Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-22, 20:45 Autor: Ewelina Laxy

"To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś

Murów [fot. Ewelina Laxy]
Murów [fot. Ewelina Laxy]
Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd pojazdom powyżej 15 ton, ale kierowcy nic sobie z tego nie robią - dodają ludzie.
- Ja kiedyś przechodziłam, byłam na środku, patrzę - nadjeżdża i za moment, nie zatrzymuje się, on pokazuje mi, że jestem "stuknięta", bo ja jestem na pasach i nie biegnę, nie uciekam przed nim. Mi się tu wszystko trzęsie w sklepie - mówią mieszkańcy.

Ludzie dodają, że wszystkiemu winne są działające w Murowie dwa tartaki.

- Tutaj tak jak było, takie jest natężenie cały czas. Nie ma żadnych ograniczników, gmina powinna się postarać o jakiś ogranicznik, cokolwiek. Największy problem jest z tym, że jak przejeżdża tir i tutaj przyhamuje, jak wpadnie w te dziury, to po prostu mi się trzęsie wszystko w sklepie. Ja się dziwię, że do tej pory jakiejś tragedii nie było przy przejściu. Za mało policji tu jest - wskazują mieszkańcy Murowa.

Jak mówi wójt Andrzej Puławski, znaki przy wjeździe są i obowiązują, a jeśli ktoś łamie zakaz wjazdu jest karany mandatem. - Sytuacja ulegnie poprawie, bo tartak, w porozumieniu z PKP, wznowił działalność linii kolejowej na trasie Murów-Jełowa-Opole.

- Linia ta już jest skończona, tylko jeszcze są tam do załatwienia sprawy dotyczące odbioru. I wtedy około 60% materiału będzie wywożone i przywożone torami, czyli będzie bardzo duże odciążenie dróg.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych zaznaczają, że wydawali pozwolenia na przejazd przez Murów pojazdów większych tonażowo, ale było ich zaledwie kilka.
Mieszkańcy Murowa
Andrzej Puławski

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 07:00 Fundacja "Razem" chce odwołania burmistrza i rady miejskiej Kluczborka Dbanie o interesy nacji żydowskiej i odsuwanie społeczeństwa słowiańskiego na margines. Takie zarzuty burmistrzowi Kluczborka, Jarosławowi Kielarowi oraz radz ... » więcej 2018-03-21, godz. 22:30 Pracowników szukają na Zachodzie ogłaszając się w tamtejszej prasie W powiecie strzeleckim brakuje rąk do pracy. Co prawda bezrobocie utrzymuje się na poziomie ok. 5%, ale w pośredniaku zarejestrowane są już głównie te osoby, ... » więcej 2018-03-21, godz. 22:00 Prezydent Opola: nie mam obowiązku pokazywania listów intencyjnych - To nie radni są od ustalania moich kompetencji - tak prezydent komentuje wniosek klubu RdO. Przypomnijmy, jeśli uchwała RdO przejdzie, to prezydent będzie m ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:31 Prokuratura powinna wyjaśnić, kto zabił Przewdzinga - uważają mieszkańcy i władze Zdzieszowic Mieszkańcy i władze gminy Zdzieszowice są zbulwersowani tym, że prokuratura zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga. Po czterech latach od morde ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:30 Chcą ograniczyć kompetencje prezydenta. "Straciliśmy zaufanie" Radni klubu Razem dla Opola chcą ograniczenia kompetencji prezydenta. Chodzi o zasady nabywania i zbywania nieruchomości. Przypomnijmy, rok temu rada miasta n ... » więcej 2018-03-21, godz. 21:15 Rozpoczęła się III Opolska Wiosna Psychologiczna. Na początek projekcja filmowa i burzliwa dyskusja Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego już po raz kolejny zorganizowało kilkudniową konferencję, tym razem pod hasłem 'Piękna i Bestia. Cz ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:10 Pościg funkcjonariuszy CBŚP za handlarzami narkotyków. Gangsterzy próbowali przejechać policjanta Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji chcieli zatrzymać dwóch handlarzy narkotyków, którzy jechali drogą krajową 45 od strony Krapkowic w kierun ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Miłośnicy dwóch kółek zainaugurowali sezon 2018. Życzyli sobie dobrej pogody, taniego paliwa i kultury na drodze Po raz 13. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się Piknik Motocyklowy. Na boisko szkolne zjechali się kierowcy junaków, simsonów, ale także większych maszyn j ... » więcej 2018-03-21, godz. 20:00 Sprawcy ataku na Turków usłyszeli wyroki. Zrobili to na tle rasistowskim, ale wykazali skruchę Czterej mężczyźni: Kevin S., Krzysztof Ż., Dominik F. i Dawid M. w grudniu 2016 roku dokonali napaści na sześciu studentów narodowości tureckiej. Sąd Okręgowy ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:31 Łukasz Sowada broni prezydenta. Kolejne komentarze ws. listu intencyjnego dot. zamiany gruntów Łukasz Sowada z klubu prezydenta broni go przed oskarżeniami ze strony innych radnych. Przypomnijmy, od kilku dni opozycja w ratuszu zarzuca Arkadiuszowi Wiśn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »