Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse"

Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowiązuje do piątku (19.01). Potrzebne będzie więc drugie przedłużenie czasowego wyłączenia interny.
Dyrekcja szpitala i starostwo prowadzi rozmowy z lekarzami, ale do tej pory nie podpisano dokumentów z medykami chcącymi pracować w Oleśnie na stałe.

- Są niewielkie szanse, że uda się ułożyć grafik do piątku - mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala. - Te terminy od początku wydawały mi się abstrakcyjne. Wnioskowaliśmy o znacznie więcej czasu na rozwiązanie sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość lekarzy, którzy nawet deklarują chęć współpracy na określonym poziomie, jest związana umowami. Moim zdaniem, sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu. Szansa na otwarcie od 1 lutego jest naprawdę spora i mam nadzieję na takie zakończenie sprawy.

W tym roku oleskie starostwo przeznaczy dla szpitala dodatkowy 1 milion złotych na wydatki bieżące, głównie wynagrodzenia lekarzy.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że druga część stycznia będzie wymagać intensywnej pracy, aby wznowić działalność interny od lutego. - Musimy w tym czasie podpisać umowy, bo to, co w tej chwili mamy dogadane i wynegocjowane, musimy przelać na papier. Przy układaniu harmonogramu dyżurów brak jednego dyżuru oznacza brak ciągłości, a na to nie można sobie pozwolić. Chcemy to zrobić tak, by uniknąć kolejnej przerwy. Do 1 lutego spiszemy odpowiednie umowy, poukładamy grafiki i rozpoczniemy przyjęcia pacjentów na stałe. Wszystko pod warunkiem, że ustalenia są aktualne.

Zdaniem starosty, trzeba poczekać na podpisanie dokumentów przez lekarzy, bo wypracowywane do tej pory kompromisy okazywały się nieaktualne po dniu lub dwóch.
Andrzej Prochota
Stanisław Belka

Wiadomości z regionu

2018-05-26, godz. 20:00 Opolskie rodziny bawiły się na pikniku "Miliard z programu 500 plus" [FILM, ZDJĘCIA] - 500 plus bardzo nam pomaga - mówią rodziny, które uczestniczyły w pikniku z okazji wydania miliarda złotych na rządowy program w regionie. » więcej 2018-05-26, godz. 19:35 Europoseł PiS Ryszard Czarnecki odwiedzi w niedzielę mieszkańców Grodkowa Spotkanie odbędzie się w ratuszowej Izbie Pamięci przy ul. Rynek 1. Wizyta przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości to kolejne spotkanie w ramach objazdu „Pols ... » więcej 2018-05-26, godz. 19:30 Wygrali 100 tysięcy, będą budować przystań nad Odrą Strażacy ochotnicy z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu będą budować nad Odrą „Przystań z zachodzącym słońcem”. 100 tysięcy złotych na ten cel wywalczyli so ... » więcej 2018-05-26, godz. 18:30 Uczcili powstańców śląskich w miejscu największej bitwy III powstania Na Górze św. Anny odbyły się dzisiaj (26.05) uroczystości rocznicowe związane z III powstaniem śląskim. Największa bitwa w czasie tego powstania rozegrała się ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Uniwersytet Opolski wyszkoli specjalistów ds. obsługi biznesu branży przemysłowej, spożywczej i mechanicznej W nowym roku akademickim 2018/2018 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego będzie realizować 3,5-letnie studia licencjackie na nowym kierunku 'O ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Zjazd roczny TSKN. Mniejszość ma już swoich kandydatów w wyborach samorządowych Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej spotkali się dzisiaj (26.05) w Jemielnicy. Podsumowano ostatni rok działalności Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Nie ... » więcej 2018-05-26, godz. 16:30 Tort, muzyka i militaria. Piknik z okazji wydania miliarda złotych na 500 plus Na błoniach Politechniki Opolskiej zorganizowano dzisiaj (26.05) całodniowe spotkanie rodzinne w ramach wydarzenia Miliard 500 plus. » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Nysa: spotkali się pół wieku po maturze. "Wszyscy mamy białe włosy albo wcale ich nie mamy" Czas po maturze płynie szybciej - absolwenci nyskiego 'Mechaniczniaka' spotkali się 50 lat po zakończeniu nauki i zdaniu matury. Dawni uczniowie zjechali się ... » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Wydział farmaceutyczny na UO lekiem na małą liczbę aptekarzy w regionie Mija rok od wprowadzenia ustawowej zasady 'apteka dla aptekarza'. Wprowadzeniu tej regulacji towarzyszyło wiele obaw. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej M ... » więcej 2018-05-26, godz. 14:00 Jacht Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Na pokładzie opolska załoga Jacht Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, imprezie rozpoczynającej sezon regatowy. Opolska załoga z kapitanem Andrzejem Kopytką rano wypłynęła z po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »