Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-08, 14:00 Autor: Maciej Stępień

Polityczna burza w Namysłowie. Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem

Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Dziś rano burmistrz Julian Kruszyński odwołał jednego ze swoich dwóch zastępców. Samorządowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. Powodem takiej decyzji jest polityczna przyszłość Kruszyńskiego i Włodarczyka. Nieoficjalnie mówi się, że obaj panowie spotkają się w trakcie wyborów samorządowych jako kandydaci na burmistrza Namysłowa. Opozycja mówi, że jednym z powodów odwołania Artura Włodarczyka jest również afera z ulotkami i plakatami, które kolportowane były na terenie gminy. W materiałach mieszkańcy Namysłowa mogli zapoznać się z planowanym długiem gminy oraz jak wygląda podział stanowisk w miejskich spółkach.
Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński w krótkiej rozmowie z Radiem Opole wyjaśnia, że w grę rzeczywiście wchodzi polityka.

- Szanuję jego plany polityczne, bo Artur Włodarczyk jest przedstawicielem innego ugrupowania, które ma oczywiście swoje plany samorządowe - mówi burmistrz. - Wszystko to rozumiem i nie zamierzam działać przeciwko takiej decyzji. Dziękuję mu za ostatnie trzy lata pracy.

Kruszyński dodał na koniec, że dziś rano przyjął rezygnację Artura Włodarczyka. Sam zainteresowany sprawę komentuje krótko.

- Nie złożyłem rezygnacji, a zostałem z tej funkcji odwołany. Formuła naszej koalicji się wyczerpała, dlatego musimy się rozstać – tłumaczy Włodarczyk.

Przypomnijmy, że odwołany wiceburmistrz Namysłowa należy do stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, które trzy lata temu zawiązało koalicję z miejscowymi strukturami PO. Artur Włodarczyk zajmował się edukacją, sportem i kulturą.
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-08-16, godz. 20:30 Opole: utrudnienia na Wrocławskiej w związku z budową obwodnicy Piastowskiej W piątek (17.08) na ulicy Wrocławskiej w Opolu wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. W związku z budową obwodnicy Piastowskiej zamknięty zostanie wew ... » więcej 2018-08-16, godz. 20:25 Samochód osobowy potracił w Krapkowicach rowerzystkę Poszkodowana 70-letnia kobieta trafiła Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do opolskiego USK. » więcej 2018-08-16, godz. 20:00 Opolscy pielgrzymi coraz bliżej celu. W piątek ostatni długi odcinek [ZDJĘCIA] Opolscy pielgrzymi będący w drodze na Jasną Górę opuścili już teren województwa i wędrują w stronę Częstochowy. Dziś (16.08) wieczorem zatrzymają się na nocle ... » więcej 2018-08-16, godz. 18:15 Opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała już 6 komitetów wyborczych Od ogłoszenia terminu wyborów samorządowych we wtorek (14.08) opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowała 6 komitetów wyborczych (stan na 16. ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:30 Korfantego w Opolu będzie dłużej zamknięta, czyli do 21 sierpnia Ulica Korfantego w Opolu będzie zamknięta do 21 sierpnia. To kolejne przesunięcie terminu wyłączenia z ruchu jednej z głównych ulic miasta. Powodem utrudnień ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:18 Prudnik: policja prowadzi wakacyjne działania profilaktyczne i kontrole Bezpiecznie przebiegają wakacje w powiecie prudnickim. Jak dotąd policja nie odnotowała groźnych zdarzeń będących efektem pozostawienia nieletnich bez opieki. ... » więcej 2018-08-16, godz. 17:00 Renowacja lokomotywy w Opolu, to koszt 200 tysięcy złotych. Miasto czeka na ruch kolei Nadal nie jest znana przyszłość zabytkowej lokomotywy, która stoi przy dworcu głównym w Opolu. Według ekspertyzy, przygotowanej przez zewnętrzną firmę, koszt ... » więcej 2018-08-16, godz. 16:39 Stary gazociąg zostanie wymieniony. Dodatkowa inwestycja przy remoncie ul. Warszawskiej w Głubczycach 200 metrów gazociągu zostanie wymienione przy ul. Warszawskiej w Głubczycach. Usterka sieci została wykryta podczas remontu drogi, a konkretnie wymiany sieci ... » więcej 2018-08-16, godz. 16:00 Dopalacze w pudełku na płytę CD. Służbowy pies wywąchał substancje na poczcie w Opolu Dopalacze schowane w opakowaniu po płycie CD przechwycili w stolicy regionu funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. » więcej 2018-08-16, godz. 14:35 Bułgar podejrzany o śmiertelne potrącenie w Opolu jest ścigany listem gończym Jest list gończy za 37-letnim Bułgarem, który pod koniec maja miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na ulicy Ozimskiej w Opolu. Dwa tygodnie temu (02.08 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »