Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-09, 15:42 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Od początku roku co najmniej sześć samochodów brzeskiego garnizonu policji zostało wycofanych ze służby ze względu na wiek i stan techniczny. To m.in. trzy auta marki kia, nieoznakowane bmw i bus fiata. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że coraz trudniej pełnić służbę, bo brakuje sprzętu. Choć głośno w całym kraju o programie modernizacji w policji, to do tej pory żadne nowe auto nie zasiliło brzeskiej komendy. Co ciekawe, do służby wróciły kilkunastoletnie ople, w nieużywanym od dawna granatowym kolorze.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji w rozmowie z Radiem Opole mówi, że funkcjonariusze do końca roku mają dostać nowe auta.

- Część z tych samochodów to stara flota, mocno wyeksploatowana, która najwyraźniej wymaga naprawy. Usterki w tych autach usuwane są na bieżąco, natomiast do końca tego roku w ramach programu modernizacji polskiej policji zostaną zakupione nowe radiowozy, które trafią do brzeskiej jednostki. Te samochody uzupełnią naszą flotę i zastąpią te, które są w naprawie – dodaje Kaszuba.

Jak ustaliło Radio Opole będą to zaledwie dwa samochody. Jeden z nich ma trafić do drogówki, drugi do komisariatu w Grodkowie. Warto dodać, że policjanci z powiatu brzeskiego patrolują autostradę, drogi krajowe i wojewódzkie, a nie mają żadnego sprawnego auta z wideorejestratorem. Motocykle będące na wyposażeniu funkcjonariuszy z ruchu drogowego również nie nadają się do służby ze względu na stan techniczny.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 06:00 35 lat temu Jan Paweł II odwiedził Górę św. Anny. W naszym programie wracamy do tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca 1983 roku spotkało się z papieżem na Górze św. Anny około miliona pielgrzymów. Okoliczne drogi były zablokowane, na stację kolejową w Leśnicy i Zdz ... » więcej 2018-06-21, godz. 06:00 Przemycał i handlował narkotykami. Wpadł ze swoją partnerką Policjanci z Namysłowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę i o pięć lat młodszą kobietę, którzy podejrzani są o posiadanie, handlowanie i przemycanie narkotyków ... » więcej 2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »