Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-20, 07:25 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Cezary Puzyna

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA, FILM, ZDJĘCIA]

Zderzenie dwóch ciężarówek z busem na autostradzie [Film: Piotr Koszucki / OSP Leśnica, zdjęcie kpt. Janusz Szopa / KP PSP Strzelce Opolskie]]
Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na 266 kilometrze, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i busa.
- Jedna osoba z busa została zakleszczona w pojeździe. Nasi strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zamknęli całkowicie autostradę, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego. Pozostałym osobom nic się nie stało, opuściły pojazdy o własnych siłach, kierowcy tirów również - mówi Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażer busa został zabrany do szpitala. Na miejscu policja ustala, jaki był scenariusz tego wypadku i kto zawinił. Do zderzenia samochodów doszło na lewym pasie ruchu.

Wrocławska nitka autostrady jest już przejezdna, katowicka będzie udrożniona jak tylko samochody biorące udział w tym zderzeniu zostaną przesunięte na pas awaryjny.

O godzinie 08:15 odblokowano jeden pas w kierunku Katowic.

AKTUALIZACJA: Czasowo zawieszono (do odwołania) pobór opłat na bramkach autostrady w Gogolinie - węzeł Krapkowice.

AKTUALIZACJA: godz. 09:30 - koniec utrudnienia, autostrada przejezdna.
Piotr Zdziechowski

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 09:00 Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę. W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. We wrześniu zakończone zostaną prace budowlane, a otwarcie nastąpi mies ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:59 Nocny wypadek w Kórnicy. Są poszkodowani 4 osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło po 2.00 w nocy, na drodze wojewódzkiej 416, w miejscowości Kórnica w powiecie kra ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:00 Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony przejazd przez Bohaterów Monte Cassino w Opolu Od poniedziałku - 23 lipca - nowe utrudnienia dla kierowców w Opolu. Na ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicy stacji paliw, jadąc w kierunku Dworca Wschodnie ... » więcej 2018-07-21, godz. 22:00 Mieszkańcy Praszki spotkali się z ministrem Jackiem Sasinem Zwalczanie ubóstwa, zwłaszcza wśród dzieci, uszczelnienie systemu podatkowego, działania w celu obniżenia cen paliwa oraz obciążenia dla samorządów - to część ... » więcej 2018-07-21, godz. 20:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej 2018-07-21, godz. 19:00 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" [ZDJĘCIA, FILM] Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej 2018-07-21, godz. 18:15 Policja podpowiada, jak bezpiecznie spędzić wakacje - Wakacje to dla policjantów czas wytężonej pracy - powiedział w rozmowie „W cztery oczy” asp. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:00 Dni Przemysłu i Żeglugi w Krapkowicach i Gogolinie. Smocze łodzie i rejs szlakiem industrialnym Zawody żeglarskie, koncerty, pokazy rzemieślnicze i możliwość zwiedzania obiektów przemysłowych - takie atrakcje przygotowali organizatorzy Dni Przemysłu i Że ... » więcej 2018-07-21, godz. 17:30 Pożar w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Opolu. Jedna osoba trafiła do szpitala Po godz. 16:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na wysokim parterze. Z lokalu została wyprowadzona jedna osoba. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »