Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 13:00 Autor: Kacper Śnigórski

Pokłócił się z kolegą i uderzył go dwa razy w twarz. To wystarczyło, żeby mężczyzna zmarł

Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Robert H. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Trzech mężczyzn spotkało się, żeby porozmawiać przy alkoholu. Nagle doszło pomiędzy nimi do kłótni, a Mieczysław H. wstał i zarzucił oskarżonemu Robertowi H., że jest złodziejem. Wtedy oskarżony uderzył dwukrotnie Mieczysława w twarz z pięści. W efekcie odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł a Roberta H. prokuratura oskarżyła o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dziś przed opolskim sądem ruszył proces.
Akt oskarżenia odczytał prokurator Wojciech Fabijaniak. - Dwukrotnie uderzył pięściami Mieczysława H. w okolice twarzy, przewracając go na podłogę. W skutek powstałych obrażeń głowy, nieumyślnie spowodował śmierć Mieczysława H., który zmarł w Brzeskim Centrum Medycznym - mówi Wojciech Fabijaniak z brzeskiej prokuratury.

Oskarżony Robert H. przyznał przed sądem, że pokłócił się najpierw z pierwszym mężczyzną i w tym momencie pokrzywdzony wtrącił się i nazwał go złodziejem.

- Mieczysław H. gwałtownie wstał z krzesła z uniesionymi rękoma i powiedział, że jestem złodziejem. Znajdował się bardzo blisko mnie. Może pół metra, może 30 centymetrów. Poczułem się tą sytuacją zagrożony, ponieważ ograniczał mi swobodę poruszania się. Nie zapanowałem nad emocjami i uderzyłem go najpierw lewą, a później prawą ręką. Nie zgadzam się z tezą, że to były kierowane uderzenia. To był taki odruch - wyjaśniał przed sądem oskarżony.

Robert H. przyznał się do tego, że uderzył Mieczysława H. w twarz. Proces rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Opolu, a oskarżonemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku w Lewinie Brzeskim.
Oskarżony Robert H.
Prokurator Wojciech Fabijaniak

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 06:00 35 lat temu Jan Paweł II odwiedził Górę św. Anny. W naszym programie wracamy do tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca 1983 roku spotkało się z papieżem na Górze św. Anny około miliona pielgrzymów. Okoliczne drogi były zablokowane, na stację kolejową w Leśnicy i Zdz ... » więcej 2018-06-21, godz. 06:00 Przemycał i handlował narkotykami. Wpadł ze swoją partnerką Policjanci z Namysłowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę i o pięć lat młodszą kobietę, którzy podejrzani są o posiadanie, handlowanie i przemycanie narkotyków ... » więcej 2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »