Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 13:00 Autor: Kacper Śnigórski

Pokłócił się z kolegą i uderzył go dwa razy w twarz. To wystarczyło, żeby mężczyzna zmarł

Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Trzech mężczyzn spotkało się, żeby porozmawiać przy alkoholu. Nagle doszło pomiędzy nimi do kłótni, a Mieczysław H. wstał i zarzucił oskarżonemu Robertowi H., że jest złodziejem. Wtedy oskarżony uderzył dwukrotnie Mieczysława w twarz z pięści. W efekcie odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł a Roberta H. prokuratura oskarżyła o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dziś przed opolskim sądem ruszył proces.
Akt oskarżenia odczytał prokurator Wojciech Fabijaniak. - Dwukrotnie uderzył pięściami Mieczysława H. w okolice twarzy, przewracając go na podłogę. W skutek powstałych obrażeń głowy, nieumyślnie spowodował śmierć Mieczysława H., który zmarł w Brzeskim Centrum Medycznym - mówi Wojciech Fabijaniak z brzeskiej prokuratury.

Oskarżony Robert H. przyznał przed sądem, że pokłócił się najpierw z pierwszym mężczyzną i w tym momencie pokrzywdzony wtrącił się i nazwał go złodziejem.

- Mieczysław H. gwałtownie wstał z krzesła z uniesionymi rękoma i powiedział, że jestem złodziejem. Znajdował się bardzo blisko mnie. Może pół metra, może 30 centymetrów. Poczułem się tą sytuacją zagrożony, ponieważ ograniczał mi swobodę poruszania się. Nie zapanowałem nad emocjami i uderzyłem go najpierw lewą, a później prawą ręką. Nie zgadzam się z tezą, że to były kierowane uderzenia. To był taki odruch - wyjaśniał przed sądem oskarżony.

Robert H. przyznał się do tego, że uderzył Mieczysława H. w twarz. Proces rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Opolu, a oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku w Lewinie Brzeskim.
Oskarżony Robert H.
Prokurator Wojciech Fabijaniak

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 20:28 Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan Są plany uruchomienia całodobowej opieki w ośrodku w Kup, do którego z Suchego Boru przeniesiono rehabilitację dla dzieci. Obecnie mogą one korzystać tam jedy ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:01 Wiele atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody w Opolu Koncerty, przedstawienie, rejs statkiem, akcent sportowy i wykłady oraz prelekcje. Między innymi takie wydarzenia złożą się na opolskie obchody Światowego Dni ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:15 Pijany jechał ciągnikiem po autostradzie... pod prąd. Jest akt oskarżenia ws. kierowcy z Ukrainy Akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu obywatelowi Ukrainy, który pod wpływem alkoholu jechał ciągnikiem z naczepą na autostradzie A4 pod prąd trafił do Sądu Re ... » więcej 2018-03-22, godz. 18:44 System współpracy szpitali i badania kliniczne tematem Forum Szpitali w Opolu Bieżące sprawy związane z opolską służbą zdrowia omawiano podczas Forum Szpitali w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2018-03-22, godz. 17:47 Grupa radnych Opola chce skontrolować prezydenta Radni Opola chcą skontrolować pracę prezydenta. Chodzi o transakcje zawierane między miastem, a prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem z lat 2014 - 2018. » więcej 2018-03-22, godz. 17:31 Kilkanaście nowych kierunków i specjalności. Uniwersytet Opolski przygotował już ofertę dla tegorocznych maturzystów W połowie kwietnia ruszy rekrutacja i licealiści będą mogli zalogować się do internetowego systemu kandydatów. W nadchodzącym roku akademickim pojawi się 11 n ... » więcej 2018-03-22, godz. 16:00 Akt oskarżenia ws. "producenta" marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 37 letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zajął się produkcją narkotyków. Śledztwo prowadzone przez miejscową Pro ... » więcej 2018-03-22, godz. 15:29 Akcja rodem z gangsterskiego filmu. Zatrzymani na obwodnicy Poborszowa mieli przy sobie sporą ilość narkotyków [FILM, ... Centralne Biuro Śledcze Policji ujawnia kolejne fakty związane z wczorajszym pościgiem i zatrzymaniem na obwodnicy Poborszowa handlarzy narkotyków. » więcej 2018-03-22, godz. 15:11 Dawne sanatoria dla dzieci mają być sprzedane. Violetta Porowska o transakcji: "Jeśli suma się potwierdzi, to jest to ... Wciąż nie ma oficjalnych informacji, za jaką kwotę zostaną sprzedane dawne sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku. Umowy nie zostały jeszcze podpisane. Marek ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:45 Uprawiał konopie i dbał o to, by rośliny dobrze się rozwijały Policjanci z Brzegu zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o wytwarzanie i uprawę środków odurzających. W piwnicy domu miał specjalną szafę i lampy do upr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »