Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-05, 19:00 Autor: Ewelina Laxy

Nysa: wiceburmistrz musi zapłacić karę nałożoną przez RIO z własnej kieszeni

Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Hala Nysa [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Piotr Bobak [Fot. Klaudia Pokładek]
Wiceburmistrz Nysy Piotr Bobak ma zapłacić karę w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Będzie musiał pokryć koszty z własnej kieszeni. Chodzi o nieprawidłowości, do których miało dojść podczas budowy nyskiej hali sportowej. Gmina zleciła wykonanie części prac z tzw. wolnej ręki. Nysa nie straci jednak dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na budowę hali przeznaczyło 10 mln złotych.
- Kontrolę przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - mówi Grzegorz Czarnocki, wiceprzewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej, działającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Uzasadnienie RIO ma być gotowe 16 stycznia.

Jak dodaje Czarnocki, strony mają prawo odwołania się od decyzji komisji. - Rzecznik dyscypliny finansów publicznych złożył wniosek o ukaranie do Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ta właśnie komisja uznała pana Piotra Bobaka winnym zarzucanych czynów i wymierzyła mu kare pieniężną w wysokości 0,25 miesięcznego wynagrodzenia, czyli w kwocie 2284 zł. Aktualnie trwają prace nad sfinalizowaniem treści uzasadnienia tego orzeczenia.

O stanowisko poprosiliśmy też Ministerstwo Sportu i Turystki. Jak nas poinformowano, dofinansowanie, które otrzymała Nysa na budowę hali nie zostanie wycofane. Resort monitoruje celowość wydatkowania dotacji i nie ingeruje w odpowiedzialność inwestora za przeprowadzone przetargi i wybory wykonawców. Jak mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz, gmina będzie odwoływała się od decyzji RIO.
Grzegorz Czarnocki

Wiadomości z regionu

2018-01-19, godz. 19:00 Kolejne śnięte ryby w Nysie. Odnaleziono 200 kilogramów w rzece, ale przyczyna jest nieznana Około dwustu kilogramów śniętych ryb odnaleziono w Nysie Kłodzkiej na wysokości Nysy. Martwe ryby to przede wszystkim sandacze, a do tego dochodzi kilkanaście ... » więcej 2018-01-19, godz. 18:20 Być może topór nie dosięgnie gogolińskiego Karlika. Jest wniosek do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu Wycinka gogolińskiego dębu Karlik nie jest jeszcze przesądzona? Burmistrz zawnioskował do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu o więcej czasu. » więcej 2018-01-19, godz. 15:15 Antoni Piechniczek honorowym obywatelem Opola? Wniosek trafił do magistratu Opolski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do opolskiego ratusza o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Opola Antoniemu Piechniczkowi. » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Prudnik: recydywista skazany na więzienie za atak na dziennikarza Na pół roku więzienia skazał sąd sprawcę napaści na dziennikarza prasowego w Prudniku. 16 stycznia dziennikarz został zaatakowany przez Bogusława Z. przed bud ... » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Interny w szpitalach w Oleśnie i Kluczborku nadal zawieszone. Wznowią działalność z początkiem lutego Oddziały wewnętrzne szpitali powiatowych w Oleśnie i Kluczborku nadal pozostaną zawieszone. Do wniosków dyrektorów placówek w tej sprawie przychylił się wojew ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:15 W Namysłowie ktoś kolportuje materiały informujące o gigantycznym długu gminy. Burmistrz oburzony „Twoje dzieci i wnuki będą spłacały długi Kruszyńskiego” - m.in. takie hasła pojawiły się w małych ulotkach, które zostały rozesłane do mieszkańców. Autor tyc ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:00 Nowoczesna proponuje swoje rozwiązania w zakresie przepisów aborcyjnych Posłowie chcą zachowania dotychczasowych trzech kryteriów pozwalających na przerywanie ciąży, ale dodatkowo proponują m.in. aby kobieta mogła dokonać aborcji ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Z końcem roku wzrosła liczba bezrobotnych w regionie O ponad 1000 osób wzrosła liczba bezrobotnych w regionie w grudniu 2017 roku. Stopa procentowa bezrobocia wyniosła 7,2 i podniosła się o 0,3 punktu procentowe ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Zniknął buspas na ulicy Spychalskiego w Opolu Na ulicy Spychalskiego w Opolu drogowcy zlikwidowali buspas. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy dotychczas narzekali, że muszą stać w korku do świateł i ... » więcej 2018-01-19, godz. 12:20 Głubczyce przygotowują ambitny program obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Blisko 50 już zaplanowanych, a ma być jeszcze więcej. Głubczyce szykują całoroczny program imprez związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »