Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:05 Autor: Katarzyna Doros

"Tęczowe kocyki" zamiast szpitalnej chusty dla dzieci urodzonych przedwcześnie

"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
Grupa kobiet z projektu "Strzeleckie dziergadełka" dołączyła do akcji "Tęczowego kocyka". W osiedlowej bibliotece w Strzelcach Opolskich kobiety prowadzą zbiórkę włóczek i robią czapeczki i kocyki w małych rozmiarach, tak małych, których nie można kupić w sklepach. Wydziergane przedmioty będą przekazywane do strzeleckiego szpitala.
- Chcemy w ten sposób pomóc rodzicom przetrwać te trudne chwile i godnie pożegnać dziecko okryte kocykiem, a nie szpitalną chustą - mówi Karolina Sakwińska-Fortuna, opiekun grupy. - Kocyki są od najmniejszych 20 cm na 20 cm, do rozmiarów 50 cm na 50 cm. Do kocyków zawsze dołączana jest czapeczka oraz niezapominajki, które właśnie są taką pamiątką i przypominają rodzicom o dziecku.

Włóczki można przynosić do filii biblioteki na osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. - Zbieramy wszelakie włóczki, nie tylko te bawełniane, we wszystkich kolorach - dodaje Karolina Sakwińska-Fortuna. Do wyrobu kocyków potrzebne są także materiały bawełniane.

Każdy, kto chce wspomóc akcję może przyjść na spotkania szydełkowania i robienia na drutach do biblioteki we wtorki od godziny 16:00 do 18:00.
Karolina Sakwińska-Fortuna

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 06:00 35 lat temu Jan Paweł II odwiedził Górę św. Anny. W naszym programie wracamy do tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca 1983 roku spotkało się z papieżem na Górze św. Anny około miliona pielgrzymów. Okoliczne drogi były zablokowane, na stację kolejową w Leśnicy i Zdz ... » więcej 2018-06-21, godz. 06:00 Przemycał i handlował narkotykami. Wpadł ze swoją partnerką Policjanci z Namysłowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę i o pięć lat młodszą kobietę, którzy podejrzani są o posiadanie, handlowanie i przemycanie narkotyków ... » więcej 2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »