Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-10, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Część urzędników marszałka musi się wyprowadzić. Wojewoda wypowiedział umowę najmu

Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Siedziba OUW i UMWO w gmachu na Piastowskiej © (fot. Szymon Krawczyk)
Wojewoda opolski wypowiedział umowę najmu części lokali zajmowanych w budynku przy ul. Piastowskiej w Opolu przez Urząd Marszałkowski. Część pracowników samorządu województwa musi opuścić swoje biura z końcem stycznia przyszłego roku.
Informację tę potwierdziła naszej reporterce Violetta Ruszczewska z biura prasowego marszałka.

- Rzeczywiście 31 października otrzymaliśmy pismo od dyrektora Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego pani Izabeli Bryji wypowiadające część umowy najmu pomieszczeń biurowych, które wynajmujemy od Urzędu Wojewódzkiego. Dotyczy to pomieszczeń na pierwszym piętrze głównego budynku urzędu, czyli bez skrzydła bocznego - mówi Ruszczewska.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie dotyczy tego właśnie skrzydła, w którym od lat urzędują marszałkowie.

Urzędowi marszałkowskiemu zostaje budynek na Ostrówku, który jest jego własnością, a także część pomieszczeń w budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej.

Zapytaliśmy, jak uzasadniono wypowiedzenie umowy najmu urzędowi marszałkowskiemu.

- Powód jest jednozdaniowy. Wypowiedzenie wynika z konieczności zabezpieczenia potrzeb własnych urzędu, które z kolei wynikają ze zmian organizacyjnych -informuje Ruszczewska.

Dodajmy, że umowa została podpisana w 2009 roku na czas nieokreślony z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. Przypomnijmy też, że za rządów poprzedniej koalicji z gmachu na Piastowskiej musiało się wyprowadzić Starostwo Powiatowe w Opolu.

Do sprawy wrócimy.
Violetta Ruszczewska
Violetta Ruszczewska

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:15 19-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Namysłowie Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w Namysłowie na ulicy 1 Maja - jest to droga krajowa nr 39. » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 "Podchodzę do tego z dużym spokojem". PSL przygotowuje się do wyborów - Liczę na to, że mieszkańcy Opolszczyzny widzą, że współrządząc regionem od przeszło trzech kadencji całkiem nieźle dajemy sobie radę - mówił w Radiu Opole w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »