Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-13, 15:39 Autor: Witold Wośtak

Posłanki Platformy Obywatelskiej z wizytą na Opolszczyźnie. Konsultują program dla seniorów

Posłanki i posłowie Platformy Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Posłanki i posłowie Platformy Obywatelskiej [fot. Witold Wośtak]
Polska Seniora to program promowany i konsultowany przez posłanki Platformy Obywatelskiej we wszystkich województwach. Dzisiaj (13.02) zorganizowano trzy spotkania na Opolszczyźnie: w Opolu, Kluczborku i Nysie.
Propozycja PO opiera się na trzech filarach: godne życie, zdrowe życie i aktywne życie.

Jak przekonuje posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, rozmowy z seniorami mają głęboki sens. - Teraz będziemy konsultować te propozycje między innymi z opolskimi seniorami. Takie spotkania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, są bardzo merytoryczne i oczekiwane przez osoby starsze. Liczymy, że również z Opolszczyzny wrócimy pełne doświadczeń, które zweryfikują nasze propozycje i przyniosą nowe pomysły.

Posłanka Beata Małecka-Libera, zaznacza, że pod względem zdrowego życia program stawia na profilaktykę. - Stawiamy na bilans 60-latka. Chcemy również zaproponować bezpłatne szczepienia między innymi na grypę. Ogromnym wyzwaniem jest rehabilitacja, która stanowi kontynuację leczenia. Uważamy, że ustawiczna, ciągła i kompleksowa rehabilitacja jest absolutnym priorytetem dla seniorów.

Z kolei filar godne życie mówi między innymi o zaprzestaniu pobierania podatku PIT od emerytury - mówi posłanka Krystyna Siwińska. - Jeśli emeryt zdecyduje się na dalszą pracę, chcemy zwolnić dodatkowe zatrudnienie lub pracę na emeryturze ze wszystkich opłat, poza składką NFZ. Proponujemy też czek opiekuńczy dla osób czynnych zawodowo, a muszących opiekować się seniorami.

Co do filaru aktywnego życia, chodzi o krajową kartę seniora czy wsparcie rad seniora.

Opolszczyzna jest siódmym województwem na trasie akcji Polska Seniora.
Marzena Okła-Drewnowicz
Beata Małecka-Libera
Krystyna Sibińska

Wiadomości z regionu

2018-05-28, godz. 11:45 A4: korek w kierunku Wrocławia ma około 7 kilometrów Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-cio kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. ... » więcej 2018-05-28, godz. 11:00 Gwałcili swoje dzieci w wieku 2, 3 i 4 lat. Stanęli przed sądem 40-letnia Izabela S. i 38-letni Jarosław W. gwałcili i znęcali się nad swoimi dziećmi. Ponadto matka zapraszała na imprezy do swojego mieszkania kolegów, któr ... » więcej 2018-05-28, godz. 10:43 Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez oleskich kryminalnych 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla narkotyki ukrył w samochodzie. Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic Olesna. » więcej 2018-05-28, godz. 09:59 "Pasek" wpadł w Bułgarii. Czeka na ekstradycję do Polski Opolscy kryminalni wspólnie z policją z Bułgarii 23 maja brali udział w zatrzymaniu Michała K. pseud. 'Pasek'. 'Pasek' przez wiele lat był liderem zorganizowa ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:23 Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Głuchołazach dalej zawieszone Wniosek o kolejne przedłużenie zawieszenia oddziałów internistycznych wpłynął już do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje rzecznik opolskiego oddziału N ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:00 Zaangażowani w dzieło "Oremus" pielgrzymowali do Prudnika Osoby modlące się na co dzień za księży zjechały dziś do Prudnika-Lasu na coroczną pielgrzymkę. Jej organizatorem było Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji ... » więcej 2018-05-28, godz. 08:02 Prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Graczach na ostatniej prostej Dobiega końca budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Graczach. Obiekt składać się będzie z boiska o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej ... » więcej 2018-05-28, godz. 07:15 Fatima z wizją piekła i walka dobra ze złem. Spektakl z przesłaniem wystawiony w opolskim seminarium W auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu teatr 'Nie Teraz' wystawił spektakl z przesłaniem. 'Koniec Świata. Dramat, który nie ma końc ... » więcej 2018-05-28, godz. 06:58 Opolscy politycy o wyścigu po fotel prezydenta Opola. Są pierwsze sondaże Pierwsze miejsce w wyścigu po fotel prezydenta Opola według sondażu przygotowanego przez Polska Press Group we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia z ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:36 Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - 'Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty wojewódz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »