Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 13:00 Autor: Kacper Śnigórski

Pokłócił się z kolegą i uderzył go dwa razy w twarz. To wystarczyło, żeby mężczyzna zmarł

Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Trzech mężczyzn spotkało się, żeby porozmawiać przy alkoholu. Nagle doszło pomiędzy nimi do kłótni, a Mieczysław H. wstał i zarzucił oskarżonemu Robertowi H., że jest złodziejem. Wtedy oskarżony uderzył dwukrotnie Mieczysława w twarz z pięści. W efekcie odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł a Roberta H. prokuratura oskarżyła o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dziś przed opolskim sądem ruszył proces.
Akt oskarżenia odczytał prokurator Wojciech Fabijaniak. - Dwukrotnie uderzył pięściami Mieczysława H. w okolice twarzy, przewracając go na podłogę. W skutek powstałych obrażeń głowy, nieumyślnie spowodował śmierć Mieczysława H., który zmarł w Brzeskim Centrum Medycznym - mówi Wojciech Fabijaniak z brzeskiej prokuratury.

Oskarżony Robert H. przyznał przed sądem, że pokłócił się najpierw z pierwszym mężczyzną i w tym momencie pokrzywdzony wtrącił się i nazwał go złodziejem.

- Mieczysław H. gwałtownie wstał z krzesła z uniesionymi rękoma i powiedział, że jestem złodziejem. Znajdował się bardzo blisko mnie. Może pół metra, może 30 centymetrów. Poczułem się tą sytuacją zagrożony, ponieważ ograniczał mi swobodę poruszania się. Nie zapanowałem nad emocjami i uderzyłem go najpierw lewą, a później prawą ręką. Nie zgadzam się z tezą, że to były kierowane uderzenia. To był taki odruch - wyjaśniał przed sądem oskarżony.

Robert H. przyznał się do tego, że uderzył Mieczysława H. w twarz. Proces rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Opolu, a oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku w Lewinie Brzeskim.
Oskarżony Robert H.
Prokurator Wojciech Fabijaniak

Wiadomości z regionu

2018-09-24, godz. 23:00 Za trzy lata Odra Opole ma mieć nowy stadion. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom - Maszyna rozrywki - taki według projektantów ma być nowy stadion Odry Opole. Obiekt, który według założeń władz miasta ma powstać za kilka lat, ma pomieścić ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Głuchołaska interna nadal zamknięta dla pacjentów. Szpital szuka lekarzy Oddział wewnętrzny w Głuchołazach nadal nie wznawia działalności leczniczej. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał pozytywną opinię dotyczącą wnio ... » więcej 2018-09-24, godz. 22:00 Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborc ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Cztery małe gepardy z opolskiego zoo wyszły na pierwszy spacer Osiem tygodni temu gepardzica Kira z opolskiego zoo urodziła cztery samcze maluchy. Małe gepardy są już po pierwszych szczepieniach i zabiegach weterynaryjnyc ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:45 Brakuje firm zainteresowanych remontem pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny Nie ma chętnych do wyremontowania pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny. Do przetargu nie zgłosił się nikt. Starostwo w Strzelcach Opolskich będzie ogłaszać ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:40 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:30 Przedsiębiorca z doświadczeniem w unijnych instytucjach kandydatem lewicy na burmistrza Prudnika Witold Rygorowicz jest kandydatem SLD na burmistrza Prudnika. Według lokalnych liderów tej partii, postawiono na osobę światową. Jej priorytety to: rozwój gos ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Mobbing w WZDZ? Pracownicy zakładowej drukarni mówią o nierównym traktowaniu Nierówne premie, zwiększone kontrole dostaw, brak dostępu do odzieży roboczej a nawet zakaz rozmów z załogą innych działów. Pracownicy drukarni 'Lega', działa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »