Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-08, 14:00 Autor: Maciej Stępień

Polityczna burza w Namysłowie. Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem

Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Dziś rano burmistrz Julian Kruszyński odwołał jednego ze swoich dwóch zastępców. Samorządowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. Powodem takiej decyzji jest polityczna przyszłość Kruszyńskiego i Włodarczyka. Nieoficjalnie mówi się, że obaj panowie spotkają się w trakcie wyborów samorządowych jako kandydaci na burmistrza Namysłowa. Opozycja mówi, że jednym z powodów odwołania Artura Włodarczyka jest również afera z ulotkami i plakatami, które kolportowane były na terenie gminy. W materiałach mieszkańcy Namysłowa mogli zapoznać się z planowanym długiem gminy oraz jak wygląda podział stanowisk w miejskich spółkach.
Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński w krótkiej rozmowie z Radiem Opole wyjaśnia, że w grę rzeczywiście wchodzi polityka.

- Szanuję jego plany polityczne, bo Artur Włodarczyk jest przedstawicielem innego ugrupowania, które ma oczywiście swoje plany samorządowe - mówi burmistrz. - Wszystko to rozumiem i nie zamierzam działać przeciwko takiej decyzji. Dziękuję mu za ostatnie trzy lata pracy.

Kruszyński dodał na koniec, że dziś rano przyjął rezygnację Artura Włodarczyka. Sam zainteresowany sprawę komentuje krótko.

- Nie złożyłem rezygnacji, a zostałem z tej funkcji odwołany. Formuła naszej koalicji się wyczerpała, dlatego musimy się rozstać – tłumaczy Włodarczyk.

Przypomnijmy, że odwołany wiceburmistrz Namysłowa należy do stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, które trzy lata temu zawiązało koalicję z miejscowymi strukturami PO. Artur Włodarczyk zajmował się edukacją, sportem i kulturą.
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 19:00 Burmistrz Brzegu: inicjatywa w sprawie referendum już legalna 19 lutego do Urzędu Miasta w Brzegu wpłynął ponowny wniosek od grupy mieszkańców, która chce zorganizować w mieście referendum w sprawie budowy nowego zakładu ... » więcej 2018-02-23, godz. 19:00 Adrianna Zwierzewicz najlepsza w konkursie "Wybieram wybory" na Opolszczyźnie Adrianna Zwierzewicz została laureatką w konkursie 'Wybieram wybory' zorganizowanym przez Państwową Komisję Wyborczą. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 2 ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:37 Komendant straży ze Strzelec Opolskich przechodzi na emeryturę Po 30 latach w straży pożarnej na emeryturę przechodzi starszy brygadier Wojciech Lisowski, komendant powiatowy ze Strzelec Opolskich. Dzisiaj odbyło się ofic ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:00 80. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków. Wielka uroczystość w Opolu 5. marca w Opolu odbędą się opolskie uroczystości 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Część ogólnopolska odbędzie się 4. marca we Wrocławi ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:52 Miał blisko 4 promile, wjechał autem do rowu 36-letni mieszkaniec gminy Kolonowskie jest posiadaczem tegorocznego niechlubnego rekordu - przy policyjnym badaniu alkomat pokazał, że mężczyzna miał prawie ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:00 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach Dwie osoby zostały ranne w popołudniowych zdarzeniach, do których doszło w Pisarzowicach i Dąbrowie Niemodlińskiej. » więcej 2018-02-23, godz. 16:52 Ponad 4 godziny wyciągano wywrotkę, która wpadła do wyrobiska żwirowni w Kobylicach Od kilku godzin strażacy i pracownicy żwirowni w Kobylicach próbują wyciągnąć z wody wywrotkę. Samochód dzisiaj rano zsunął się z wału i wpadł do wody. Kierow ... » więcej 2018-02-23, godz. 16:30 Fala krytyki i hejtu. Poszukujący krowy-uciekinierki obrażani w internecie Chcieli pomóc zwierzęciu, teraz są obrażani i 'hejtowani'. Weterynarze, którzy brali udział w poszukiwaniach nyskiej krowy-uciekinierki spotkali się z falą ni ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:01 W Ozimku odkryto niewybuchy. Na miejscu są już saperzy W Ozimku, w pobliżu torów kolejowych znaleziono pociski artyleryjskie, które mogą pochodzić z okresu II wojny światowej. Niewybuchy odkryto podczas remontu na ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:01 Wypadek na terenie żwirowni. Wywrotka stoczyła się do wody. Kierowca nie żyje Wywrotka stoczyła się do wody, kierowca poniósł śmierć. Do tego wypadku doszło w żwirowni w Kobylicach pod Kędzierzynem-Koźlem. Świadek zdarzenia zadzwonił po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »