Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-05, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

Nysa: wiceburmistrz musi zapłacić karę nałożoną przez RIO z własnej kieszeni

Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Nysy Piotr Bobak ma zapłacić karę w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Będzie musiał pokryć koszty z własnej kieszeni. Chodzi o nieprawidłowości, do których miało dojść podczas budowy nyskiej hali sportowej. Gmina zleciła wykonanie części prac z tzw. wolnej ręki. Nysa nie straci jednak dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na budowę hali przeznaczyło 10 mln złotych.
- Kontrolę przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - mówi Grzegorz Czarnocki, wiceprzewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej, działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Uzasadnienie RIO ma być gotowe 16 stycznia.

Jak dodaje Czarnocki, strony mają prawo odwołania się od decyzji komisji. - Rzecznik dyscypliny finansów publicznych złożył wniosek o ukaranie do Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ta właśnie komisja uznała pana Piotra Bobaka winnym zarzucanych czynów i wymierzyła mu kare pieniężną w wysokości 0,25 miesięcznego wynagrodzenia, czyli w kwocie 2284 zł. Aktualnie trwają prace nad sfinalizowaniem treści uzasadnienia tego orzeczenia.

O stanowisko poprosiliśmy też Ministerstwo Sportu i Turystki. Jak nas poinformowano, dofinansowanie, które otrzymała Nysa na budowę hali nie zostanie wycofane. Resort monitoruje celowość wydatkowania dotacji i nie ingeruje w odpowiedzialność inwestora za przeprowadzone przetargi i wybory wykonawców. Jak mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, gmina będzie odwoływała się od decyzji RIO.
Grzegorz Czarnocki

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 17:45 Rozszczelniona butla z gazem nielegalnie podłączona w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim Interwencja w mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Po 16.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z pogotowia gazowego o wyczuwalnym w budynku gazie. Sł ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:30 "System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łami ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 Nowe aparaty RTG i USG w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie lepsza diagnostyka pacjentów Prawie dwa miliony złotych kosztowały urządzenia, o które wzbogacił się szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Maszyny do prześwietleń i USG nie tylko ułatwi ... » więcej 2018-07-18, godz. 16:45 Kolizja przy rondzie Szczakiela w Opolu. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi Do kolizji trzech aut doszło przy rondzie Szczakiela w Opolu. Zdarzenie drogowe miało miejsce tuż po godzinie 14.00 na krajowej drodze nr 94. W zdarzeniu nikt ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Duże zmiany w głubczyckim szpitalu. Placówka wdroży cztery projekty Cztery programy w tym roku zacznie wdrażać Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Będą one dotyczyły zarówno zakresu leczenia, jak i in ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:12 Wyjechał w trasę ciężarówką mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali w Oleśnie do kontroli 63-letniego kierowce tira, który wyjeżdżając z parkingu uszkodził dwa inne samochody. Funkcjonariusze od razu pocz ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:13 Wojewoda opolski: Będzie padać, ale zagrożenia powodziowego nie ma - Pada i będzie padać przez najbliższą dobę, ale zagrożenia powodziowego nie ma - zapewnia wojewoda opolski. Adrian Czubak na konferencji prasowej informował, ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Punkt darmowej wymiany książek powstał w Kolonowskiem Przy wejściu do urzędu gminy w Kolonowskiem, tuż obok tablicy informacyjnej, na stoliku pojawiła się skrzynka z napisem „bookcrossing”. W niej znajdują się ks ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:15 Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. "Jak się zjadą w jednym miejscu to widzą, że nie są sami" Kilkuset młodych ludzi przyjechało do klasztoru ojców franciszkanów, aby przez cały tydzień modlić się, wspólnie bawić i uczestniczyć w warsztatach. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »