Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-09, 15:42 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Od początku roku co najmniej sześć samochodów brzeskiego garnizonu policji zostało wycofanych ze służby ze względu na wiek i stan techniczny. To m.in. trzy auta marki kia, nieoznakowane bmw i bus fiata. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że coraz trudniej pełnić służbę, bo brakuje sprzętu. Choć głośno w całym kraju o programie modernizacji w policji, to do tej pory żadne nowe auto nie zasiliło brzeskiej komendy. Co ciekawe, do służby wróciły kilkunastoletnie ople, w nieużywanym od dawna granatowym kolorze.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji w rozmowie z Radiem Opole mówi, że funkcjonariusze do końca roku mają dostać nowe auta.

- Część z tych samochodów to stara flota, mocno wyeksploatowana, która najwyraźniej wymaga naprawy. Usterki w tych autach usuwane są na bieżąco, natomiast do końca tego roku w ramach programu modernizacji polskiej policji zostaną zakupione nowe radiowozy, które trafią do brzeskiej jednostki. Te samochody uzupełnią naszą flotę i zastąpią te, które są w naprawie – dodaje Kaszuba.

Jak ustaliło Radio Opole będą to zaledwie dwa samochody. Jeden z nich ma trafić do drogówki, drugi do komisariatu w Grodkowie. Warto dodać, że policjanci z powiatu brzeskiego patrolują autostradę, drogi krajowe i wojewódzkie, a nie mają żadnego sprawnego auta z wideorejestratorem. Motocykle będące na wyposażeniu funkcjonariuszy z ruchu drogowego również nie nadają się do służby ze względu na stan techniczny.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2017-11-22, godz. 15:15 Potrzebne są "fioletowe domy" - apel fundacji Fioletowy Pies Fundacja Fioletowy Pies w Opolu szuka wolontariuszy oraz osób, które chciałby założyć 'fioletowy dom'. Są to miejsca tymczasowej adopcji dla czworonogów. Do o ... » więcej 2017-11-22, godz. 14:00 Na stawku Zamkowym powstaje sztuczna ślizgawka. W tym roku kilka udogodnień Rozpoczął się montaż sztucznego lodowiska, które po raz drugi powstanie na stawku przy Barlickiego w Opolu. Na miejscu są już przygotowane worki z piaskiem i ... » więcej 2017-11-22, godz. 14:00 Konsorcjum dwóch firm wykona zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu. Ma być gotowy za dwa lata Zakończono przetarg na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Wygrały polska firma BUDIMEX S.A, która jest liderem i jej his ... » więcej 2017-11-22, godz. 14:00 Jechał pijany i nie miał uprawnień. Wcześniej poszukiwała go policja 2 promile alkoholu we krwi miał 46-letni kierowca volkswagena, którego w niedzielę (19.11) zatrzymała brzeska drogówka. » więcej 2017-11-22, godz. 13:00 Burza w sprawie śmieci trwa. Nyscy radni PiS zwołali konferencję Mieszkańcy nie powinni ponosić dodatkowych opłat za wywóz odpadów, a gminy nie powinny rozmawiać poprzez media. To konkluzja konferencji prasowej, którą zorga ... » więcej 2017-11-22, godz. 12:30 Politechnika Opolska najlepsza w Polsce. Uczelnia docenia młodych naukowców i wspiera doktorantów Politechnika Opolska zwyciężyła w konkursie PRODOK na najbardziej prodoktorancką uczelnię w naszym kraju. » więcej 2017-11-22, godz. 11:30 Elektrycznym, tylko dokąd? Czy Opole jest gotowe na samochody elektryczne? [FILM] Na polskich i opolskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów hybrydowych i całkowicie elektrycznych. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, bo ogranicze ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:30 W Opolu odbędzie się konferencja dotycząca 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Opole od jutra będzie gospodarzem ważnej ogólnopolskiej imprezy naukowej - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery Oczy' historyk Marek Białokur z Uniwersyte ... » więcej 2017-11-22, godz. 10:06 Para oszustów sprzedawała magnez jako tabletki na przerwanie ciąży Prawie 600 osób zostało oszukanych przez parę z Namysłowa. 22 letnia kobieta i 31 letni mężczyzna za pośrednictwem internetu sprzedawali tabletki na przerwani ... » więcej 2017-11-22, godz. 09:30 Marszałek Andrzej Buła: Rezygnujemy z budowy, będziemy remontować - Nie będziemy budować nowej siedziby urzędu marszałkowskiego - tak mówi Radiu Opole marszałek regionu Andrzej Buła. Po tym jak wojewoda wypowiedział umowę na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »