Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-28, 09:30 Autor: Ewelina Laxy

Podziękują wolontariuszom. 5 grudnia odbędzie się 17. Opolska Gala Wolontariatu

5.12 odbędzie się 17. Gala Wolontariatu [fot. UM Opole]
5.12 odbędzie się 17. Gala Wolontariatu [fot. UM Opole]
Podziękują wolontariuszom za ich pracę. Już po raz 17. odbędzie się Opolska Gala Wolontariatu. Podczas imprezy uhonorowani zostaną wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Centrum Dialogu Obywatelskiego.
- Chcemy w tym dniu docenić tych, którzy dają dużo od siebie, nie oczekując nic w zamian - mówi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. - W tym szczególnym dniu chcemy docenić ich aktywność, troszeczkę też ich pochwalić, zrobić z nich taki wzór dla innych osób. Zdaję sobie sprawę z tego, że to są osoby bardzo często skromne, które robią coś, bo kierują się sercem, a nie oczekują za to nagrody. Niemniej, my jesteśmy zobowiązani do tego, żeby promować, doceniać i zauważać ich wspaniałą postawę.

W Opolu zarejestrowanych jest ponad 700 organizacji pozarządowych, które korzystają z pomocy wolontariuszy. Są to nie tylko instytucje zajmujące się działalnością charytatywną, ale także urzędy.

- Z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy angażują się w sprawy miasta i pomagają m.in. podczas imprez plenerowych - mówi Dorota Piechowicz-Witoń z Centrum Dialogu Obywatelskiego. - Widzimy, że ta struktura wolontariatu się zmienia. Nie tylko fundacje, stowarzyszenia, ale coraz więcej urzędów współpracuje z wolontariuszami. Również tym wolontariuszom chcemy w tym roku podziękować. Chcemy, żeby byli najważniejsi i też tymi dobrymi przykładami pracy wolontariackiej zachęcać opolan do angażowania się na rzecz innych.

Gala odbędzie się 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariatu.
Arkadiusz Wiśniewski
Dorota Piechowicz-Witoń

Wiadomości z regionu

2018-07-22, godz. 14:43 Opolanie nie regulują opłat za odbiór śmieci. Problem ma m.in. Biała W gospodarstwach domowych przybywa śmieci, rosną również koszty ich odbioru od mieszkańców. Niektóre samorządy lokalne mają problemy z niepłacącymi za te usłu ... » więcej 2018-07-22, godz. 14:05 Mocna energia w opolskim amfiteatrze. Na scenie znów zagościła zumba Energia, taniec, ruch i latynoskie rytmy. To wszystko zawarte jest w zumbie. Czwarty rok z rzędu miłośnicy takiej formy ćwiczeń spotykają się w Opolu. Dziś (2 ... » więcej 2018-07-22, godz. 13:30 Projekt "Restart" wystartuje jesienią. Najpierw trzeba wyremontować budynek Najpierw remont budynku, a potem rozpoczęcie projektu. W ubiegłym tygodniu rozpisano przetarg na odnowienie obiektu przy ul. Sienkiewicza 29 w Opolu, który pó ... » więcej 2018-07-22, godz. 12:00 Mieszkańcy Praszki spotkali się z ministrem Jackiem Sasinem Zwalczanie ubóstwa, zwłaszcza wśród dzieci, uszczelnienie systemu podatkowego, działania w celu obniżenia cen paliwa oraz obciążenia dla samorządów - to część ... » więcej 2018-07-22, godz. 10:00 Uwaga kierowcy! Od poniedziałku utrudniony przejazd przez Bohaterów Monte Cassino w Opolu Od poniedziałku - 23 lipca - nowe utrudnienia dla kierowców w Opolu. Na ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicy stacji paliw, jadąc w kierunku Dworca Wschodnie ... » więcej 2018-07-22, godz. 09:00 Chorujący na Alzheimera będą mogli liczyć na opiekę. W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu W Prószkowie powstaje Dom Dziennego Pobytu dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. We wrześniu zakończone zostaną prace budowlane, a otwarcie nastąpi mies ... » więcej 2018-07-22, godz. 08:59 Nocny wypadek w Kórnicy. Są poszkodowani 4 osoby zostały ranne, dwie trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło po 2.00 w nocy, na drodze wojewódzkiej 416, w miejscowości Kórnica w powiecie kra ... » więcej 2018-07-21, godz. 20:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej 2018-07-21, godz. 19:00 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" [ZDJĘCIA, FILM] Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »