Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:05 Autor: Katarzyna Doros

"Tęczowe kocyki" zamiast szpitalnej chusty dla dzieci urodzonych przedwcześnie

"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
Grupa kobiet z projektu "Strzeleckie dziergadełka" dołączyła do akcji "Tęczowego kocyka". W osiedlowej bibliotece w Strzelcach Opolskich kobiety prowadzą zbiórkę włóczek i robią czapeczki i kocyki w małych rozmiarach, tak małych, których nie można kupić w sklepach. Wydziergane przedmioty będą przekazywane do strzeleckiego szpitala.
- Chcemy w ten sposób pomóc rodzicom przetrwać te trudne chwile i godnie pożegnać dziecko okryte kocykiem, a nie szpitalną chustą - mówi Karolina Sakwińska-Fortuna, opiekun grupy. - Kocyki są od najmniejszych 20 cm na 20 cm, do rozmiarów 50 cm na 50 cm. Do kocyków zawsze dołączana jest czapeczka oraz niezapominajki, które właśnie są taką pamiątką i przypominają rodzicom o dziecku.

Włóczki można przynosić do filii biblioteki na osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. - Zbieramy wszelakie włóczki, nie tylko te bawełniane, we wszystkich kolorach - dodaje Karolina Sakwińska-Fortuna. Do wyrobu kocyków potrzebne są także materiały bawełniane.

Każdy, kto chce wspomóc akcję może przyjść na spotkania szydełkowania i robienia na drutach do biblioteki we wtorki od godziny 16:00 do 18:00.
Karolina Sakwińska-Fortuna

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 20:28 Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan Są plany uruchomienia całodobowej opieki w ośrodku w Kup, do którego z Suchego Boru przeniesiono rehabilitację dla dzieci. Obecnie mogą one korzystać tam jedy ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:01 Wiele atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody w Opolu Koncerty, przedstawienie, rejs statkiem, akcent sportowy i wykłady oraz prelekcje. Między innymi takie wydarzenia złożą się na opolskie obchody Światowego Dni ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:15 Pijany jechał ciągnikiem po autostradzie... pod prąd. Jest akt oskarżenia ws. kierowcy z Ukrainy Akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu obywatelowi Ukrainy, który pod wpływem alkoholu jechał ciągnikiem z naczepą na autostradzie A4 pod prąd trafił do Sądu Re ... » więcej 2018-03-22, godz. 18:44 System współpracy szpitali i badania kliniczne tematem Forum Szpitali w Opolu Bieżące sprawy związane z opolską służbą zdrowia omawiano podczas Forum Szpitali w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2018-03-22, godz. 17:47 Grupa radnych Opola chce skontrolować prezydenta Radni Opola chcą skontrolować pracę prezydenta. Chodzi o transakcje zawierane między miastem, a prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem z lat 2014 - 2018. » więcej 2018-03-22, godz. 17:31 Kilkanaście nowych kierunków i specjalności. Uniwersytet Opolski przygotował już ofertę dla tegorocznych maturzystów W połowie kwietnia ruszy rekrutacja i licealiści będą mogli zalogować się do internetowego systemu kandydatów. W nadchodzącym roku akademickim pojawi się 11 n ... » więcej 2018-03-22, godz. 16:00 Akt oskarżenia ws. "producenta" marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 37 letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zajął się produkcją narkotyków. Śledztwo prowadzone przez miejscową Pro ... » więcej 2018-03-22, godz. 15:29 Akcja rodem z gangsterskiego filmu. Zatrzymani na obwodnicy Poborszowa mieli przy sobie sporą ilość narkotyków [FILM, ... Centralne Biuro Śledcze Policji ujawnia kolejne fakty związane z wczorajszym pościgiem i zatrzymaniem na obwodnicy Poborszowa handlarzy narkotyków. » więcej 2018-03-22, godz. 15:11 Dawne sanatoria dla dzieci mają być sprzedane. Violetta Porowska o transakcji: "Jeśli suma się potwierdzi, to jest to ... Wciąż nie ma oficjalnych informacji, za jaką kwotę zostaną sprzedane dawne sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku. Umowy nie zostały jeszcze podpisane. Marek ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:45 Uprawiał konopie i dbał o to, by rośliny dobrze się rozwijały Policjanci z Brzegu zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o wytwarzanie i uprawę środków odurzających. W piwnicy domu miał specjalną szafę i lampy do upr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »