Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-22, 20:28 Autor: Katarzyna Zawadzka

Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan

Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan [fot. Katarzyna Zawadzka]
Są plany uruchomienia całodobowej opieki w ośrodku w Kup, do którego z Suchego Boru przeniesiono rehabilitację dla dzieci. Obecnie mogą one korzystać tam jedynie z opieki dziennej. Koszt stworzenia 25 miejsc do stałego pobytu to około 1,5 miliona złotych. Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze sprzedaży dawnych sanatoriów w Suchym Borze i w Jarnołtówku.
Jeśli uzyskana z transakcji kwota nie będzie wystarczająca, zarząd województwa chce partycypować w kosztach tej inwestycji - deklaruje wciemarszałek Roman Kolek.

- Oglądałem te pomieszczenia, one rzeczywiście wymagają remontu, przygotowania zarówno pod kątem sanitarnym jak i stworzenia możliwości do 25 miejsc dla dzieci - mówi Kolek. - To jest bardzo ważne, dlatego że oddziały rehabilitacyjne mniejsze niż 20 łóżek po prostu nie mają sensu. To musi być oddział, który będzie miał mniej więcej taki wolumen i w tę stronę idą te działania - dodaje.

- Mamy gotowy projekt stworzenia miejsc pobytu stałego dla objętych rehabilitacją dzieci - mówi Marek Drobik, prezes Stobrawskiego Centrum Medycznego. - Tak jak pan marszałek powiedział, idziemy w kierunku rozszerzania tej działalności, rehabilitacji dzieci tak, aby nie odczuły one żadnych zmian w związku z inną lokalizacją tej działalności - dodaje.

Dziś z rehabilitacji w Kup korzysta miesięcznie około 30 dzieci. Przewiduje się, że baza całodobowego pobytu zwiększy ich liczbę.
Roman Kolek
Marek Drobik

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 07:30 Będą ponowne wybory radnego w gminie Lasowice Wielkie. Wydano karty z innego okręgu Na wniosek komisarza wyborczego w jednym z okręgów gminy Lasowice Wielkie dojdzie do powtórnych wyborów kandydatów do rady gminy. » więcej 2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »