Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-09, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu

Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Nieobowiązkowa praca domowa lub tutoring. "Forum nowej edukacji" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
O innowacjach w edukacji rozmawiano dziś (09.04) podczas konferencji zorganizowanej przez europosłankę Danutę Jazłowiecką. Podczas spotkania poruszono także temat dynamicznego rynku pracy, wymagań pracodawców i współpracy szkoły z samorządem.
- Problem polega trochę na tym, że strach przed zmianą jest przenoszony z rodziców na młodych ludzi – mówi Joanna Bochniarz, prezes Centrum Innowacyjnej Edukacji. - Trudno jest nam im doradzić, jaką ścieżkę zawodową wybrać, dlatego że rynek pracy zmienia się tak szybko.

- Dla nas normalnością było to, że przez całe życie mieliśmy jedną pracę i jeden dom. To już traci rację bytu, dzisiaj powinniśmy być przygotowani na to, że będziemy zmieniali w każdej chwili pracę i miejsce zamieszkania - dodaje europosłanka Danuta Jazłowiecka.

- Innowacja w mojej szkole polega na odejściu od obowiązkowej pracy domowej. Nie zaobserwowaliśmy negatywnych skutków – mówi Wioletta Krzyżanowska, dyrektor PSP nr 323 w Warszawie.

- Badania pedagogiczne pokazują, że obowiązkowe prace domowe nie mają sensu, wręcz odstraszają od szkoły, dzieci popadają w nieufność i niechęć do procesu edukacji. Prace domowe są oczywiście potrzebne, ale kiedy dzieci są starsze, czyli np. kiedy przygotowują się już do matury - mówi Krzyżanowska.

- U nas dość ciekawym pomysłem jest prowadzony od roku tutoring dla wszystkich uczniów klas pierwszych w liceum. To opieka indywidualnego rozwoju. Nie ma to związku z przedmiotem czy z programem - dodaje Joanna Raźniewska, dyrektor III LO w Opolu.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele gminnych komisji oświaty i nauczyciele.
Joanna Bochniarz i Danuta Jazłowiecka
Violetta Krzyżanowska i Joanna Raźniewska

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »