Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:00 Autor: Maciej Stępień

Seria pożarów na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza?

[fot. KW PSP Opole]
[fot. KW PSP Opole]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Od kilku tygodni brzescy strażacy oraz druhowie z okolicznych OSP coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw lub nieużytków. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie zdarzenia mają miejsce w obrębie czterech miejscowości. Przyczyną wszystkich pożarów są podpalenia i niekoniecznie musi być to działalności właścicieli łąk i pastwisk – mówią nieoficjalnie strażacy. Sprawą zajmuje się brzeska policja, analizowane są wszystkie wyjazdy oraz interwencje.
St. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej mówi Radiu Opole, że od początku roku na terenie Dobrzynia, Błot, Szydłowic oraz Lubszy odnotowano łącznie 20 pożarów traw i nieużytków.

- We wtorek mieliśmy trzy wyjazdy – dodaje. – Raczej na 99% przyczyną wszystkich pożarów traw są podpalenia. Trudno wymyślić sobie jakąś inną przyczynę. Generalnie jest to jakieś nieprzemyślane działanie ludzkie. Na terenie gminy Lubsza od początku roku odnotowaliśmy 20 takich pożarów. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. W przypadku, gdy liczba tych zdarzeń osiągnie rozmiary bardzo niepokojące, to na pewno podejmiemy dalsze działania.

Na razie nikt oficjalnie nie potwierdza, ale możliwe, że pożary to działalność podpalacza, który uaktywnił się w ostatnim czasie na terenie gminy Lubsza. Do sprawy będziemy wracać.
Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 06:00 35 lat temu Jan Paweł II odwiedził Górę św. Anny. W naszym programie wracamy do tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca 1983 roku spotkało się z papieżem na Górze św. Anny około miliona pielgrzymów. Okoliczne drogi były zablokowane, na stację kolejową w Leśnicy i Zdz ... » więcej 2018-06-21, godz. 06:00 Przemycał i handlował narkotykami. Wpadł ze swoją partnerką Policjanci z Namysłowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę i o pięć lat młodszą kobietę, którzy podejrzani są o posiadanie, handlowanie i przemycanie narkotyków ... » więcej 2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »