Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-09, 15:42 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Od początku roku co najmniej sześć samochodów brzeskiego garnizonu policji zostało wycofanych ze służby ze względu na wiek i stan techniczny. To m.in. trzy auta marki kia, nieoznakowane bmw i bus fiata. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że coraz trudniej pełnić służbę, bo brakuje sprzętu. Choć głośno w całym kraju o programie modernizacji w policji, to do tej pory żadne nowe auto nie zasiliło brzeskiej komendy. Co ciekawe, do służby wróciły kilkunastoletnie ople, w nieużywanym od dawna granatowym kolorze.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji w rozmowie z Radiem Opole mówi, że funkcjonariusze do końca roku mają dostać nowe auta.

- Część z tych samochodów to stara flota, mocno wyeksploatowana, która najwyraźniej wymaga naprawy. Usterki w tych autach usuwane są na bieżąco, natomiast do końca tego roku w ramach programu modernizacji polskiej policji zostaną zakupione nowe radiowozy, które trafią do brzeskiej jednostki. Te samochody uzupełnią naszą flotę i zastąpią te, które są w naprawie – dodaje Kaszuba.

Jak ustaliło Radio Opole będą to zaledwie dwa samochody. Jeden z nich ma trafić do drogówki, drugi do komisariatu w Grodkowie. Warto dodać, że policjanci z powiatu brzeskiego patrolują autostradę, drogi krajowe i wojewódzkie, a nie mają żadnego sprawnego auta z wideorejestratorem. Motocykle będące na wyposażeniu funkcjonariuszy z ruchu drogowego również nie nadają się do służby ze względu na stan techniczny.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Tragedia na Wrocławskiej w Opolu. To było samopodpalenie? Do tragicznego zdarzenia doszło po południu w Opolu w pobliżu szkoły podstawowej nr 8 w Opolu. Nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie sam się podpalił. Na m ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Danuta Jazłowiecka ze Strasburga: Parlament Europejski pracuje normalnie, ale centrum miasta jest zamknięte Pozamykane sklepy, restauracje i hotele. Całonocny zakaz wstępu lub opuszczania budynku Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe kontrole na ulicach. Tak przedst ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:30 "Opolska mama ma moc" - udowodniły to dzieci i młodzież z regionu tworząc plakaty, mapy, opowiadania i wiersze [ZDJĘCI ... Do konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem 'Opolska mama ma moc' zgłoszono ponad 900 prac z całego województwa. Miał on promować rodzinę oraz związane z n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »