnych stron świata, żeby pielęgnować zabytkowy park zdrojowy Przy Górnym Stawie w Głuchołazach trwają intensywne prace porządkowe prowadzone przez młodych ludzi z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Estonii, Rosji i Czech. W ... » więcej 2018-07-23, godz. 08:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »