Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Parking podziemny przy nyskim szpitalu? Rozpoczęły się starania o budowę

Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Starosta nyski Czesław Biłobran rozpoczął starania o budowę parkingu przy miejscowym szpitalu. Do rozmów o organizacji zaprosił firmę CityGroup, która prowadzi strefę płatnego parkowania w Nysie.
Samorządowiec zaznacza, że firma przedstawi teraz kilka koncepcji współpracy, a zarząd powiatu wybierze najlepszą. Parking podziemny ma zostać wybudowany w okolicach placu Paderewskiego.

- Ten rok daliśmy sobie na fazę projektową i koncepcyjną. Pan burmistrz ma przebudowywać ten park w okresie wiosennym, tam będą trwały prace, no i my byśmy mogli, myślę pod koniec 2019 lub w 2020 roku, przystąpić do prac budowlanych. Jestem za rozwiązaniami takimi, żeby uciekać z samochodami pod miasto, a oddawać przestrzeń dla mieszkańców. Na Paderewskiego będzie piękny park, a pod ziemią będzie parking.

Pacjenci i odwiedzający na razie korzystają ze strefy płatnego parkowania, która jest zlokalizowana w sąsiedztwie szpitala. Czesław Biłobran dodaje, że w sprawach dotyczących budowy parkingu starostwo nie może podejmować decyzji samodzielnie.

- Na pewno w tym wszystkim musi uczestniczyć miasto i władze gminy, dlatego, że plan tej polityki parkingowej w mieście Nysa musi powstać. Starosta w tym przypadku musi powiadomić radę, zajmie się tym zarząd, nasze wydziały, służby, potem biuro prawne legislacyjne. Musimy sprawdzić jaką legislację przeprowadzić, jak podejść do tego tematu.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony pod koniec roku.

Starostwo powiatowe w Nysie buduje już parking podziemny przy ul. Piastowskiej. Ta inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Według planów na parkingu powstanie 80 miejsc.
Czesław Biłobran cz. 1
Czesław Biłobran cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-06-22, godz. 21:30 Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA] - To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-K ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:30 Prudnik: organizują prozdrowotną imprezę z możliwością przebadania się bez kolejek Badania i konsultacje lekarskie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z punktów programu „Prudnickiego Dnia Zdrowia”. Sobotnia impreza ma c ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:15 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z mieszkańcami Opola. Mówił o planach rządu i odpowiadał na pytania [FILM, DUŻO Z ... Spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się w ramach akcji „Polska jest Jedna”. Na spotkaniu pojawiło się kilka transparentów, m.in. podziękowan ... » więcej 2018-06-22, godz. 19:30 Kolejny polityk PiS z wizytą na Opolszczyźnie Kolejna wizyta w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Zatrzymali sygnalizację świetlną, żeby... rywalizować w konkursie 11 policjantów z całego województwa wzięło udział w finale XXI edycji konkursu Policjant Roku Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze musieli wykazać się m.in. umiej ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Premier Mateusz Morawiecki jest już w Opolu. Na początek spotkanie w CWK Szef rządu przyjechał do Opola w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. » więcej 2018-06-22, godz. 18:10 Prudnik: seniorzy rozpoczęli swoje doroczne święto Seniorzy objęli we władanie Prudnik. Symboliczne klucze do miasta przekazał im burmistrz. Tym samym rozpoczęły się drugie Prudnickie Senioralia. Przez trzy dn ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:00 Integracja, różańce i uliczny teatr. Boży Weekend w Opolu Opolskie rodziny pokazują, że miejska przestrzeń może być miejscem spotkań i integracji. W Opolu trwa Boży Weekend. To okazja także do spowiedzi i rozmów z ks ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Niezwykły prezent z okazji urodzin. 55 Batalion Remontowy w Opolu będzie remontować kontenery 55. Batalion Remontowy w Opolu obchodzi 51. urodziny. Na urodziny żołnierze otrzymali niezwykły prezent. Dzisiaj (22.06) otwarty został warsztat remontowy kon ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Kuratorium Oświaty w Opolu kontroluje ośrodki wypoczynkowe Wraz z rozpoczęciem wakacji inspektorzy kuratorium oświaty ruszają w teren. Przez całe wakacje będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dla dzieci w regio ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »