Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-22, 20:45 Autor: Ewelina Laxy

"To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś

Murów [fot. Ewelina Laxy]
Murów [fot. Ewelina Laxy]
Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd pojazdom powyżej 15 ton, ale kierowcy nic sobie z tego nie robią - dodają ludzie.
- Ja kiedyś przechodziłam, byłam na środku, patrzę - nadjeżdża i za moment, nie zatrzymuje się, on pokazuje mi, że jestem "stuknięta", bo ja jestem na pasach i nie biegnę, nie uciekam przed nim. Mi się tu wszystko trzęsie w sklepie - mówią mieszkańcy.

Ludzie dodają, że wszystkiemu winne są działające w Murowie dwa tartaki.

- Tutaj tak jak było, takie jest natężenie cały czas. Nie ma żadnych ograniczników, gmina powinna się postarać o jakiś ogranicznik, cokolwiek. Największy problem jest z tym, że jak przejeżdża tir i tutaj przyhamuje, jak wpadnie w te dziury, to po prostu mi się trzęsie wszystko w sklepie. Ja się dziwię, że do tej pory jakiejś tragedii nie było przy przejściu. Za mało policji tu jest - wskazują mieszkańcy Murowa.

Jak mówi wójt Andrzej Puławski, znaki przy wjeździe są i obowiązują, a jeśli ktoś łamie zakaz wjazdu jest karany mandatem. - Sytuacja ulegnie poprawie, bo tartak, w porozumieniu z PKP, wznowił działalność linii kolejowej na trasie Murów-Jełowa-Opole.

- Linia ta już jest skończona, tylko jeszcze są tam do załatwienia sprawy dotyczące odbioru. I wtedy około 60% materiału będzie wywożone i przywożone torami, czyli będzie bardzo duże odciążenie dróg.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych zaznaczają, że wydawali pozwolenia na przejazd przez Murów pojazdów większych tonażowo, ale było ich zaledwie kilka.
Mieszkańcy Murowa
Andrzej Puławski

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Pies lub kot to nie zabawka. TOZ odradza dawanie żywych prezentów na święta Działacze opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują - psy lub koty nie są dobrym pomysł na prezent pod choinkę. Co roku, już kilka dni po ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:13 Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna. - Mówiła nam, że jest chora - komentują mieszkańcy wsi [ZDJĘCIA, NOWE INFORM ... W Ciecierzynie pod Byczyną na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. Nieoficjalnie mówi się, że to nie jedyne makabryczne odkrycie w tym miejsc ... » więcej 2018-12-14, godz. 08:15 Od umowy zakupionego towaru w internecie możemy odstąpić. Trzeba zwrócić jednak uwagę na szczegóły Coraz więcej usług i ofert handlowych trafia do internetu. W okresie przedświątecznym w łatwy sposób możemy wpaść w pułapkę oszustów bądź w natłoku spraw i ob ... » więcej 2018-12-14, godz. 08:00 Chcą zmodernizować jedną z głównych arterii w Brzegu. O opinie pytają mieszkańców Na stronie internetowej brzeskiego magistratu pojawiły się dwie propozycje przebudowy ulicy Jana Pawła II. Samorząd chce inwestycję zrealizować w przyszłym ro ... » więcej 2018-12-14, godz. 07:30 Seniorzy z Olesna mają wyremontowane miejsce do spotkań i pomysłowych inicjatyw Klub Senior+ działa od wtorku (11.12) w Oleśnie. To pierwsza taka placówka w gminie. » więcej 2018-12-13, godz. 23:00 Zainaugurowano 4. kadencję młodzieżowej rady miejskiej w Nysie. "Chodzi o to, by młodzież nauczyła się samorządu" Rozpoczęła się 4. kadencja młodzieżowej rady miejskiej w Nysie. Nastoletni radni odbyli pierwsze posiedzenie w dwuletniej kadencji. » więcej 2018-12-13, godz. 21:45 Policjanci z Lewina Brzeskiego mają nowy radiowóz. W drodze jest następny Funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego od kilku dni korzystają z nowego hyundaia. Oznakowany radiowóz, zakupiony dzięki wsparciu samorządu zasilił tamtejszą jedn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »