Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse"

Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowiązuje do piątku (19.01). Potrzebne będzie więc drugie przedłużenie czasowego wyłączenia interny.
Dyrekcja szpitala i starostwo prowadzi rozmowy z lekarzami, ale do tej pory nie podpisano dokumentów z medykami chcącymi pracować w Oleśnie na stałe.

- Są niewielkie szanse, że uda się ułożyć grafik do piątku - mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala. - Te terminy od początku wydawały mi się abstrakcyjne. Wnioskowaliśmy o znacznie więcej czasu na rozwiązanie sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość lekarzy, którzy nawet deklarują chęć współpracy na określonym poziomie, jest związana umowami. Moim zdaniem, sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu. Szansa na otwarcie od 1 lutego jest naprawdę spora i mam nadzieję na takie zakończenie sprawy.

W tym roku oleskie starostwo przeznaczy dla szpitala dodatkowy 1 milion złotych na wydatki bieżące, głównie wynagrodzenia lekarzy.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że druga część stycznia będzie wymagać intensywnej pracy, aby wznowić działalność interny od lutego. - Musimy w tym czasie podpisać umowy, bo to, co w tej chwili mamy dogadane i wynegocjowane, musimy przelać na papier. Przy układaniu harmonogramu dyżurów brak jednego dyżuru oznacza brak ciągłości, a na to nie można sobie pozwolić. Chcemy to zrobić tak, by uniknąć kolejnej przerwy. Do 1 lutego spiszemy odpowiednie umowy, poukładamy grafiki i rozpoczniemy przyjęcia pacjentów na stałe. Wszystko pod warunkiem, że ustalenia są aktualne.

Zdaniem starosty, trzeba poczekać na podpisanie dokumentów przez lekarzy, bo wypracowywane do tej pory kompromisy okazywały się nieaktualne po dniu lub dwóch.
Andrzej Prochota
Stanisław Belka

Wiadomości z regionu

2018-02-18, godz. 20:00 Jutro rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od poniedziałku (19.02) rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'. Specjaliści dyżurujący w Sądzie Okręgowym w Opolu i sądach rejonowych okręg ... » więcej 2018-02-18, godz. 18:32 Czy referendum to dobry pomysł w sprawie budowy nowego więzienia w Brzegu? Komentarze polityków Pomysł budowy bardzo nowoczesnego więzienia w Brzegu był jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Burmistrz Jerzy Wrębiak jest zwolennikiem tego projektu, ... » więcej 2018-02-18, godz. 16:00 Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięta będzie droga przez Lichynię Od jutra (poniedziałek, 19 lutego) do 9 czerwca zamknięta będzie droga powiatowa prowadząca przez Lichynię, łącząca Zalesie Śląskie i Leśnicę. Wytyczono już o ... » więcej 2018-02-18, godz. 15:25 Upamiętnili 95. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA] Mazurek Dąbrowskiego, salwa honorowa, przemówienia i kwiaty. Tak wyglądała druga część dzisiejszych (18.02) uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania I Dzi ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:55 Światła przy przejściach, progi na drogach. Rada opolskiej dzielnicy Nadodrze chce poprawy infrastruktury Więcej kamer monitoringu, więcej światła przy przejściach dla pieszych i progi zwalniające na węższych ulicach - takie plany inwestycyjne wyznaczyła sobie na ... » więcej 2018-02-18, godz. 04:00 Opolanie spotkali się na szybkiej randce Liczy się pierwsze wrażenie, bo na jedną rozmowę przypada średnio 5 minut. 15 par spotkało się na 'Speed Dating' w Kubaturze organizowanym w ramach 'Projektu ... » więcej 2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej 2018-02-17, godz. 16:00 Najmłodsi opolanie uczyli się programowania przyszłości O tym, że nauka kodowania wcale nie musi być nudna, przekonali się najmłodsi uczniowie opolskich podstawówek, którzy wzięli udział w warsztatach pod hasłem 'P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »