Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 07:55 Autor: Joanna Matlak

Wielka ucieczka w opolskim zoo. Pirat wybrał wolność [FILM]

Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [film. Ewa Burross]
Małpa, która uciekła z wybiegu dla wyjców w opolskim zoo, złapana. Do zdarzenia doszło dziś późnym popołudniem. Jak relacjonują pracownicy zoo, małpy zostały dziś po raz pierwszy przeniesione na letni wybieg. Jedna z nich - o imieniu Pirat - po wyjściu opiekunów postanowiła sforsować stalowy szyber i opuścić wybieg. Małpę zauważyli zwiedzający, którzy zaalarmowali pracowników ogrodu.
- Próbowaliśmy zbliżyć się do zwierzęcia, które znajdowało się na drzewie na wysokości kilkunastu metrów – relacjonuje Mariusz Włodarczyk, pracownik opolskiego zoo.

- Małpa została trafiona taką specjalną strzykawką do podawania leków na odległość ze środkiem usypiającym. Po podaniu tego leku zwierzę ma jeszcze chwilę, zanim ten lek zadziała i się wchłonie, zanim zwiotczeją mięśnie, i - niestety - małpka wdrapała się na szczyt tego drzewa, a to już była spora wysokość, bo ponad 25 metrów. Zasypiając, zawisła na szczycie drzewa na ogonie, ale opiekunowie byli zaopatrzeni w dość głęboką sieć i podczas spadania udało się tę małpkę złapać - mówi Włodarczyk.

Małpa Pirat wróciła na wybieg, a szybry zostały zabezpieczone. W tej chwili zwierzę śpi i za kilka godzin będzie się wybudzać.

Jutro pracownicy dokładnie zbadają wybieg i zadecydują, czy zwierzę pozostanie w tym samym miejscu.
Mariusz Włodarczyk
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]
Małpa wybrała wolność. Ucieczka w opolskim zoo [fot. Mariusz Włodarczyk]

Wiadomości z regionu

2018-04-20, godz. 06:00 Nocny wypadek w okolicach miejscowości Komorno Na drodze krajowej nr 45 na odcinku Racibórz - Krapkowice przed godziną drugą dachował samochód osobowy. Trzy osoby zostały ranne. » więcej 2018-04-20, godz. 00:13 Dachowanie samochodu osobowego w Główczycach W Główczycach w powiecie oleskim doszło do dachowania samochodu osobowego. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-04-19, godz. 22:00 Zderzenie motocyklisty z osobówką w centrum Opola Na ul. Armii Krajowej w Opolu 36-latek kierujący motocyklem marki yamaha zderzył się z osobowym fordem mondeo. Doznał obrażeń ciała i został przewieziony do s ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:20 Gmina Strzeleczki wspiera rozbudowę Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim Wójt gminy Strzeleczki przekazał darowiznę, w kwocie 20 tysięcy złotych na ręce władz Uniwersytetu Opolskiego. Fundusze mają wesprzeć rozbudowę Collegium Medi ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:00 Opole: Radni sprawdzą transakcje prezydenta. Wyniki poznamy po wakacjach Komisja Rewizyjna działająca przy Radzie Miasta Opola skontroluje zamiany gruntów i budynków i ich zbycie w latach 2014-2018. Chodzi o transakcje zawierane pr ... » więcej 2018-04-19, godz. 20:30 Policja łapała kierowców "z ciężką nogą" na A4 18 mandatów i 1 sprawa skierowana do sądu - to efekt policyjnej akcji 'Nie dla prędkości', którą przeprowadzono na autostradzie A4. » więcej 2018-04-19, godz. 19:45 Posadzili bratki w dziurach drogi powiatowej. Starosta mówi, że to łamanie prawa Kwiaty rosnące w asfaltowej jezdni pokazały się w Szybowicach. Nie ma to jednak związku z wiosną. W dziurach drogi biegnącej przez wioskę posadzili je mieszka ... » więcej 2018-04-19, godz. 19:20 "Bieg w kasku" zachęcał do studiowania na Politechnice Opolskiej Ponad 70 zawodniczek wystartowało w 'Biegu w kasku' na błoniach Politechniki Opolskiej. To element ogólnopolskiej akcji 'Dziewczyny na Politechniki', której c ... » więcej 2018-04-19, godz. 18:30 Nowe drzewa w parku na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu. "Wszyscy musimy dbać o środowisko" 16 nowych topoli i dębów rośnie od dzisiaj (19.04) na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. To część rozbudowy parku w pobliżu tzw. górki śmierci z myślą o nowych m ... » więcej 2018-04-19, godz. 17:30 Oszustwo "na Caritas". Możliwe, że oszuści użyli środków usypiających Sposobem 'na Caritas' zostali oszukani mieszkańcy powiatu głubczyckiego. Stracili 7 tysięcy złotych. To pierwszy taki przypadek na Opolszczyźnie. Oszuści prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »