Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:05 Autor: Katarzyna Doros

"Tęczowe kocyki" zamiast szpitalnej chusty dla dzieci urodzonych przedwcześnie

"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
Robótki na drutach [fot. Katarzyna Doros]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
"Tęczowe kocyki" [fot.materiały własne]
Grupa kobiet z projektu "Strzeleckie dziergadełka" dołączyła do akcji "Tęczowego kocyka". W osiedlowej bibliotece w Strzelcach Opolskich kobiety prowadzą zbiórkę włóczek i robią czapeczki i kocyki w małych rozmiarach, tak małych, których nie można kupić w sklepach. Wydziergane przedmioty będą przekazywane do strzeleckiego szpitala.
- Chcemy w ten sposób pomóc rodzicom przetrwać te trudne chwile i godnie pożegnać dziecko okryte kocykiem, a nie szpitalną chustą - mówi Karolina Sakwińska-Fortuna, opiekun grupy. - Kocyki są od najmniejszych 20 cm na 20 cm, do rozmiarów 50 cm na 50 cm. Do kocyków zawsze dołączana jest czapeczka oraz niezapominajki, które właśnie są taką pamiątką i przypominają rodzicom o dziecku.

Włóczki można przynosić do filii biblioteki na osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. - Zbieramy wszelakie włóczki, nie tylko te bawełniane, we wszystkich kolorach - dodaje Karolina Sakwińska-Fortuna. Do wyrobu kocyków potrzebne są także materiały bawełniane.

Każdy, kto chce wspomóc akcję może przyjść na spotkania szydełkowania i robienia na drutach do biblioteki we wtorki od godziny 16:00 do 18:00.
Karolina Sakwińska-Fortuna

Wiadomości z regionu

2018-09-24, godz. 23:00 Za trzy lata Odra Opole ma mieć nowy stadion. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom - Maszyna rozrywki - taki według projektantów ma być nowy stadion Odry Opole. Obiekt, który według założeń władz miasta ma powstać za kilka lat, ma pomieścić ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Głuchołaska interna nadal zamknięta dla pacjentów. Szpital szuka lekarzy Oddział wewnętrzny w Głuchołazach nadal nie wznawia działalności leczniczej. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał pozytywną opinię dotyczącą wnio ... » więcej 2018-09-24, godz. 22:00 Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborc ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Cztery małe gepardy z opolskiego zoo wyszły na pierwszy spacer Osiem tygodni temu gepardzica Kira z opolskiego zoo urodziła cztery samcze maluchy. Małe gepardy są już po pierwszych szczepieniach i zabiegach weterynaryjnyc ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:45 Brakuje firm zainteresowanych remontem pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny Nie ma chętnych do wyremontowania pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny. Do przetargu nie zgłosił się nikt. Starostwo w Strzelcach Opolskich będzie ogłaszać ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:40 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:30 Przedsiębiorca z doświadczeniem w unijnych instytucjach kandydatem lewicy na burmistrza Prudnika Witold Rygorowicz jest kandydatem SLD na burmistrza Prudnika. Według lokalnych liderów tej partii, postawiono na osobę światową. Jej priorytety to: rozwój gos ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Mobbing w WZDZ? Pracownicy zakładowej drukarni mówią o nierównym traktowaniu Nierówne premie, zwiększone kontrole dostaw, brak dostępu do odzieży roboczej a nawet zakaz rozmów z załogą innych działów. Pracownicy drukarni 'Lega', działa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »