Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:00 Autor: Maciej Stępień

Seria pożarów na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza?

[fot. KW PSP Opole]
[fot. KW PSP Opole]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Od kilku tygodni brzescy strażacy oraz druhowie z okolicznych OSP coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw lub nieużytków. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie zdarzenia mają miejsce w obrębie czterech miejscowości. Przyczyną wszystkich pożarów są podpalenia i niekoniecznie musi być to działalności właścicieli łąk i pastwisk – mówią nieoficjalnie strażacy. Sprawą zajmuje się brzeska policja, analizowane są wszystkie wyjazdy oraz interwencje.
St. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej mówi Radiu Opole, że od początku roku na terenie Dobrzynia, Błot, Szydłowic oraz Lubszy odnotowano łącznie 20 pożarów traw i nieużytków.

- We wtorek mieliśmy trzy wyjazdy – dodaje. – Raczej na 99% przyczyną wszystkich pożarów traw są podpalenia. Trudno wymyślić sobie jakąś inną przyczynę. Generalnie jest to jakieś nieprzemyślane działanie ludzkie. Na terenie gminy Lubsza od początku roku odnotowaliśmy 20 takich pożarów. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. W przypadku, gdy liczba tych zdarzeń osiągnie rozmiary bardzo niepokojące, to na pewno podejmiemy dalsze działania.

Na razie nikt oficjalnie nie potwierdza, ale możliwe, że pożary to działalność podpalacza, który uaktywnił się w ostatnim czasie na terenie gminy Lubsza. Do sprawy będziemy wracać.
Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2018-09-24, godz. 23:00 Za trzy lata Odra Opole ma mieć nowy stadion. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom - Maszyna rozrywki - taki według projektantów ma być nowy stadion Odry Opole. Obiekt, który według założeń władz miasta ma powstać za kilka lat, ma pomieścić ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Głuchołaska interna nadal zamknięta dla pacjentów. Szpital szuka lekarzy Oddział wewnętrzny w Głuchołazach nadal nie wznawia działalności leczniczej. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał pozytywną opinię dotyczącą wnio ... » więcej 2018-09-24, godz. 22:00 Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborc ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Cztery małe gepardy z opolskiego zoo wyszły na pierwszy spacer Osiem tygodni temu gepardzica Kira z opolskiego zoo urodziła cztery samcze maluchy. Małe gepardy są już po pierwszych szczepieniach i zabiegach weterynaryjnyc ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:45 Brakuje firm zainteresowanych remontem pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny Nie ma chętnych do wyremontowania pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny. Do przetargu nie zgłosił się nikt. Starostwo w Strzelcach Opolskich będzie ogłaszać ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:40 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:30 Przedsiębiorca z doświadczeniem w unijnych instytucjach kandydatem lewicy na burmistrza Prudnika Witold Rygorowicz jest kandydatem SLD na burmistrza Prudnika. Według lokalnych liderów tej partii, postawiono na osobę światową. Jej priorytety to: rozwój gos ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:00 Mobbing w WZDZ? Pracownicy zakładowej drukarni mówią o nierównym traktowaniu Nierówne premie, zwiększone kontrole dostaw, brak dostępu do odzieży roboczej a nawet zakaz rozmów z załogą innych działów. Pracownicy drukarni 'Lega', działa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »