Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-21, 07:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej

Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Narada robocza kierownictwa opolskich DPS w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Prudniku. Odbyła się ona pod przewodnictwem wicewojewody opolskiego, który odwiedził miejscowy DPS oraz w Racławicach Śląskich. Placówki te podlegają powiatom.
- Pobyt większość naszych mieszkańców finansowany jest jeszcze na starych zasad – mówi siostra Maria Klimczok, dyrektor DPS w Czarnowąsach. – Nie jest to ani za bardzo przyjemna praca, ani łatwa. Np. u nas jest 30 osób leżących na 120 wszystkich mieszkańców. Pracownicy by się ogromnie ucieszyli - i nawet mają takie petycje - gdyby dostali większą premię albo trzynastkę, którą im kiedyś zabrano. To na pewno jest znaczący problem finansowy.

Praca pracownika socjalnego DPS jest jedną z trudniejszych w sektorze pomocy społecznej.

- Czynimy zabiegi, aby była doceniona – powiedziała wicewojewoda Violetta Porowska. – W ubiegłym roku z inicjatywy wojewody znaleźliśmy pieniądze, żeby te wyrównanie przekazać wszystkim DPS-om w naszym województwie. Za to można zrobić już coś konkretnego. Cały czas rozmawiamy na ten temat z ministerstwem szczególnie, że pani minister Rafalska i jej zastępcy mają doskonałą świadomość, jaka to jest ciężka, trudna praca i mało opłacana. Właściwie o każdej sferze pracowniczej myślimy i o tej również.

W prudnickim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich DPS-ów zarejestrowanych w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W regionie jest 29 takich placówek. Dzisiaj (21.11) przypada dzień pracownika socjalnego.
Maria Klimczok
Wioletta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej 2019-04-18, godz. 15:57 Policja ostrzega: przed świętami uaktywnili się telefoniczni oszuści Jak poinformowała rzecznik opolskiej policji Marzena Grzegorczyk na terenie Opola działają oszuści podszywający się pod policjantów. To działanie w ramach met ... » więcej 2019-04-18, godz. 15:00 Matury na Opolszczyźnie wciąż pod znakiem zapytania. Zależy, czy nauczyciele wezmą udział w radach pedagogicznych Nadal nie wiadomo, co z maturami w województwie opolskim. » więcej 2019-04-18, godz. 14:07 Tragiczny wypadek przy budowie kanalizacji koło Ozimka. Nie udało się uratować przysypanego pracownika [AKTUALIZACJA] Dwóch pracowników zostało przysypanych podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w okolicach miejscowości Schodnia w gminie Ozimek. Jak przekazała nam ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:15 Opolskie: ktoś wylał olej do potoku w Leśnicy Od wczoraj (17.04) strażacy usuwają substancję ropopochodną z potoku Padół w Leśnicy. Plama, prawdopodobnie oleju zanieczyściła rzeczkę na odcinku długości bl ... » więcej 2019-04-18, godz. 12:59 Opolskie: groźne wypadki na drogach naszego regionu Wypadek na drodze krajowej nr 94. W miejscowości Zielęcice w okolicach Skarbimierza doszło do zderzenia samochodu osobowego fiata punto z ciężarówką MAN. Jak ... » więcej 2019-04-18, godz. 12:44 Wiózł w bagażniku 80 kg tytoniu bez akcyzy. Wpadł w czasie kontroli drogowej Ponad 80 kilogramów tytoniu bez akcyzy znaleźli policjanci ze Strzelec Opolskich w bagażniku auta zatrzymanego do kontroli. Kierowca już usłyszał zarzuty, a u ... » więcej 2019-04-18, godz. 12:30 Szkoła grozi zawaleniem! Po świętach uczniowie wrócą na lekcje do innej placówki Ekspertyza budowlana, zlecona przed remontem klatki schodowej wykazała, że budynek szkoły podstawowej numer 2 w Strzelcach Opolskich grozi zawaleniem. Po świę ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »