Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 13:00 Autor: Kacper Śnigórski

Pokłócił się z kolegą i uderzył go dwa razy w twarz. To wystarczyło, żeby mężczyzna zmarł

Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Trzech mężczyzn spotkało się, żeby porozmawiać przy alkoholu. Nagle doszło pomiędzy nimi do kłótni, a Mieczysław H. wstał i zarzucił oskarżonemu Robertowi H., że jest złodziejem. Wtedy oskarżony uderzył dwukrotnie Mieczysława w twarz z pięści. W efekcie odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł a Roberta H. prokuratura oskarżyła o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dziś przed opolskim sądem ruszył proces.
Akt oskarżenia odczytał prokurator Wojciech Fabijaniak. - Dwukrotnie uderzył pięściami Mieczysława H. w okolice twarzy, przewracając go na podłogę. W skutek powstałych obrażeń głowy, nieumyślnie spowodował śmierć Mieczysława H., który zmarł w Brzeskim Centrum Medycznym - mówi Wojciech Fabijaniak z brzeskiej prokuratury.

Oskarżony Robert H. przyznał przed sądem, że pokłócił się najpierw z pierwszym mężczyzną i w tym momencie pokrzywdzony wtrącił się i nazwał go złodziejem.

- Mieczysław H. gwałtownie wstał z krzesła z uniesionymi rękoma i powiedział, że jestem złodziejem. Znajdował się bardzo blisko mnie. Może pół metra, może 30 centymetrów. Poczułem się tą sytuacją zagrożony, ponieważ ograniczał mi swobodę poruszania się. Nie zapanowałem nad emocjami i uderzyłem go najpierw lewą, a później prawą ręką. Nie zgadzam się z tezą, że to były kierowane uderzenia. To był taki odruch - wyjaśniał przed sądem oskarżony.

Robert H. przyznał się do tego, że uderzył Mieczysława H. w twarz. Proces rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Opolu, a oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku w Lewinie Brzeskim.
Oskarżony Robert H.
Prokurator Wojciech Fabijaniak

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 06:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 05:45 Zmiany w namysłowskich gminnych spółkach. Nowy burmistrz wymienia kierownictwo Bartłomiej Stawiarski postanowił odwołać prezesów kilku spółek i wprowadzić zmiany w ich funkcjonowaniu. Stanowisko w ostatnim czasie stracił szef EKOWOD-u, a ... » więcej 2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »