Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-14, 12:00 Autor: Maciej Stępień

Seria pożarów na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza?

[fot. KW PSP Opole]
[fot. KW PSP Opole]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Seria pożarów traw na terenie gminy Lubsza. Czy to działalność podpalacza? [fot. Maciej Stępień]
Od kilku tygodni brzescy strażacy oraz druhowie z okolicznych OSP coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw lub nieużytków. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie zdarzenia mają miejsce w obrębie czterech miejscowości. Przyczyną wszystkich pożarów są podpalenia i niekoniecznie musi być to działalności właścicieli łąk i pastwisk – mówią nieoficjalnie strażacy. Sprawą zajmuje się brzeska policja, analizowane są wszystkie wyjazdy oraz interwencje.
St. kpt. Jacek Nowakowski z brzeskiej straży pożarnej mówi Radiu Opole, że od początku roku na terenie Dobrzynia, Błot, Szydłowic oraz Lubszy odnotowano łącznie 20 pożarów traw i nieużytków.

- We wtorek mieliśmy trzy wyjazdy – dodaje. – Raczej na 99% przyczyną wszystkich pożarów traw są podpalenia. Trudno wymyślić sobie jakąś inną przyczynę. Generalnie jest to jakieś nieprzemyślane działanie ludzkie. Na terenie gminy Lubsza od początku roku odnotowaliśmy 20 takich pożarów. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. W przypadku, gdy liczba tych zdarzeń osiągnie rozmiary bardzo niepokojące, to na pewno podejmiemy dalsze działania.

Na razie nikt oficjalnie nie potwierdza, ale możliwe, że pożary to działalność podpalacza, który uaktywnił się w ostatnim czasie na terenie gminy Lubsza. Do sprawy będziemy wracać.
Jacek Nowakowski

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 06:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 05:45 Zmiany w namysłowskich gminnych spółkach. Nowy burmistrz wymienia kierownictwo Bartłomiej Stawiarski postanowił odwołać prezesów kilku spółek i wprowadzić zmiany w ich funkcjonowaniu. Stanowisko w ostatnim czasie stracił szef EKOWOD-u, a ... » więcej 2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »