Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-05, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

Nysa: wiceburmistrz musi zapłacić karę nałożoną przez RIO z własnej kieszeni

Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Nysy Piotr Bobak ma zapłacić karę w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Będzie musiał pokryć koszty z własnej kieszeni. Chodzi o nieprawidłowości, do których miało dojść podczas budowy nyskiej hali sportowej. Gmina zleciła wykonanie części prac z tzw. wolnej ręki. Nysa nie straci jednak dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na budowę hali przeznaczyło 10 mln złotych.
- Kontrolę przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - mówi Grzegorz Czarnocki, wiceprzewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej, działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Uzasadnienie RIO ma być gotowe 16 stycznia.

Jak dodaje Czarnocki, strony mają prawo odwołania się od decyzji komisji. - Rzecznik dyscypliny finansów publicznych złożył wniosek o ukaranie do Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ta właśnie komisja uznała pana Piotra Bobaka winnym zarzucanych czynów i wymierzyła mu kare pieniężną w wysokości 0,25 miesięcznego wynagrodzenia, czyli w kwocie 2284 zł. Aktualnie trwają prace nad sfinalizowaniem treści uzasadnienia tego orzeczenia.

O stanowisko poprosiliśmy też Ministerstwo Sportu i Turystki. Jak nas poinformowano, dofinansowanie, które otrzymała Nysa na budowę hali nie zostanie wycofane. Resort monitoruje celowość wydatkowania dotacji i nie ingeruje w odpowiedzialność inwestora za przeprowadzone przetargi i wybory wykonawców. Jak mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, gmina będzie odwoływała się od decyzji RIO.
Grzegorz Czarnocki

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 19:00 Ruszyła przebudowa Lipowej w Brzegu 1 milion 400 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa ul. Lipowej w Brzegu. Na jej remont mieszkańcy czekali od dłuższego czasu. » więcej 2018-10-20, godz. 18:15 Trwają poszukiwania Wiktora Szatona z Zawadzkiego Policjanci i strażacy poszukują Wiktora Szaton. 68-letni mieszkaniec Zawadzkiego wczoraj (19.10) rano wyszedł z domu. Ostatni raz widziany był około godziny 1 ... » więcej 2018-10-20, godz. 17:30 Przełaj, las, piach, czyli crossowa "Wzgórzowa 13" w Chrząszczycach Ponad 200 uczestników stanęło na starcie piątego biegu przełajowego 'Wzgórzowa 13' w Chrząszczycach. W tym roku biegacze mogli się zmierzyć na dwóch dystansac ... » więcej 2018-10-20, godz. 17:00 WYBORY 2018: Obserwator społeczny i mąż zaufania - dodatkowe osoby w lokalach wyborczych W lokalach wyborczy w czasie jutrzejszych (21.10) wyborów samorządowych, oprócz komisji wyborczej będzie można spotkać także obserwatora społecznego. To nowoś ... » więcej 2018-10-20, godz. 16:45 Paczka Szlachetnej Paczki nadal zwarta - Zamieszanie i oskarżenia pod adresem byłego dyrektora Szlachetnej Paczki nie wpływają na działalność na poziomie regionu - mówi menedżerka operacyjna akcji ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:59 Agitacja w internecie. Dwa przypadki łamania ciszy wyborczej w regionie - Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie - apeluje Rafał Tkacz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Choć w regionie cisza wyborcza jest pr ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:15 Dwa "incydenty wyborcze" w województwie opolskim odnotowała policja Cisza wyborcza przed jutrzejszymi wyborami samorządowymi jest przestrzegana, ale opolska policja otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące złamania przepisów kodeksu ... » więcej 2018-10-20, godz. 14:42 Nowa trasa dla miłośników nordic-walking Działacze grupy Odnowy Wsi Staniszcze Małe stawiają na sport i rekreację. Dlatego wytyczyli i oznaczyli „ścieżkę odnowy”, czyli trasę dla uprawiających nordic ... » więcej 2018-10-20, godz. 14:00 W Opolu szukają statystów do filmu „Zdarzyło się w Polsce". Film nawiązywać będzie do historii wysadzenia auli WSP Opolanie w wieku od 16 do 80 lat mogą spełnić swoje aktorskie marzenia. W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kościuszki w Opolu trwa cating na statystów do ... » więcej 2018-10-20, godz. 12:53 Pogorszyły się warunki na drogach województwa. Wypadki w Prądach i Jędrzejowie W Prądach na drodze krajowej z Opola do Niemodlina prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości i śliskiej nawierzchni po opadach deszczu kierowca osobowego B ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »