Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-22, 20:45 Autor: Ewelina Laxy

"To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś

Murów [fot. Ewelina Laxy]
Murów [fot. Ewelina Laxy]
Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd pojazdom powyżej 15 ton, ale kierowcy nic sobie z tego nie robią - dodają ludzie.
- Ja kiedyś przechodziłam, byłam na środku, patrzę - nadjeżdża i za moment, nie zatrzymuje się, on pokazuje mi, że jestem "stuknięta", bo ja jestem na pasach i nie biegnę, nie uciekam przed nim. Mi się tu wszystko trzęsie w sklepie - mówią mieszkańcy.

Ludzie dodają, że wszystkiemu winne są działające w Murowie dwa tartaki.

- Tutaj tak jak było, takie jest natężenie cały czas. Nie ma żadnych ograniczników, gmina powinna się postarać o jakiś ogranicznik, cokolwiek. Największy problem jest z tym, że jak przejeżdża tir i tutaj przyhamuje, jak wpadnie w te dziury, to po prostu mi się trzęsie wszystko w sklepie. Ja się dziwię, że do tej pory jakiejś tragedii nie było przy przejściu. Za mało policji tu jest - wskazują mieszkańcy Murowa.

Jak mówi wójt Andrzej Puławski, znaki przy wjeździe są i obowiązują, a jeśli ktoś łamie zakaz wjazdu jest karany mandatem. - Sytuacja ulegnie poprawie, bo tartak, w porozumieniu z PKP, wznowił działalność linii kolejowej na trasie Murów-Jełowa-Opole.

- Linia ta już jest skończona, tylko jeszcze są tam do załatwienia sprawy dotyczące odbioru. I wtedy około 60% materiału będzie wywożone i przywożone torami, czyli będzie bardzo duże odciążenie dróg.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych zaznaczają, że wydawali pozwolenia na przejazd przez Murów pojazdów większych tonażowo, ale było ich zaledwie kilka.
Mieszkańcy Murowa
Andrzej Puławski

Wiadomości z regionu

2018-06-22, godz. 21:30 Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA] - To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-K ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:30 Prudnik: organizują prozdrowotną imprezę z możliwością przebadania się bez kolejek Badania i konsultacje lekarskie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre z punktów programu „Prudnickiego Dnia Zdrowia”. Sobotnia impreza ma c ... » więcej 2018-06-22, godz. 20:15 Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z mieszkańcami Opola. Mówił o planach rządu i odpowiadał na pytania [FILM, DUŻO Z ... Spotkanie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyło się w ramach akcji „Polska jest Jedna”. Na spotkaniu pojawiło się kilka transparentów, m.in. podziękowan ... » więcej 2018-06-22, godz. 19:30 Kolejny polityk PiS z wizytą na Opolszczyźnie Kolejna wizyta w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Zatrzymali sygnalizację świetlną, żeby... rywalizować w konkursie 11 policjantów z całego województwa wzięło udział w finale XXI edycji konkursu Policjant Roku Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze musieli wykazać się m.in. umiej ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:15 Premier Mateusz Morawiecki jest już w Opolu. Na początek spotkanie w CWK Szef rządu przyjechał do Opola w ramach akcji 'Polska jest jedna'. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. » więcej 2018-06-22, godz. 18:10 Prudnik: seniorzy rozpoczęli swoje doroczne święto Seniorzy objęli we władanie Prudnik. Symboliczne klucze do miasta przekazał im burmistrz. Tym samym rozpoczęły się drugie Prudnickie Senioralia. Przez trzy dn ... » więcej 2018-06-22, godz. 18:00 Integracja, różańce i uliczny teatr. Boży Weekend w Opolu Opolskie rodziny pokazują, że miejska przestrzeń może być miejscem spotkań i integracji. W Opolu trwa Boży Weekend. To okazja także do spowiedzi i rozmów z ks ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Niezwykły prezent z okazji urodzin. 55 Batalion Remontowy w Opolu będzie remontować kontenery 55. Batalion Remontowy w Opolu obchodzi 51. urodziny. Na urodziny żołnierze otrzymali niezwykły prezent. Dzisiaj (22.06) otwarty został warsztat remontowy kon ... » więcej 2018-06-22, godz. 16:00 Kuratorium Oświaty w Opolu kontroluje ośrodki wypoczynkowe Wraz z rozpoczęciem wakacji inspektorzy kuratorium oświaty ruszają w teren. Przez całe wakacje będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku dla dzieci w regio ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »