Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-17, 18:15 Autor: Witold Wośtak

Interna oleskiego szpitala przyjmie pacjentów od początku lutego? "Są spore szanse"

Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Prochota [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Stanisław Belka [fot. Witold Wośtak]
Jest duża szansa na wznowienie działalności oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu od początku lutego. Interna nie działa od 22 grudnia, a zawieszenie obowiązuje do piątku (19.01). Potrzebne będzie więc drugie przedłużenie czasowego wyłączenia interny.
Dyrekcja szpitala i starostwo prowadzi rozmowy z lekarzami, ale do tej pory nie podpisano dokumentów z medykami chcącymi pracować w Oleśnie na stałe.

- Są niewielkie szanse, że uda się ułożyć grafik do piątku - mówi Andrzej Prochota, dyrektor szpitala. - Te terminy od początku wydawały mi się abstrakcyjne. Wnioskowaliśmy o znacznie więcej czasu na rozwiązanie sytuacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość lekarzy, którzy nawet deklarują chęć współpracy na określonym poziomie, jest związana umowami. Moim zdaniem, sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu. Szansa na otwarcie od 1 lutego jest naprawdę spora i mam nadzieję na takie zakończenie sprawy.

W tym roku oleskie starostwo przeznaczy dla szpitala dodatkowy 1 milion złotych na wydatki bieżące, głównie wynagrodzenia lekarzy.

Starosta Stanisław Belka przyznaje, że druga część stycznia będzie wymagać intensywnej pracy, aby wznowić działalność interny od lutego. - Musimy w tym czasie podpisać umowy, bo to, co w tej chwili mamy dogadane i wynegocjowane, musimy przelać na papier. Przy układaniu harmonogramu dyżurów brak jednego dyżuru oznacza brak ciągłości, a na to nie można sobie pozwolić. Chcemy to zrobić tak, by uniknąć kolejnej przerwy. Do 1 lutego spiszemy odpowiednie umowy, poukładamy grafiki i rozpoczniemy przyjęcia pacjentów na stałe. Wszystko pod warunkiem, że ustalenia są aktualne.

Zdaniem starosty, trzeba poczekać na podpisanie dokumentów przez lekarzy, bo wypracowywane do tej pory kompromisy okazywały się nieaktualne po dniu lub dwóch.
Andrzej Prochota
Stanisław Belka

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:00 Dino ma się coraz lepiej. "Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego los" 'Dino ma się coraz lepiej. Lubi biegać, pływać, szkolić się, a najbardziej na świecie lubi być z człowiekiem. Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego ... » więcej 2019-01-16, godz. 10:00 Na Opolszczyźnie będzie program wsparcia dla klubów sportowych. Pożyczki i remonty małej infrastruktury Pożyczki dla klubów sportowych i pieniądze na modernizację małej infrastruktury sportowej. Zarząd województwa opolskiego szykuje nowy program wsparcia, bo pro ... » więcej 2019-01-16, godz. 09:49 Krapkowice będą mieć ścieżkę rowerową na dawnej linii kolejowej Mieszkańcy Krapkowic niedługo będą mieli kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Gmina podpisała umowę na dofinansowanie w ramach konsorcjum, którego liderem jest ... » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 W czwartek jednodniowa żałoba w Opolu. Władze miasta chcą upamiętnić Adamowicza W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wydał zarządzenie wprowadzające żałobę w czwartek. Ty ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:00 Na grypę chorujemy, ale umiarkowanie Nie ma drastycznego wzrostu zachorowań na grypę i choroby grypopodobne w pierwszej połowie stycznia na Opolszczyźnie. W styczniu ubiegłego roku przez cały mie ... » więcej 2019-01-16, godz. 06:00 Są przypadki odry i żółtaczki pokarmowej na Opolszczyźnie. "Trzeba się szczepić" 8 przypadków odry i 4 tak zwanej żółtaczki pokarmowej stwierdzono ostatnio na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2019-01-15, godz. 21:40 Burmistrz Namysłowa proponuje, by w części miasta pozwolić na legalne picie piwa w plenerze Picie piwa 'pod chmurką' może być wkrótce legalne w części Namysłowa. Włodarz tego miasta chce, by trunek można było bez obaw spożywać nad Widawą. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »