Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:00 Autor: Maciej Stępień

Seria pożarów na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza?

[fot. KW PSP Opole]
[fot. KW PSP Opole]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Od kilku tygodni brzescy strażacy oraz druhowie z okolicznych OSP coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw lub nieużytków. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie zdarzenia mają miejsce w obrębie czterech miejscowości. Przyczyną wszystkich pożarów są podpalenia i niekoniecznie musi być to działalności właścicieli łąk i pastwisk – mówią nieoficjalnie strażacy. Sprawą zajmuje się brzeska policja, analizowane są wszystkie wyjazdy oraz interwencje.
St. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej mówi Radiu Opole, że od początku roku na terenie Dobrzynia, Błot, Szydłowic oraz Lubszy odnotowano łącznie 20 pożarów traw i nieużytków.

- We wtorek mieliśmy trzy wyjazdy – dodaje. – Raczej na 99% przyczyną wszystkich pożarów traw są podpalenia. Trudno wymyślić sobie jakąś inną przyczynę. Generalnie jest to jakieś nieprzemyślane działanie ludzkie. Na terenie gminy Lubsza od początku roku odnotowaliśmy 20 takich pożarów. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. W przypadku, gdy liczba tych zdarzeń osiągnie rozmiary bardzo niepokojące, to na pewno podejmiemy dalsze działania.

Na razie nikt oficjalnie nie potwierdza, ale możliwe, że pożary to działalność podpalacza, który uaktywnił się w ostatnim czasie na terenie gminy Lubsza. Do sprawy będziemy wracać.
Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 20:28 Rehabilitacja dla dzieci w Kup z możliwością pobytu całodobowego? Taki jest plan Są plany uruchomienia całodobowej opieki w ośrodku w Kup, do którego z Suchego Boru przeniesiono rehabilitację dla dzieci. Obecnie mogą one korzystać tam jedy ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:01 Wiele atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody w Opolu Koncerty, przedstawienie, rejs statkiem, akcent sportowy i wykłady oraz prelekcje. Między innymi takie wydarzenia złożą się na opolskie obchody Światowego Dni ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:15 Pijany jechał ciągnikiem po autostradzie... pod prąd. Jest akt oskarżenia ws. kierowcy z Ukrainy Akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu obywatelowi Ukrainy, który pod wpływem alkoholu jechał ciągnikiem z naczepą na autostradzie A4 pod prąd trafił do Sądu Re ... » więcej 2018-03-22, godz. 18:44 System współpracy szpitali i badania kliniczne tematem Forum Szpitali w Opolu Bieżące sprawy związane z opolską służbą zdrowia omawiano podczas Forum Szpitali w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2018-03-22, godz. 17:47 Grupa radnych Opola chce skontrolować prezydenta Radni Opola chcą skontrolować pracę prezydenta. Chodzi o transakcje zawierane między miastem, a prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem z lat 2014 - 2018. » więcej 2018-03-22, godz. 17:31 Kilkanaście nowych kierunków i specjalności. Uniwersytet Opolski przygotował już ofertę dla tegorocznych maturzystów W połowie kwietnia ruszy rekrutacja i licealiści będą mogli zalogować się do internetowego systemu kandydatów. W nadchodzącym roku akademickim pojawi się 11 n ... » więcej 2018-03-22, godz. 16:00 Akt oskarżenia ws. "producenta" marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 37 letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zajął się produkcją narkotyków. Śledztwo prowadzone przez miejscową Pro ... » więcej 2018-03-22, godz. 15:29 Akcja rodem z gangsterskiego filmu. Zatrzymani na obwodnicy Poborszowa mieli przy sobie sporą ilość narkotyków [FILM, ... Centralne Biuro Śledcze Policji ujawnia kolejne fakty związane z wczorajszym pościgiem i zatrzymaniem na obwodnicy Poborszowa handlarzy narkotyków. » więcej 2018-03-22, godz. 15:11 Dawne sanatoria dla dzieci mają być sprzedane. Violetta Porowska o transakcji: "Jeśli suma się potwierdzi, to jest to ... Wciąż nie ma oficjalnych informacji, za jaką kwotę zostaną sprzedane dawne sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku. Umowy nie zostały jeszcze podpisane. Marek ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:45 Uprawiał konopie i dbał o to, by rośliny dobrze się rozwijały Policjanci z Brzegu zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o wytwarzanie i uprawę środków odurzających. W piwnicy domu miał specjalną szafę i lampy do upr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »