Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-10, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Część urzędników marszałka musi się wyprowadzić. Wojewoda wypowiedział umowę najmu

Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Wojewoda opolski wypowiedział umowę najmu części lokali zajmowanych w budynku przy ul. Piastowskiej w Opolu przez Urząd Marszałkowski. Część pracowników samorządu województwa musi opuścić swoje biura z końcem stycznia przyszłego roku.
Informację tę potwierdziła naszej reporterce Violetta Ruszczewska z biura prasowego marszałka.

- Rzeczywiście 31 października otrzymaliśmy pismo od dyrektora Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego pani Izabeli Bryji wypowiadające część umowy najmu pomieszczeń biurowych, które wynajmujemy od Urzędu Wojewódzkiego. Dotyczy to pomieszczeń na pierwszym piętrze głównego budynku urzędu, czyli bez skrzydła bocznego - mówi Ruszczewska.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie dotyczy tego właśnie skrzydła, w którym od lat urzędują marszałkowie.

Urzędowi marszałkowskiemu zostaje budynek na Ostrówku, który jest jego własnością, a także część pomieszczeń w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej.

Zapytaliśmy, jak uzasadniono wypowiedzenie umowy najmu urzędowi marszałkowskiemu.

- Powód jest jednozdaniowy. Wypowiedzenie wynika z konieczności zabezpieczenia potrzeb własnych urzędu, które z kolei wynikają ze zmian organizacyjnych -informuje Ruszczewska.

Dodajmy, że umowa została podpisana w 2009 roku na czas nieokreślony z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. Przypomnijmy też, że za rządów poprzedniej koalicji z gmachu na Piastowskiej musiało się wyprowadzić Starostwo Powiatowe w Opolu.

Do sprawy wrócimy.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2018-02-23, godz. 07:00 Prudnik: inwestor chce wydać 100 mln złotych na elektrownię. Mieszkańcy planują protest Przeciw uruchomieniu elektrowni, w której paliwem będzie słoma, zamierzają protestować mieszkańcy Prudnika. Ma ona powstać na bazie nieczynnej od wielu lat el ... » więcej 2018-02-23, godz. 06:50 "Dla mnie to jest tragedia. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe". Krowa-uciekinierka padła podczas załadunku do transportu ... - Krowa padła podczas załadunku do transportu - taką informację przekazał nam Błażej Jaroszyński, lekarz weterynarii z Nysy. Najprawdopodobniej zwierzę padło ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:10 Tragiczny wypadek w Walcach. Nie żyje młody motocyklista Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Walcach, przy ul. Lipowej. Kierujący motocyklem 21-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie zapanował nad maszyną i w ... » więcej 2018-02-22, godz. 21:00 Prawica szykuje się do wyborów samorządowych - Jesteśmy przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za poszczególne samorządy w powiecie nyskim - mówił w Loży Radiowej Artur Kamiński, lider PiS w powiecie ... » więcej 2018-02-22, godz. 20:45 "To cud, że nie doszło jeszcze do tragedii". Mieszkańcy Murowa skarżą się na tiry pędzące przez wieś Za duży tonaż i nieodpowiednia prędkość - mieszkańcy Murowa skarżą się na przejeżdżające przez wieś tiry. Na rogatkach Murowa stoją znaki ograniczające wjazd ... » więcej 2018-02-22, godz. 19:15 Zielony most prowadzący na wyspę Bolko w Opolu będzie nosił imię Ireny Sendlerowej Zielony most łączący miasto z wyspą Bolko zyskał imię Ireny Sendlerowej. Inicjatywę dzieci z opolskiej szkoły TAK, której patronką jest właśnie Sendlerowa, je ... » więcej 2018-02-22, godz. 19:00 Nie będzie informacji o wyprawie krzyżowej przy pomniku Kazimierza I Opolskiego. Radni zdecydowali Usunięcie informacji o V wyprawie krzyżowej i zastąpienie jej tą o 800-leciu miasta nie wzbudziło większych wątpliwości radnych Opola. Chodzi o napis na tabli ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:35 Uchwała o targowisku wycofana, ale prezydent z pomysłu nie rezygnuje. Będą rozmowy z kupcami w sprawie przenosin Radni nie będą dziś głosować w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej targowiska Centrum. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdecydował o wycofaniu projektu uch ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:30 To było zabójstwo! Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mordercy z Baborowa Zdarzenie z wtorku (20.02) w Baborowie, to jednak zabójstwo, a nie nieszczęśliwy wypadek. Dziś (22.02) do prokuratury w Głubczycach doprowadzony został 65-let ... » więcej 2018-02-22, godz. 16:45 Projekt o darmowym MZK w Opolu wycofany. "Musimy dopracować ten pomysł" Uchwała klubu Razem dla Opola dotycząca darmowych przejazdów MZK dla kierowców i pasażerów wypadła z porządku obrad sesji rady miasta Opola. Wycofali ją sami ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »