Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-10, 09:00 Autor: Maciej Stępień

Namysłów: Odwołanie Włodarczyka z funkcji wiceburmistrza szeroko komentowane

Drogi Juliana Kruszyńskiego (z prawej) i Artura Włodarczyka się rozeszły. W Namysłowie odwołano jednego z dwóch wiceburmistrzów [fot. namyslow.eu]
Drogi Juliana Kruszyńskiego (z prawej) i Artura Włodarczyka się rozeszły. W Namysłowie odwołano jednego z dwóch wiceburmistrzów [fot. namyslow.eu]
W czwartek (08.02) burmistrz Julian Kruszyński odwołał jednego ze swoich dwóch zastępców. Samorządowiec poinformował o tym w mediach społecznościowych. Powodem decyzji o odwołaniu Artura Włodarczyka miały być względy polityczne. Obaj panowie spotkają się podczas tegorocznych wyborów samorządowych. Kruszyński, jak i Włodarczyk powalczą o fotel burmistrza.
- Mamy odrębne ugrupowania i odrębne plany polityczne, stąd taka decyzja – tłumaczył na antenie Radia Opole burmistrz Namysłowa Julian Kruszyński.

Artur Włodarczyk mówi dziś, że propozycje przedstawione stowarzyszeniu, którym kieruje były nie do zaakceptowania.

- Fakt jest taki, że pan burmistrz razem ze swoim ugrupowaniem, czyli Platformą Obywatelską zaproponowali nam pewne rozwiązania, chodzi o sześć punktów pewnego porozumienia, na które po prostu nie mogliśmy się zgodzić. To oznacza, że koalicja PO i Przyjaznego Samorządu dziś już nie istnieje. Czy zostałem odwołany z tej funkcji, czy złożyłem rezygnację – tutaj obie strony sprawę interpretują inaczej – wyjaśnia Włodarczyk.

Były już wiceburmistrz dementuje również informacje, że to on stoi za aferą ulotkową, czyli kolportażem ulotek, plakatów i materiałów informujących o rosnącym zadłużeniu Namysłowa.

- Od jakiegoś czasu ze strony kolegów z PO dochodziły do nas takie głosy, że to my stoimy za kolportażem, że my to tworzymy, drukujemy i pomagamy. To nie jest prawda, ani ja, ani żaden z członków stowarzyszenia nie bierze w tym udziału.

Odwołanie wiceburmistrza komentują również lokalni politycy. Wicestarosta Konrad Gęsiarz z PiS-u mówi, że decyzja o odwołaniu Włodarczyka jest zła.

- W tym roku zaplanowano w budżecie miasta bardzo dużo inwestycji. Myślę, że poprzez takie decyzje wiele z nich nie zostanie zrealizowanych i będzie to strata dla mieszkańców. Takie rozgrywki polityczne niczemu nie służą.

Tomasz Wiciak z PSL-u pyta o to, czy będzie nowy wiceburmistrz.

- To naprawdę budzi wątpliwości, jak przez ostatnie trzy lata wyglądała współpraca pomiędzy Włodarczykiem, a Kruszyńskim. Dlaczego drogi obu panów się rozeszły. Ponadto, warto zapytać, czy będzie nowy wiceburmistrz i kto nim zostanie. Ja tego nie wiem – komentuje miejscowy radny.

Przypomnijmy, Artur Włodarczyk zajmował się edukacją, sportem i kulturą.
Julian Kruszyński, Artur Włodarczyk, Konrad Gęsiarz i Tomasz Wiciak

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »