Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-20, 07:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Cezary Puzyna

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA, FILM, ZDJĘCIA]

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie [Film: Piotr Koszucki / OSP Leśnica, zdjęcie kpt. Janusz Szopa / KP PSP Strzelce Opolskie]]
Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na 266 kilometrze, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i busa.
- Jedna osoba z busa została zakleszczona w pojeździe. Nasi strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zamknęli całkowicie autostradę, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego. Pozostałym osobom nic się nie stało, opuściły pojazdy o własnych siłach, kierowcy tirów również - mówi Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażer busa został zabrany do szpitala. Na miejscu policja ustala, jaki był scenariusz tego wypadku i kto zawinił. Do zderzenia samochodów doszło na lewym pasie ruchu.

Wrocławska nitka autostrady jest już przejezdna, katowicka będzie udrożniona jak tylko samochody biorące udział w tym zderzeniu zostaną przesunięte na pas awaryjny.

O godzinie 08:15 odblokowano jeden pas w kierunku Katowic.

AKTUALIZACJA: Czasowo zawieszono (do odwołania) pobór opłat na bramkach autostrady w Gogolinie - węzeł Krapkowice.

AKTUALIZACJA: godz. 09:30 - koniec utrudnienia, autostrada przejezdna.
Piotr Zdziechowski

Wiadomości z regionu

2018-10-18, godz. 17:32 Dowiedzcie się pierwsi, kto wygrał! Radio Opole i Nowa Trybuna Opolska zapraszają na wieczór wyborczy [FILM] Zapraszamy na wieczór wyborczy, który Radio Opole organizuje wspólnie z Nową Trybuną Opolską. W niedzielę od 21:00 do północy Aneta Skomorowska-Kobza i Marek ... » więcej 2018-10-18, godz. 17:27 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 17:15 W Opolu działa pracownia Muchy Odpaduchy. To miejsce do nauki segregacji śmieci Opole utworzyło pracownię Muchy Odpaduchy, czyli miejsce do nauki prawidłowej segregacji śmieci. Zajęcia będą prowadzone w jednym z pomieszczeń Miejskiego Ośr ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:32 Prudnik jest w zapaści demograficznej i gospodarczej, może to zmienić wsparcie rządu – twierdzi PiS Prudnik się wyludnia i zagrożony jest totalną degradacją, a przyczyniły się do tego rządy obecnego burmistrza z Platformy Obywatelskiej. Takie opinie wygłasza ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:24 Pensja Arkadiusza Wiśniewskiego pozostaje bez zmian Radni znów nie ustanowili wysokości wynagrodzenia prezydentowi Opola. Pensja Arkadiusza Wiśniewskiego miała zostać obniżona z ponad 12 tys. złotych brutto do ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:00 Ostra wymiana zdań w Opolu na finał kampanii. Kto "robił czystki", kto mówił "waruj", a kto "dał pracę" znajomym - Ważne inwestycje, niskie bezrobocie, działania na rzecz rodziny, to efekt pracy bezpartyjnego zespołu fachowców. Z satysfakcją możemy podsumować stan miasta ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:30 Inteligentne miasto to pomysł Violetty Porowskiej na Opole. Mieszkańcy mieliby sami decydować o potrzebnych aplikacjach Smart City w wersji 3.0 proponuje Violetta Porowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Opola. Chodzi o miejskie aplikacje i nowe technologie, k ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:15 "Była jedna książka na 80 studentów". Opolska anglistyka kończy 40 lat Trudne początki i skromny zasób książek, a dzisiaj dobrze wyposażona biblioteka i jubileusz. Instytut Anglistyki Uniwersytetu Opolskiego obchodzi 40-lecie dzi ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:01 28-letni kierowca zginął w wypadku na DK 45 w miejscowości Jasienie [AKTUALIZACJA] Wypadek śmiertelny na DK 45 na trasie Opole - Kluczbork. Na odcinku Jasienie - Lasowice Wielkie samochód osobowy, z nieustalonej jeszcze przyczyny, wypadł z d ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:00 KWW Mniejszość Niemiecka podsumowuje kampanię wyborczą. "To był intensywny i szybki czas" KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Komitetowi udało się zebrać 11 tysięcy podpisów poparcia pod listami ponad 600 kandydatów. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »