Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-10, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Część urzędników marszałka musi się wyprowadzić. Wojewoda wypowiedział umowę najmu

Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Wojewoda opolski wypowiedział umowę najmu części lokali zajmowanych w budynku przy ul. Piastowskiej w Opolu przez Urząd Marszałkowski. Część pracowników samorządu województwa musi opuścić swoje biura z końcem stycznia przyszłego roku.
Informację tę potwierdziła naszej reporterce Violetta Ruszczewska z biura prasowego marszałka.

- Rzeczywiście 31 października otrzymaliśmy pismo od dyrektora Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego pani Izabeli Bryji wypowiadające część umowy najmu pomieszczeń biurowych, które wynajmujemy od Urzędu Wojewódzkiego. Dotyczy to pomieszczeń na pierwszym piętrze głównego budynku urzędu, czyli bez skrzydła bocznego - mówi Ruszczewska.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie dotyczy tego właśnie skrzydła, w którym od lat urzędują marszałkowie.

Urzędowi marszałkowskiemu zostaje budynek na Ostrówku, który jest jego własnością, a także część pomieszczeń w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej.

Zapytaliśmy, jak uzasadniono wypowiedzenie umowy najmu urzędowi marszałkowskiemu.

- Powód jest jednozdaniowy. Wypowiedzenie wynika z konieczności zabezpieczenia potrzeb własnych urzędu, które z kolei wynikają ze zmian organizacyjnych -informuje Ruszczewska.

Dodajmy, że umowa została podpisana w 2009 roku na czas nieokreślony z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. Przypomnijmy też, że za rządów poprzedniej koalicji z gmachu na Piastowskiej musiało się wyprowadzić Starostwo Powiatowe w Opolu.

Do sprawy wrócimy.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:45 Mieszkańcy Zdzieszowic spisali się na medal. Zbiórka dla pogorzelców dała duże efekty Z bardzo dużym odzewem spotkał się apel o pomoc zdzieszowickim pogorzelcom. Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 listopada ogień wybuchł w budynku socjalnym przy u ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:15 Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej spra ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:24 Ekspose Andrzeja Buły - w województwie opolskim rewolucji nie będzie Kontynuacja dotychczasowej polityki - to plan na najbliższą kadencję. Marszałek województwa wpolskiego Andrzej Buła w swoim ekspose wskazał, na co postawi pod ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:15 Głuchołaska Polonia trafiła w ręce miasta. "Dotychczasowa właścicielka chyba nie wiedziała, że posiada taki budynek" Budynek dawnego hotelu Polonia w Głuchołazach ma nowego właściciela. Nieruchomość znajdująca się przy ulicy Jana Pawła II trafiła w ręce gminy, która nabyła j ... » więcej 2018-12-18, godz. 17:12 Nie żyje śląski reżyser Kazimierz Kutz. Miał 89 lat Nie żyje Kazimierz Kutz, śląski reżyser, jeden z twórców powojennego kina polskiego. Reżyser miał 89 lat. Z Opolem związał się w 1997 roku, kiedy odebrał tytu ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:16 Dwaj pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich jechał na gołej feldze Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mężczyzna zatrzymany przez namysłowskich policjantów. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.12). Mężczyzn ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:05 Kolejny protest pracowników wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj sąd przy pl. Daszyńskiego Pracownicy sądu okręgowego przy pl. Daszyńskiego protestują i żądają podwyżek. Wczoraj podobny protest odbył się przed budynkiem sądu przy ul. Plebiscytowej. ... » więcej 2018-12-18, godz. 15:45 Opole przekazało milion złotych gminie Dąbrowa i 6 milionów gminie Dobrzeń Wielki Pomoc finansowa ma związek ze zmianą granic Opola, która choć mocno oprotestowana przez sąsiadów, stała się faktem 1 stycznia 2017 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »