Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-10, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Część urzędników marszałka musi się wyprowadzić. Wojewoda wypowiedział umowę najmu

Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Wojewoda opolski wypowiedział umowę najmu części lokali zajmowanych w budynku przy ul. Piastowskiej w Opolu przez Urząd Marszałkowski. Część pracowników samorządu województwa musi opuścić swoje biura z końcem stycznia przyszłego roku.
Informację tę potwierdziła naszej reporterce Violetta Ruszczewska z biura prasowego marszałka.

- Rzeczywiście 31 października otrzymaliśmy pismo od dyrektora Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego pani Izabeli Bryji wypowiadające część umowy najmu pomieszczeń biurowych, które wynajmujemy od Urzędu Wojewódzkiego. Dotyczy to pomieszczeń na pierwszym piętrze głównego budynku urzędu, czyli bez skrzydła bocznego - mówi Ruszczewska.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie dotyczy tego właśnie skrzydła, w którym od lat urzędują marszałkowie.

Urzędowi marszałkowskiemu zostaje budynek na Ostrówku, który jest jego własnością, a także część pomieszczeń w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej.

Zapytaliśmy, jak uzasadniono wypowiedzenie umowy najmu urzędowi marszałkowskiemu.

- Powód jest jednozdaniowy. Wypowiedzenie wynika z konieczności zabezpieczenia potrzeb własnych urzędu, które z kolei wynikają ze zmian organizacyjnych -informuje Ruszczewska.

Dodajmy, że umowa została podpisana w 2009 roku na czas nieokreślony z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. Przypomnijmy też, że za rządów poprzedniej koalicji z gmachu na Piastowskiej musiało się wyprowadzić Starostwo Powiatowe w Opolu.

Do sprawy wrócimy.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2017-11-22, godz. 11:30 Elektrycznym, tylko dokąd? Czy Opole jest gotowe na samochody elektryczne? [FILM] Na polskich i opolskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów hybrydowych i całkowicie elektrycznych. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, bo ogranicze ... » więcej 2017-11-22, godz. 11:15 Konsorcjum dwóch firm wykona zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu. Ma być gotowy za dwa lata Zakończono przetarg na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Wygrały polska firma BUDIMEX S.A, która jest liderem i jej his ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:30 W Opolu odbędzie się konferencja dotycząca 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Opole od jutra będzie gospodarzem ważnej ogólnopolskiej imprezy naukowej - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery Oczy' historyk Marek Białokur z Uniwersyte ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:06 Para oszustów sprzedawała magnez jako tabletki na przerwanie ciąży Prawie 600 osób zostało oszukanych przez parę z Namysłowa. 22 letnia kobieta i 31 letni mężczyzna za pośrednictwem internetu sprzedawali tabletki na przerwani ... » więcej 2017-11-22, godz. 09:30 Marszałek Andrzej Buła: Rezygnujemy z budowy, będziemy remontować - Nie będziemy budować nowej siedziby urzędu marszałkowskiego - tak mówi Radiu Opole marszałek regionu Andrzej Buła. Po tym jak wojewoda wypowiedział umowę na ... » więcej 2017-11-22, godz. 09:25 Opolskie Zaodrze dla seniorów. W przyszłym roku ma być gotowy nowy dom dziennego pobytu Coraz bliżej budowy Domu Dziennego Pobytu dla seniorów na opolskim Zaodrzu. Jak powiedział w Radiu Opole Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomo ... » więcej 2017-11-22, godz. 08:14 Będą zbierać krew dla chorego 6-latka 'Nie bądźmy obojętni - dajmy cząstkę siebie' - pod takim hasłem odbędzie się zbiórka krwi dla Artura Kaczora. Akcja odbędzie się w sobotę (25.11) w Kluczborku ... » więcej 2017-11-22, godz. 07:00 Przegrał na maszynach, więc okradł salon gier. Grozi mu 12 lat więzienia Zarzut rozboju usłyszał mieszkaniec Krapkowic po kradzieży prawie 600 złotych z salonu gier losowych. » więcej 2017-11-21, godz. 20:32 TSKN niezadowolony z nowych propozycji okręgów wyborczych w Opolu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest niezadowolone z projektu nowych okręgów wyborczych w Opolu. Jak powiedział Radiu Opole szef T ... » więcej 2017-11-21, godz. 19:15 Wymieniają parkomaty w Krapkowicach. Płacenie ma być łatwiejsze Ruszyła wymiana parkomatów w Krapkowicach. W mieście stoi 12 maszyn, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządzający płatną strefą parkowania, zd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »