Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-08, 14:00 Autor: Maciej Stępień

Polityczna burza w Namysłowie. Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem

Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Artur Włodarczyk nie jest już wiceburmistrzem Namysłowa [fot. AFRO]
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Panorama Namysłowa [fot. Maciej Stępień]
Dziś rano burmistrz Julian Kruszyński odwołał jednego ze swoich dwóch zastępców. Samorządowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. Powodem takiej decyzji jest polityczna przyszłość Kruszyńskiego i Włodarczyka. Nieoficjalnie mówi się, że obaj panowie spotkają się w trakcie wyborów samorządowych jako kandydaci na burmistrza Namysłowa. Opozycja mówi, że jednym z powodów odwołania Artura Włodarczyka jest również afera z ulotkami i plakatami, które kolportowane były na terenie gminy. W materiałach mieszkańcy Namysłowa mogli zapoznać się z planowanym długiem gminy oraz jak wygląda podział stanowisk w miejskich spółkach.
Burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński w krótkiej rozmowie z Radiem Opole wyjaśnia, że w grę rzeczywiście wchodzi polityka.

- Szanuję jego plany polityczne, bo Artur Włodarczyk jest przedstawicielem innego ugrupowania, które ma oczywiście swoje plany samorządowe - mówi burmistrz. - Wszystko to rozumiem i nie zamierzam działać przeciwko takiej decyzji. Dziękuję mu za ostatnie trzy lata pracy.

Kruszyński dodał na koniec, że dziś rano przyjął rezygnację Artura Włodarczyka. Sam zainteresowany sprawę komentuje krótko.

- Nie złożyłem rezygnacji, a zostałem z tej funkcji odwołany. Formuła naszej koalicji się wyczerpała, dlatego musimy się rozstać – tłumaczy Włodarczyk.

Przypomnijmy, że odwołany wiceburmistrz Namysłowa należy do stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, które trzy lata temu zawiązało koalicję z miejscowymi strukturami PO. Artur Włodarczyk zajmował się edukacją, sportem i kulturą.
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2019-01-18, godz. 17:00 Wyszedł z DPS... bo mu się nie podobało. Szukali go strażacy i policjanci Ponad 50 osób poszukiwało 55-letniego mężczyzny, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. Strażacy i policjanci przeczesywali okoliczne lasy i pola. ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:52 Płonie stolarnia w Dąbrówce Łubniańskiej Dziewięć zastępów straży pożarnej gasi pożar stolarni w miejscowości Dąbrówka Łubniańska w powiecie opolskim. » więcej 2019-01-18, godz. 16:15 W Byczynie wraca temat pieniędzy na renowację murów. "Sami zajmujemy się rzeczami doraźnymi" Gmina Byczyna kolejny raz będzie walczyć o dofinansowanie na renowację średniowiecznych murów. Były burmistrz Robert Świerczek zapowiadał pozyskanie dotacji, ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:49 Oszuści znów w natarciu. Tym razem podają się za funkcjonariuszy CBŚ Po raz kolejny mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla odbierają telefony od oszustów, podających się za policjantów z CBŚ. » więcej 2019-01-18, godz. 15:10 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:00 Kreatywnie, na sportowo i z pełną kulturą – tak zapowiadają się ferie zimowe w Opolu Urząd Miasta wraz z jednostkami miejskimi przygotował program dla dzieci i młodzieży. Ferie zimowe w województwie opolskim rozpoczną się w przyszły (28.01) po ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:45 Auto spłonęło na drodze wojewódzkiej 426 Zderzenie z barierą przy drodze spowodowało pożar samochodu osobowego. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 426 w Zalesiu Śląskim. » więcej 2019-01-18, godz. 14:21 Opolanie wyruszają do Panamy. Ich cel to 34. Światowe Dni Młodzieży Ponad 250 osób z diecezji opolskiej poleci do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Od spotkania z papieżem Franciszkiem dzieli ich ponad 10 tysięcy kilometró ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:15 Uwaga! Będzie ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dot. możliwości wystąpienia na terenie całego województwa oblodzenia. » więcej 2019-01-18, godz. 13:00 Mowa nienawiści w internecie a prawo. Komentarze gości Radia Opole - Są trzy typy czynów zabronionych, które sankcjonują różne zachowania na gruncie niechęci spowodowanej czyjąś odmiennością etniczną, narodowościową, rasową, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »