Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Parking podziemny przy nyskim szpitalu? Rozpoczęły się starania o budowę

Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Starosta nyski Czesław Biłobran rozpoczął starania o budowę parkingu przy miejscowym szpitalu. Do rozmów o organizacji zaprosił firmę CityGroup, która prowadzi strefę płatnego parkowania w Nysie.
Samorządowiec zaznacza, że firma przedstawi teraz kilka koncepcji współpracy, a zarząd powiatu wybierze najlepszą. Parking podziemny ma zostać wybudowany w okolicach placu Paderewskiego.

- Ten rok daliśmy sobie na fazę projektową i koncepcyjną. Pan burmistrz ma przebudowywać ten park w okresie wiosennym, tam będą trwały prace, no i my byśmy mogli, myślę pod koniec 2019 lub w 2020 roku, przystąpić do prac budowlanych. Jestem za rozwiązaniami takimi, żeby uciekać z samochodami pod miasto, a oddawać przestrzeń dla mieszkańców. Na Paderewskiego będzie piękny park, a pod ziemią będzie parking.

Pacjenci i odwiedzający na razie korzystają ze strefy płatnego parkowania, która jest zlokalizowana w sąsiedztwie szpitala. Czesław Biłobran dodaje, że w sprawach dotyczących budowy parkingu starostwo nie może podejmować decyzji samodzielnie.

- Na pewno w tym wszystkim musi uczestniczyć miasto i władze gminy, dlatego, że plan tej polityki parkingowej w mieście Nysa musi powstać. Starosta w tym przypadku musi powiadomić radę, zajmie się tym zarząd, nasze wydziały, służby, potem biuro prawne legislacyjne. Musimy sprawdzić jaką legislację przeprowadzić, jak podejść do tego tematu.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony pod koniec roku.

Starostwo powiatowe w Nysie buduje już parking podziemny przy ul. Piastowskiej. Ta inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Według planów na parkingu powstanie 80 miejsc.
Czesław Biłobran cz. 1
Czesław Biłobran cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 21:30 Wojewody z marszałkiem spór o drogi. Kto dał więcej? Wojewoda opolski podsumował, ile kilometrów dróg wybudowano i ile pieniędzy z budżetu państwa wydano na ten cel w ciągu ostatnich dwóch lat. » więcej 2018-09-25, godz. 21:00 Minął wyznaczony przez sąd termin powrotu 7-letniej Yasmin do Włoch. Dziewczynka nadal pozostaje z matką 7-letnia Yasmin nadal pozostaje z matką, mimo że w poniedziałek (24.09) minął wyznaczony przez sąd termin powrotu dziewczynki do Włoch. » więcej 2018-09-25, godz. 20:30 W Opolu uczczono 27. rocznicę odzyskania niepodległości Ukrainy 24 sierpnia 1991 roku Ukraina przyjęła Akt Niepodległości. W grudniu tego roku obywatele Ukrainy w referendum opowiedzieli się za niepodległością kraju. Dziś ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:20 Prudnicka lokalizacja inwestycji wygrała z Ostrawą. Zdecydowały warunki stworzone przez polski rząd i dogodne położenie 100 mln złotych to wartość inwestycji, którą zamierza w Prudniku zrealizować czeska firma z branży budowlanej. Przedsięwzięcie to jest efektem dwumiesięcznych ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:15 Dla seniora - dom kultury, dla studenta - hala sportowa. Planowana inwestycja przy Oleskiej w Opolu Przy Oleskiej w Opolu ma powstać Dom Kultury Seniora i nowa hala sportowa. Według projektów przedstawionych przez prezydenta miasta i rektora Uniwersytetu Opo ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:00 Usiłował zabić dłutem, grozi mu nawet dożywocie. Jego ofiara żyje tylko dzięki szybkiej pomocy Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu nadzoruje śledztwo przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Wobec mężczyzny zasto ... » więcej 2018-09-25, godz. 18:30 Kukiz 15 przedstawił liderów list wyborczych w powiecie nyskim. "Nie będziemy prowadzić bójki personalnej" Ruch Kukiz 15 przedstawił podczas dzisiejszej (25.09) konferencji prasowej w Nysie miejscowych liderów list do sejmiku województwa oraz rady powiatu. » więcej 2018-09-25, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka chwali się na billboardach pracą wykonaną w ostatniej kadencji 'Znamy się na dobrej robocie nie od dziś' to tytuł kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. Akcja to 12 billboardów ustawionych przy ruc ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:30 Polscy i czescy uczniowie rynku turystycznego doskonalą swoje umiejętności Warsztaty kulinarne dotyczące tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej oraz nauka języka mają pomóc uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich z Opola i Jesenika ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:15 "To ja odpowiadam za bezpieczeństwo w budynku". Wojewoda tłumaczy montaż bramek w urzędzie - To nie twierdza, tylko profesjonalne podejście do petenta - w ten sposób wojewoda opolski tłumaczy, dlaczego w urzędzie zamontowano bramki wejściowe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »