Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Parking podziemny przy nyskim szpitalu? Rozpoczęły się starania o budowę

Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Starosta nyski Czesław Biłobran rozpoczął starania o budowę parkingu przy miejscowym szpitalu. Do rozmów o organizacji zaprosił firmę CityGroup, która prowadzi strefę płatnego parkowania w Nysie.
Samorządowiec zaznacza, że firma przedstawi teraz kilka koncepcji współpracy, a zarząd powiatu wybierze najlepszą. Parking podziemny ma zostać wybudowany w okolicach placu Paderewskiego.

- Ten rok daliśmy sobie na fazę projektową i koncepcyjną. Pan burmistrz ma przebudowywać ten park w okresie wiosennym, tam będą trwały prace, no i my byśmy mogli, myślę pod koniec 2019 lub w 2020 roku, przystąpić do prac budowlanych. Jestem za rozwiązaniami takimi, żeby uciekać z samochodami pod miasto, a oddawać przestrzeń dla mieszkańców. Na Paderewskiego będzie piękny park, a pod ziemią będzie parking.

Pacjenci i odwiedzający na razie korzystają ze strefy płatnego parkowania, która jest zlokalizowana w sąsiedztwie szpitala. Czesław Biłobran dodaje, że w sprawach dotyczących budowy parkingu starostwo nie może podejmować decyzji samodzielnie.

- Na pewno w tym wszystkim musi uczestniczyć miasto i władze gminy, dlatego, że plan tej polityki parkingowej w mieście Nysa musi powstać. Starosta w tym przypadku musi powiadomić radę, zajmie się tym zarząd, nasze wydziały, służby, potem biuro prawne legislacyjne. Musimy sprawdzić jaką legislację przeprowadzić, jak podejść do tego tematu.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony pod koniec roku.

Starostwo powiatowe w Nysie buduje już parking podziemny przy ul. Piastowskiej. Ta inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Według planów na parkingu powstanie 80 miejsc.
Czesław Biłobran cz. 1
Czesław Biłobran cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-03-23, godz. 20:00 Nowy rentgen w głubczyckim szpitalu. Będzie bezpieczniej i komfortowo Jest nowoczesny, mało inwazyjny oraz sam podjedzie do pacjenta. Głubczycki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał przewoźny aparat rentgenows ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:30 Inwestycje na os. Armii Krajowej. Radni dzielnicy mają sporo planów Rewitalizacja placu zabaw, montaż oświetlenia i przebudowa ścieżki prowadzącej do parku od strony ul. Pużaka - to plany rady dzielnicy os. Armii Krajowej w Op ... » więcej 2018-03-23, godz. 18:30 W Kietrzu seniorzy będą mieli swój klub Kietrzańscy seniorzy niebawem doczekają się własnej siedziby. Gmina pozyskała 80 tysięcy złotych z rządowego programu 'Senior+'. » więcej 2018-03-23, godz. 17:30 "Absolutnie nie czuję się winny, walczyłem o tego psa". Właściciel Dino zabiera głos Owczarek Dino ma przejść zabieg wycięcia ropnej tkanki nad oczami. Pies został odebrany właścicielom ze wsi Kały w gminie Murów przez Towarzystwo Opieki nad Z ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półot ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Sporo planów inwestycyjnych w dzielnicy Chabry Budowa wybiegu dla psów, modyfikacja tras niektórych linii MZK i remont ulic w dzielnicy Kwiatów - to trzy najważniejsze postulaty opolskiej dzielnicy Chabry. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chcą wykupić ziemię na nowy chodnik. Plany rady dzielnicy Zaodrze O wykup fragmentu działek od prywatnych właścicieli w celu poszerzenia chodnika zawnioskowała do ratusza rada dzielnicy Zaodrze. Chodzi o tereny przy ul. Niem ... » więcej 2018-03-23, godz. 15:00 Mieszkańcy Strzelec Opolskich szukają siebie na starych fotografiach. Niezwykle udana akcja miejscowego fotografa Plażowanie na Rybaczówce, pochód pierwszomajowy, lodowisko na pl. Żeromskiego, otwarcie liceum w Zawadzkiem - to wszystko jest uwiecznione na kliszach. Waldem ... » więcej 2018-03-23, godz. 15:00 Zespół szkół im. Gzowskiego w Opolu ma 70 lat. Absolwenci wspominają naukę bardzo dobrze 70-lecie świętuje od wczoraj (22.03) Zespół Szkól Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. » więcej 2018-03-23, godz. 14:00 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Wypadek na DK 46 i kolizja na autostradzie [AKTUALIZACJA] Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 46 na wysokości Otmuchowa. Samochód osobowy marki Mitsubishi zderzył się z busem. Według wstępnych informacji, poszkod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »