Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-19, 18:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej [fot. Wiktoria Palarczyk]
Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej [fot. Wiktoria Palarczyk]
Pojawi się nowy model organizacyjny, który rozdzieli zadania administracyjne od pracy socjalnej. Dzięki temu pracownicy będą mieli więcej czasu dla rodzin i osób, które obejmują opieką. To główny cel pilotażowego programu pod hasłem „Skuteczna i Efektywna Pomoc Społeczna”.
- Przez cały czas trwania tego projektu mamy 9 szkoleń o różnej tematyce, m.in. kodeks postępowania administracyjnego, ochrona danych osobowych, bezpieczeństwo pracowników socjalnych i wdrażanie usprawnień organizacyjnych. Co najważniejsze pracownicy socjalni będą korzystać z superwizji, czyli będą mogli wspólnie ze specjalistą szukać rozwiązań z różnych trudnych sytuacji, jakie pojawią się w pracy z klientem - mówi Katarzyna Łojko, dyrektor głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Placówka otrzymała z Europejskiego Funduszu Społecznego na ten cel blisko 380 tysięcy złotych. Głuchołaski ośrodek po wielu latach doczeka się także monitoringu, który poprawi bezpieczeństwo pracowników oraz jego podopiecznych.
Katarzyna Łojko

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 09:00 Zespół Szkół w Paczkowie do likwidacji? Starostwo i dyrekcja szkoły zaprzeczają istnieniu takich planów Czy Zespół Szkół w Paczkowie zostanie wkrótce zlikwidowany? O takiej możliwości informuje część lokalnych mediów, powołując się na urzędników nyskiego starost ... » więcej 2019-03-26, godz. 08:30 Liczą na pomoc wojewody w odbudowach po wichurze Mieszkańcy gminy Walce nadal usuwają skutki wichur, które przeszły nad regionem w nocy z 10 na 11 marca. Ponad połowa posesji w gminie została w jakiś sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:47 Oddziały ginekologiczne w szpitalach w Kluczborku i Prudniku nadal zawieszone Po raz kolejny przedłużono zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdr ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:24 Opole: Na sesji sejmiku o dotacjach unijnych i walce z narkomanią Na co przeznaczone zostały unijne dotacje i jak idzie walka z narkomanią - to część planu obrad dzisiejszej V sesji Sejmiku Województwa Opolskiego. Podczas ob ... » więcej 2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »