Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-08, 14:00 Autor: Maciej Stępień

Polityczna burza w Namysłowie. Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem

Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Dziś rano burmistrz Julian Kruszyński odwołał jednego ze swoich dwóch zastępców. Samorządowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. Powodem takiej decyzji jest polityczna przyszłość Kruszyńskiego i Włodarczyka. Nieoficjalnie mówi się, że obaj panowie spotkają się w trakcie wyborów samorządowych jako kandydaci na burmistrza Namysłowa. Opozycja mówi, że jednym z powodów odwołania Artura Włodarczyka jest również afera z ulotkami i plakatami, które kolportowane były na terenie gminy. W materiałach mieszkańcy Namysłowa mogli zapoznać się z planowanym długiem gminy oraz jak wygląda podział stanowisk w miejskich spółkach.
Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński w krótkiej rozmowie z Radiem Opole wyjaśnia, że w grę rzeczywiście wchodzi polityka.

- Szanuję jego plany polityczne, bo Artur Włodarczyk jest przedstawicielem innego ugrupowania, które ma oczywiście swoje plany samorządowe - mówi burmistrz. - Wszystko to rozumiem i nie zamierzam działać przeciwko takiej decyzji. Dziękuję mu za ostatnie trzy lata pracy.

Kruszyński dodał na koniec, że dziś rano przyjął rezygnację Artura Włodarczyka. Sam zainteresowany sprawę komentuje krótko.

- Nie złożyłem rezygnacji, a zostałem z tej funkcji odwołany. Formuła naszej koalicji się wyczerpała, dlatego musimy się rozstać – tłumaczy Włodarczyk.

Przypomnijmy, że odwołany wiceburmistrz Namysłowa należy do stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, które trzy lata temu zawiązało koalicję z miejscowymi strukturami PO. Artur Włodarczyk zajmował się edukacją, sportem i kulturą.
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-05-21, godz. 22:00 Janusz Korwin Mikke odwiedza Opolszczyznę W planach jest kilka spotkań m.in. z mieszkańcami Opola, Głubczyc, czy Krapkowic. Prezes partii 'Wolność' chce przekonywać mieszkańców do tego, że 'socjalizm ... » więcej 2018-05-21, godz. 17:53 Wiedzą co to niepodległość i tożsamość narodowa. Rozstrzygnięto konkurs z okazji 100-lecia Niepodległej W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano konkurs o tematyce patriotycznej zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. ... » więcej 2018-05-21, godz. 16:00 Autostrada A4: duży zator w kierunku Wrocławia Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. Zat ... » więcej 2018-05-21, godz. 15:30 MN ma trzy opinie prawne w sprawie języka mniejszości Mniejszość Niemiecka zaprezentowała trzy opinie prawne, które mają potwierdzać ich stanowisko w sprawie zgodności z prawem równoległego nauczania języka niemi ... » więcej 2018-05-21, godz. 14:37 Właściciel psa odpowiada za swojego czworonoga. Trwa śledztwo w sprawie wypadku w Kowalowicach Wracamy do tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się kilka dni temu w podnamysłowskich Kowalowicach. Uwiązany pod sklepem owczarek niemiecki dotkliwie pogryzł ... » więcej 2018-05-21, godz. 13:00 Eksplozja kolorów inauguruje dziś (21.05) Piastonalia Będą liczne koncerty, zawody sportowe i tradycyjna Żakinada. Dziś (21.05) w Opolu ruszają Piastonalia, czyli Studencka Wiosna Kulturalna. » więcej 2018-05-21, godz. 10:59 Saperzy z Gliwic zajmą się ładunkiem spod Kędzierzyna-Koźla. Sprawę bada prokuratura Ponad tysiąc bomb i pocisków znaleziono w lesie pomiędzy Sławięcicami, a Starą Kuźnią w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Na miejsce dziś (21.05) dotrą saper ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:02 "O takich postaciach trzeba pamiętać". W Oleszce uczczono pamięć Karola Chodkiewicza Wojewoda opolski, Adrian Czubak uczcił pamięć Karola Chodkiewicza, młodego kadeta Orląt Lwowskich, który zginął we wsi Oleszka, walcząc o Górę św. Anny w III ... » więcej 2018-05-21, godz. 10:00 Krapkowicki "Skórzak" otwiera drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Będą zadania i nagrody 'Zagraj o tron' to tytuł dzisiejszego (22.05) dnia otwartego w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. » więcej 2018-05-21, godz. 08:59 Policjanci z Nysy złapali wandali, którzy maczetą uszkodzili rzeźbę z XVIII wieku Dwaj mężczyźni z Nysy maczetą uszkodzili zabytkową rzeźbę sakralną. Teraz grozi im do ośmiu lat więzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »