Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 18:30 Autor: Joanna Matlak

Zawody strażackie wracają do Opola. FCC odbędzie się w maju

Firefighter Combat Challenge w Opolu. [fot. Witek Wośtak]
Firefighter Combat Challenge w Opolu. [fot. Witek Wośtak]
Zawody strażackie wracają do Opola. FCC odbędzie się w maju [fot. Joanna Matlak]
Zawody strażackie wracają do Opola. FCC odbędzie się w maju [fot. Joanna Matlak]
Firefighter Combat Challenge po raz drugi w Opolu. W dniach 5-6 maja odbędą się zawody sportowe dla strażaków. W Polsce organizowane są od 9 lat, a zawody opolskie będą pierwszymi w tym roku w kraju.
- Strażacy biorący udział w zawodach mają do przejścia trudny tor przeszkód – mówi bryg. Leszek Koksanowicz, zastępca miejskiego komendanta straży pożarnej.

- Strażacy idą w pełnym umundurowaniu, które waży 20 kilogramów, to jest ubranie specjalne, buty, rękawice, hełm, aparat ochrony dróg oddechowych, maska. Strażak bierze pakiet węży na 19 kilogramów, zarzuca na plecy i biegnie na trzecie piętro. Na tym trzecim piętrze wrzuca pakiet do pojemnika i taki sam pakiet wciąga na linie. Zbiega potem na dół, a tam musi 4-kilogramowym młotem przesunąć 90- kilogramową sztabę na odległość 1,5 metra - wylicza Koksanowicz.

Potem uczestnik biegnie slalomem 30 metrów, a na koniec musi ewakuować manekina o wadze 80 kg. Na przejście toru strażak ma sześć minut, a dobry czas to około 2 i pół minuty.

Przygotowano także mini tor dla dzieci, ściankę wspinaczkową, a także naukę zasad pierwszej pomocy wraz z lekcją jak zapobiegać zatruciu się dymem i czadem.

Wydarzenie współfinansuje Urząd Miasta Opola.

- To około 30-40 tysięcy złotych. Część sprzętu jaki mamy dla dzieci, udało nam się pozyskać w ramach partnerskiego projektu z Czechami i on teraz jest przy różnych okazjach wykorzystywany - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W zeszłym roku w zawodach uczestniczyło około 150 osób. Tegoroczne odbędą się w opolskim rynku przy ratuszu.
Leszek Koksanowicz
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 20:00 Policja publikuje portret mężczyzny wyłowionego z Odry Kędzierzyńscy policjanci opublikowali portret mężczyzny wyłowionego z Odry we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy - Ciało znaleziono 17 września 2017 roku w ... » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Ruszył trzeci przetarg na przebudowę placu św. Sebastiana w Opolu Opole nie rezygnuje z rewitalizacji placu św. Sebastiana. Po dwóch nieudanych przetargach, kilka dni temu Urząd Miasta Opola ogłosił trzeci. » więcej 2018-11-19, godz. 19:30 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »