Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-22, 20:45 Autor: Ewelina Laxy

"To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś

Murów [fot. Ewelina Laxy]
Murów [fot. Ewelina Laxy]
Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd pojazdom powyżej 15 ton, ale kierowcy nic sobie z tego nie robią - dodają ludzie.
- Ja kiedyś przechodziłam, byłam na środku, patrzę - nadjeżdża i za moment, nie zatrzymuje się, on pokazuje mi, że jestem "stuknięta", bo ja jestem na pasach i nie biegnę, nie uciekam przed nim. Mi się tu wszystko trzęsie w sklepie - mówią mieszkańcy.

Ludzie dodają, że wszystkiemu winne są działające w Murowie dwa tartaki.

- Tutaj tak jak było, takie jest natężenie cały czas. Nie ma żadnych ograniczników, gmina powinna się postarać o jakiś ogranicznik, cokolwiek. Największy problem jest z tym, że jak przejeżdża tir i tutaj przyhamuje, jak wpadnie w te dziury, to po prostu mi się trzęsie wszystko w sklepie. Ja się dziwię, że do tej pory jakiejś tragedii nie było przy przejściu. Za mało policji tu jest - wskazują mieszkańcy Murowa.

Jak mówi wójt Andrzej Puławski, znaki przy wjeździe są i obowiązują, a jeśli ktoś łamie zakaz wjazdu jest karany mandatem. - Sytuacja ulegnie poprawie, bo tartak, w porozumieniu z PKP, wznowił działalność linii kolejowej na trasie Murów-Jełowa-Opole.

- Linia ta już jest skończona, tylko jeszcze są tam do załatwienia sprawy dotyczące odbioru. I wtedy około 60% materiału będzie wywożone i przywożone torami, czyli będzie bardzo duże odciążenie dróg.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych zaznaczają, że wydawali pozwolenia na przejazd przez Murów pojazdów większych tonażowo, ale było ich zaledwie kilka.
Mieszkańcy Murowa
Andrzej Puławski

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 21:30 Wojewody z marszałkiem spór o drogi. Kto dał więcej? Wojewoda opolski podsumował, ile kilometrów dróg wybudowano i ile pieniędzy z budżetu państwa wydano na ten cel w ciągu ostatnich dwóch lat. » więcej 2018-09-25, godz. 21:00 Minął wyznaczony przez sąd termin powrotu 7-letniej Yasmin do Włoch. Dziewczynka nadal pozostaje z matką 7-letnia Yasmin nadal pozostaje z matką, mimo że w poniedziałek (24.09) minął wyznaczony przez sąd termin powrotu dziewczynki do Włoch. » więcej 2018-09-25, godz. 20:30 W Opolu uczczono 27. rocznicę odzyskania niepodległości Ukrainy 24 sierpnia 1991 roku Ukraina przyjęła Akt Niepodległości. W grudniu tego roku obywatele Ukrainy w referendum opowiedzieli się za niepodległością kraju. Dziś ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:20 Prudnicka lokalizacja inwestycji wygrała z Ostrawą. Zdecydowały warunki stworzone przez polski rząd i dogodne położenie 100 mln złotych to wartość inwestycji, którą zamierza w Prudniku zrealizować czeska firma z branży budowlanej. Przedsięwzięcie to jest efektem dwumiesięcznych ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:15 Dla seniora - dom kultury, dla studenta - hala sportowa. Planowana inwestycja przy Oleskiej w Opolu Przy Oleskiej w Opolu ma powstać Dom Kultury Seniora i nowa hala sportowa. Według projektów przedstawionych przez prezydenta miasta i rektora Uniwersytetu Opo ... » więcej 2018-09-25, godz. 19:00 Usiłował zabić dłutem, grozi mu nawet dożywocie. Jego ofiara żyje tylko dzięki szybkiej pomocy Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu nadzoruje śledztwo przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Wobec mężczyzny zasto ... » więcej 2018-09-25, godz. 18:30 Kukiz 15 przedstawił liderów list wyborczych w powiecie nyskim. "Nie będziemy prowadzić bójki personalnej" Ruch Kukiz 15 przedstawił podczas dzisiejszej (25.09) konferencji prasowej w Nysie miejscowych liderów list do sejmiku województwa oraz rady powiatu. » więcej 2018-09-25, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka chwali się na billboardach pracą wykonaną w ostatniej kadencji 'Znamy się na dobrej robocie nie od dziś' to tytuł kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. Akcja to 12 billboardów ustawionych przy ruc ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:30 Polscy i czescy uczniowie rynku turystycznego doskonalą swoje umiejętności Warsztaty kulinarne dotyczące tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej oraz nauka języka mają pomóc uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich z Opola i Jesenika ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:15 "To ja odpowiadam za bezpieczeństwo w budynku". Wojewoda tłumaczy montaż bramek w urzędzie - To nie twierdza, tylko profesjonalne podejście do petenta - w ten sposób wojewoda opolski tłumaczy, dlaczego w urzędzie zamontowano bramki wejściowe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »