Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse"

Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowiązuje do piątku (19.01). Potrzebne będzie więc drugie przedłużenie czasowego wyłączenia interny.
Dyrekcja szpitala i starostwo prowadzi rozmowy z lekarzami, ale do tej pory nie podpisano dokumentów z medykami chcącymi pracować w Oleśnie na stałe.

- Są niewielkie szanse, że uda się ułożyć grafik do piątku - mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala. - Te terminy od początku wydawały mi się abstrakcyjne. Wnioskowaliśmy o znacznie więcej czasu na rozwiązanie sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość lekarzy, którzy nawet deklarują chęć współpracy na określonym poziomie, jest związana umowami. Moim zdaniem, sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu. Szansa na otwarcie od 1 lutego jest naprawdę spora i mam nadzieję na takie zakończenie sprawy.

W tym roku oleskie starostwo przeznaczy dla szpitala dodatkowy 1 milion złotych na wydatki bieżące, głównie wynagrodzenia lekarzy.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że druga część stycznia będzie wymagać intensywnej pracy, aby wznowić działalność interny od lutego. - Musimy w tym czasie podpisać umowy, bo to, co w tej chwili mamy dogadane i wynegocjowane, musimy przelać na papier. Przy układaniu harmonogramu dyżurów brak jednego dyżuru oznacza brak ciągłości, a na to nie można sobie pozwolić. Chcemy to zrobić tak, by uniknąć kolejnej przerwy. Do 1 lutego spiszemy odpowiednie umowy, poukładamy grafiki i rozpoczniemy przyjęcia pacjentów na stałe. Wszystko pod warunkiem, że ustalenia są aktualne.

Zdaniem starosty, trzeba poczekać na podpisanie dokumentów przez lekarzy, bo wypracowywane do tej pory kompromisy okazywały się nieaktualne po dniu lub dwóch.
Andrzej Prochota
Stanisław Belka

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 11:45 Komisje wciąż liczą głosy. "To musi potrwać" - mówi komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz - Musimy uzbroić się w cierpliwość. To musi potrwać - powiedziała o liczeniu głosów oddanych we wczorajszych (21.10) wyborach samorządowych komisarz wyborczy ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:15 Wyciek amoniaku w Namysłowie. Sytuacja szybko została opanowana Służby ratownicze o rozszczelnieniu instalacji z amoniakiem w jednym z zakładów produkcyjnych zostały poinformowane tuż przed godziną siódmą rano. Na miejsce ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Prudnik: w drugiej turze wyborów na burmistrza liczą na poparcie elektoratu PiS Burmistrz Prudnika wybrany zostanie w dogrywce wyborczej za dwa tygodnie. Pierwszą turę głosowania wygrał Grzegorz Zawiślak KWW Prudniczanie. Uzyskał ponad 37 ... » więcej 2018-10-22, godz. 10:45 Wypadek na opolskim odcinku autostrady. Utrudnienia na jezdni do Wrocławia [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na A4 na wysokości Krapkowic. Według wstępnych informacji jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-10-22, godz. 10:30 Zmiana w Turawie, druga tura w Namysłowie, Jan Labus nadal rządzi w Ozimku Waldemar Kampa nie będzie już rządził Turawą. Przegrał w wyborach z Dominikiem Pikosem. W Namysłowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Zmian nie ... » więcej 2018-10-22, godz. 10:00 Wybory 2018: zmiany w Byczynie i Reńskiej Wsi. W wielu gminach reelekcje Zmiana na stanowisku burmistrza Byczyny i wójta Reńskiej Wsi. Włodarze nie zmienią się w Tarnowie Opolskim, Branicach, Lewinie Brzeskim, Łambinowicach, Wołczy ... » więcej 2018-10-22, godz. 09:05 Wybory samorządowe: bez zmian w Gogolinie. Joachim Wojtala zostaje Joachim Wojtala nadal będzie rządził Gogolinem. Urzędujący nieprzerwanie od 2002 roku burmistrz wygrał z Piotrem Szymałą z KWW Macieja Sonika. » więcej 2018-10-22, godz. 08:45 Kolejne wyniki wyborów samorządowych: Pawłowiczki, Zębowice i Świerczów W Świerczowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Gminą Pawłowiczki rządzić będzie Jerzy Treffon, a w Zębowicach Waldemar Czaja. » więcej 2018-10-22, godz. 08:30 Tragiczny weekend na drogach Opolszczyzny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę - Na terenie Opolszczyzny w trakcie minionego weekendu zarejestrowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych - mówi podin ... » więcej 2018-10-22, godz. 08:20 Oni zostają na swoich miejscach. Po wyborach bez zmian w Zdzieszowicach, Jemielnicy i Skoroszycach W Zdzieszowicach bój o fotel burmistrza wygrała urzędująca Sybilla Zimerman (KWW Zgoda to Przyszłość), która wyprzedziła swojego jedynego kontrkandydata, star ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »