Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse"

Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowiązuje do piątku (19.01). Potrzebne będzie więc drugie przedłużenie czasowego wyłączenia interny.
Dyrekcja szpitala i starostwo prowadzi rozmowy z lekarzami, ale do tej pory nie podpisano dokumentów z medykami chcącymi pracować w Oleśnie na stałe.

- Są niewielkie szanse, że uda się ułożyć grafik do piątku - mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala. - Te terminy od początku wydawały mi się abstrakcyjne. Wnioskowaliśmy o znacznie więcej czasu na rozwiązanie sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość lekarzy, którzy nawet deklarują chęć współpracy na określonym poziomie, jest związana umowami. Moim zdaniem, sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu. Szansa na otwarcie od 1 lutego jest naprawdę spora i mam nadzieję na takie zakończenie sprawy.

W tym roku oleskie starostwo przeznaczy dla szpitala dodatkowy 1 milion złotych na wydatki bieżące, głównie wynagrodzenia lekarzy.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że druga część stycznia będzie wymagać intensywnej pracy, aby wznowić działalność interny od lutego. - Musimy w tym czasie podpisać umowy, bo to, co w tej chwili mamy dogadane i wynegocjowane, musimy przelać na papier. Przy układaniu harmonogramu dyżurów brak jednego dyżuru oznacza brak ciągłości, a na to nie można sobie pozwolić. Chcemy to zrobić tak, by uniknąć kolejnej przerwy. Do 1 lutego spiszemy odpowiednie umowy, poukładamy grafiki i rozpoczniemy przyjęcia pacjentów na stałe. Wszystko pod warunkiem, że ustalenia są aktualne.

Zdaniem starosty, trzeba poczekać na podpisanie dokumentów przez lekarzy, bo wypracowywane do tej pory kompromisy okazywały się nieaktualne po dniu lub dwóch.
Andrzej Prochota
Stanisław Belka

Wiadomości z regionu

2018-08-16, godz. 10:53 Znany jest już termin operacji 2,5-letniego Dawida Drapacza z Opola Chłopiec ma polecieć do Stanów Zjednoczonych na początku listopada, by się zaaklimatyzować, przejść pierwsze badania a pod koniec miesiąca operację. Przypomni ... » więcej 2018-08-16, godz. 09:15 Policja dzisiaj wyłapuje kierowców pod wpływem Alkohol i narkotyki - to nazwa akcji, którą na drogach prowadzi od rana policja. Starszy sierżant Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, ... » więcej 2018-08-16, godz. 08:00 Konkurs "Smaki Pokoleń" dla amatorów gotowania. Należy zgłosić przepis nawiązujący do stulecia niepodległości Polski Opole szuka najsmaczniejszego przepisu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wygrania w konkursie kulinarnym ogłoszonym przez opolski r ... » więcej 2018-08-16, godz. 07:00 Korzystasz z basenu? Pamiętaj o higienie. Prysznic to podstawa Pamiętajmy o higienie - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przypomina o zasadach korzystania z basenów. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak zachowywać s ... » więcej 2018-08-15, godz. 22:30 Mieszkańcy powiatu strzeleckiego o tornadzie sprzed 10 lat. "Człowiek wciąż się boi" Zerwane dachy, zniszczone sieci elektryczne i powyrywane drzewa z korzeniami. Tak wyglądał obraz po tornadzie, które 15 sierpnia 2008 roku przeszło przez powi ... » więcej 2018-08-15, godz. 20:30 "Pięknie służycie Polsce i jesteście gotowi do poświęceń". 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła Święto Wojska Polsk ... Pierwsza, oficjalna część uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęła się od przemarszu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kaw ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:45 Święto Wojska Polskiego w Opolu oficjalnie i rodzinnie. Wojskowy sprzęt i kolejka po grochówkę [FILM, ZDJĘCIA] Przemarszem żołnierzy pododdziałów 10. Brygady Logistycznej i Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej rozpoczęła się oficjalna część obchodów Święta ... » więcej 2018-08-15, godz. 15:00 Setki tysięcy nowych roślin i kolejne 3 hektary parku. Brzeg ma być bardziej zielony Brzeg ma wkrótce stać się jeszcze bardziej zielony. Do końca przyszłego roku w mieście ma pojawić się tysiące nowych roślin, a także 3 hektary parku. » więcej 2018-08-15, godz. 14:50 Śniadanie pielgrzymów na 1500 osób w Strzelcach Opolskich. Królowały bułki, jabłka i słodkości 1500 bułek, ciasta, owoce i woda czekały w Strzelcach Opolskich na pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Blisko 40 mieszkańców od 7 rano przygotowywało ogrom ... » więcej 2018-08-15, godz. 11:00 Cieplej i oszczędniej. Nyski ZOZ już po termomodernizacji Zakończyła się termomodernizacja nyskiego szpitala. Dachy oraz ściany trzech budynków ZOZ-u zostały ocieplone a okna wymienione. Teraz obiekt ma być tańszy w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »