Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

Parking podziemny przy nyskim szpitalu? Rozpoczęły się starania o budowę

Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Szpital Powiatowy w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Starosta nyski Czesław Biłobran rozpoczął starania o budowę parkingu przy miejscowym szpitalu. Do rozmów o organizacji zaprosił firmę CityGroup, która prowadzi strefę płatnego parkowania w Nysie.
Samorządowiec zaznacza, że firma przedstawi teraz kilka koncepcji współpracy, a zarząd powiatu wybierze najlepszą. Parking podziemny ma zostać wybudowany w okolicach placu Paderewskiego.

- Ten rok daliśmy sobie na fazę projektową i koncepcyjną. Pan burmistrz ma przebudowywać ten park w okresie wiosennym, tam będą trwały prace, no i my byśmy mogli, myślę pod koniec 2019 lub w 2020 roku, przystąpić do prac budowlanych. Jestem za rozwiązaniami takimi, żeby uciekać z samochodami pod miasto, a oddawać przestrzeń dla mieszkańców. Na Paderewskiego będzie piękny park, a pod ziemią będzie parking.

Pacjenci i odwiedzający na razie korzystają ze strefy płatnego parkowania, która jest zlokalizowana w sąsiedztwie szpitala. Czesław Biłobran dodaje, że w sprawach dotyczących budowy parkingu starostwo nie może podejmować decyzji samodzielnie.

- Na pewno w tym wszystkim musi uczestniczyć miasto i władze gminy, dlatego, że plan tej polityki parkingowej w mieście Nysa musi powstać. Starosta w tym przypadku musi powiadomić radę, zajmie się tym zarząd, nasze wydziały, służby, potem biuro prawne legislacyjne. Musimy sprawdzić jaką legislację przeprowadzić, jak podejść do tego tematu.

Przetarg na budowę zostanie ogłoszony pod koniec roku.

Starostwo powiatowe w Nysie buduje już parking podziemny przy ul. Piastowskiej. Ta inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Według planów na parkingu powstanie 80 miejsc.
Czesław Biłobran cz. 1
Czesław Biłobran cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »