Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-20, 07:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Cezary Puzyna

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA, FILM, ZDJĘCIA]

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie [Film: Piotr Koszucki / OSP Leśnica, zdjęcie kpt. Janusz Szopa / KP PSP Strzelce Opolskie]]
Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na 266 kilometrze, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i busa.
- Jedna osoba z busa została zakleszczona w pojeździe. Nasi strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zamknęli całkowicie autostradę, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego. Pozostałym osobom nic się nie stało, opuściły pojazdy o własnych siłach, kierowcy tirów również - mówi Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażer busa został zabrany do szpitala. Na miejscu policja ustala, jaki był scenariusz tego wypadku i kto zawinił. Do zderzenia samochodów doszło na lewym pasie ruchu.

Wrocławska nitka autostrady jest już przejezdna, katowicka będzie udrożniona jak tylko samochody biorące udział w tym zderzeniu zostaną przesunięte na pas awaryjny.

O godzinie 08:15 odblokowano jeden pas w kierunku Katowic.

AKTUALIZACJA: Czasowo zawieszono (do odwołania) pobór opłat na bramkach autostrady w Gogolinie - węzeł Krapkowice.

AKTUALIZACJA: godz. 09:30 - koniec utrudnienia, autostrada przejezdna.
Piotr Zdziechowski

Wiadomości z regionu

2019-01-22, godz. 21:05 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Ginekologia przy Reymonta zmieniła (nieco) nazwę Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przy ulicy Reymonta zmieniło swoją nazwę na Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Wójt chciał utrzymać dotychczasowe zarobki, ale radni na poczekaniu obniżyli pensję o 3 tysiące złotych O trzy tysiące złotych Rada Gminy Zębowice obniżyła wynagrodzenie wójta Waldemara Czai podczas sesji. Sprawa nie jest jednak przesądzona. » więcej 2019-01-22, godz. 19:00 Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 18:30 Nie wszystkim się podoba tymczasowy parking w centrum parku miejskiego W parku miejskim w Strzelcach Opolskich biało-czerwoną taśmą wyznaczono miejsca do zaparkowania samochodów. Ma to być ukłon w stronę rodziców przyjeżdżających ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:45 "Oddaj krew dla seniora" akcja krwiodawstwa z okazji Dnia Babci i Dziadka Podzielili się najcenniejszym darem życia z myślą o babciach i dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Opolski kurator oświaty zmobilizował współpracowników ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:30 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach: policja zatrzymała 3 osoby Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 17:00 PiS pyta marszałka o powody powołania pełnomocnika do spraw wielokulturowości. "Chcemy wiedzieć, czym będzie się zajmo ... Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa opolskiego pytają, w jakim celu powołano pełnomocnika do spraw wielokulturowości. Funkcja została utworzon ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Podejrzane składowisko koło Niemodlina. Opuszczony kurnik zastawiony beczkami z nieznaną substancją W Brzęczkowicach koło Niemodlina odkryto składowisko odpadów. W budynku po nieczynnym kurniku znaleziono beczki nieznanego pochodzenia i z nieznaną jeszcze su ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:45 Wojewoda opolski o rządowych programach społecznych dla matek, seniorów i osób niepełnosprawnych - Nowy rok to przede wszystkim kontynuacja sprawdzonych programów społecznych i kilka nowości. Dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »