Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-05, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

Nysa: wiceburmistrz musi zapłacić karę nałożoną przez RIO z własnej kieszeni

Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Nysy Piotr Bobak ma zapłacić karę w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Będzie musiał pokryć koszty z własnej kieszeni. Chodzi o nieprawidłowości, do których miało dojść podczas budowy nyskiej hali sportowej. Gmina zleciła wykonanie części prac z tzw. wolnej ręki. Nysa nie straci jednak dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na budowę hali przeznaczyło 10 mln złotych.
- Kontrolę przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - mówi Grzegorz Czarnocki, wiceprzewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej, działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Uzasadnienie RIO ma być gotowe 16 stycznia.

Jak dodaje Czarnocki, strony mają prawo odwołania się od decyzji komisji. - Rzecznik dyscypliny finansów publicznych złożył wniosek o ukaranie do Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ta właśnie komisja uznała pana Piotra Bobaka winnym zarzucanych czynów i wymierzyła mu kare pieniężną w wysokości 0,25 miesięcznego wynagrodzenia, czyli w kwocie 2284 zł. Aktualnie trwają prace nad sfinalizowaniem treści uzasadnienia tego orzeczenia.

O stanowisko poprosiliśmy też Ministerstwo Sportu i Turystki. Jak nas poinformowano, dofinansowanie, które otrzymała Nysa na budowę hali nie zostanie wycofane. Resort monitoruje celowość wydatkowania dotacji i nie ingeruje w odpowiedzialność inwestora za przeprowadzone przetargi i wybory wykonawców. Jak mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, gmina będzie odwoływała się od decyzji RIO.
Grzegorz Czarnocki

Wiadomości z regionu

2018-04-24, godz. 14:00 Będzie zgoda na czasowe zawieszenie interny w kluczborskim szpitalu od 1 maja Dyrektor opolskiego oddziału NFZ pozytywnie zaopiniował wniosek z prośbą o zawieszenie interny, który wpłynął 20 kwietnia. Trudna sytuacja szpitala jest związ ... » więcej 2018-04-24, godz. 14:00 Wybuch pieca w Więcmierzycach. Poszkodowana jedna osoba Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 13. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu służb ratowniczych wynika, że uszkodzeniu uległ piec w domu ... » więcej 2018-04-24, godz. 14:00 Na Politechnice Opolskiej zakończono pilotażowy program Legii Akademickiej. Latem część praktyczna zajęć m.in. na poli ... - Projekt miał charakter dobrowolny, chcieliśmy sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' prorektor Politechniki Opolski ... » więcej 2018-04-24, godz. 12:40 Panzerfaust i bomba lotnicza. Saperzy w Brzegu zakończyli działania Uczniowie dwóch brzeskich szkół, a także mieszkańcy okolicznych kamienic mogą wrócić do swoich budynków. Saperzy z patrolu rozminowania zakończyli swoje dział ... » więcej 2018-04-24, godz. 12:15 Pobierała leki na receptę, a później nimi handlowała. Wpadła w ręce policji Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 33-letnią kobietę, która w sieci sprzedawała wyroby farmaceutyczne. Na jednym z portali internetowych oferowała lekarst ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:45 Policjanci rozpoczynają referendum ws. protestu Głodówka, miasteczko mundurowych czy pikieta - rozpoczęło się referendum w sprawie formy protestu policjantów. Związki zawodowe pytają swoich członków o możli ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:30 Oblał denaturatem dwie kobiety i je podpalił. Ruszył proces ws. głośnego zabójstwa w Prudniku Zdaniem prokuratury, 36-letni Sebastian K. 20 grudnia ubiegłego roku, pokłócił się z dwiema kobietami, uderzeniem przewrócił je na ziemię, oblał denaturatem i ... » więcej 2018-04-24, godz. 11:06 Niewybuch postawił na nogi służby ratunkowe w Brzegu. 600 osób ewakuowanych Kilka minut po godzinie 10 przy ulicy Jana Pawła II na terenie pobliskiej budowy znaleziono ręczny granatnik przeciwpancerny. Jest uzbrojony w zapalnik i jak ... » więcej 2018-04-24, godz. 10:45 Nyscy studenci prowadzą warsztaty dla dzieci z OPS-u. "To dla nas ogromne doświadczenie" Studenci nyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prowadzą warsztaty językowe dla dzieci, które są pod opieką OPS-u. Żacy drugiego roku filologii angielski ... » więcej 2018-04-24, godz. 09:12 Zobacz burze piaskowe w powiecie strzeleckim! [FILM] Zniszczone pola i drogi - to efekt burz, jakie w poniedziałek po południu przeszły nad powiatem strzeleckim. Zanim jednak pojawił się grad i gwałtowne opady d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »