Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-20, 07:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Cezary Puzyna

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA, FILM, ZDJĘCIA]

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie [Film: Piotr Koszucki / OSP Leśnica, zdjęcie kpt. Janusz Szopa / KP PSP Strzelce Opolskie]]
Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na 266 kilometrze, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i busa.
- Jedna osoba z busa została zakleszczona w pojeździe. Nasi strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zamknęli całkowicie autostradę, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego. Pozostałym osobom nic się nie stało, opuściły pojazdy o własnych siłach, kierowcy tirów również - mówi Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażer busa został zabrany do szpitala. Na miejscu policja ustala, jaki był scenariusz tego wypadku i kto zawinił. Do zderzenia samochodów doszło na lewym pasie ruchu.

Wrocławska nitka autostrady jest już przejezdna, katowicka będzie udrożniona jak tylko samochody biorące udział w tym zderzeniu zostaną przesunięte na pas awaryjny.

O godzinie 08:15 odblokowano jeden pas w kierunku Katowic.

AKTUALIZACJA: Czasowo zawieszono (do odwołania) pobór opłat na bramkach autostrady w Gogolinie - węzeł Krapkowice.

AKTUALIZACJA: godz. 09:30 - koniec utrudnienia, autostrada przejezdna.
Piotr Zdziechowski

Wiadomości z regionu

2018-04-21, godz. 18:00 W śródmieściu Opola brakuje ławek i koszy. Rada dzielnicy chce to zmienić 35 tysięcy złotych na uzupełnienie tzw. małej infrastruktury chce przeznaczyć ze swojego budżetu rada dzielnicy Śródmieście w Opolu. Chodzi o zakup ławek, kos ... » więcej 2018-04-21, godz. 17:00 Dodaje urody i chroni przed złym słowem. Opolanie częstują się wodą ze studni św. Wojciecha Ten jeden raz w roku na Wzgórzu Uniwersyteckim można spróbować wody, która - jak głosi legenda - ma właściwości lecznicze. » więcej 2018-04-21, godz. 15:45 Birety poszybowały w górę. Ponad 50 dzieci ukończyło II Akademię Małego Poligloty na UO Już po raz drugi Uniwersytet Opolski otworzył swoje drzwi przed małymi adeptami nauki. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat od listopada wzięły udział w ośmiu spotka ... » więcej 2018-04-21, godz. 14:20 Opolanie przeszli śladami świętego Wojciecha Seniorzy i rodziny wraz z dziećmi swoją wędrówkę rozpoczęli na Wzgórzu Uniwersyteckim. To właśnie w tym miejscu biskup Pragi Wojciech, przyszły święty, patron ... » więcej 2018-04-21, godz. 12:00 W uniwersyteckiej wypożyczalni trudno o... rower Opolscy studenci od kilku tygodni korzystają z 10 rowerów, które stale są w ruchu. Lista oczekujących na wolny dwukołowiec z wypożyczalni KOŁO UO wciąż się wy ... » więcej 2018-04-21, godz. 11:40 Mieszkańcy Zaodrza są EKO. Rodzinne sprzątanie dzielnicy Od samego rana rodziny wraz z dziećmi sprzątają swoją część miasta, czyli Zaodrze. Do eko-zabawy w przeddzień Światowego Dnia Ziemi zaprosiła opolan rada dzie ... » więcej 2018-04-21, godz. 10:00 Przypominamy: 30 kwietnia mija termin rozliczenia się z fiskusem - Do naszej Izby wpłynęło już 80 procent tegorocznych zeznań podatkowych z regionu, z tego 66 procent to zeznania elektroniczne, to więcej niż w roku ubiegłym ... » więcej 2018-04-21, godz. 09:00 Krapkowice rozpoczynają sezon na jednoślady. Przy okazji pomogą choremu chłopcu 'Jedziemy dla Pascala! Bezpieczni w sercu Opolszczyzny' to tytuł dzisiejszego (21.04) otwarcia sezonu motocykli i motorowerów w Krapkowicach. » więcej 2018-04-21, godz. 08:00 "Codzienności muszą się nauczyć." Opole potrzebuje mieszkań chronionych dla nastolatków - W Opolu potrzeba mieszkań chronionych dla młodych ludzi, którzy opuszczają dom dziecka - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzi ... » więcej 2018-04-21, godz. 06:00 W Nysie stawiają na kompetencje praktyczne. PWSZ będzie kształcić studentów i wykładowców Nauka pilotażu dronów, rozwijanie kompetencji językowych i biznesowych, a także doposażenie centrum symulacji medycznych i wyjazdy studyjne - nyska Państwowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »