Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-09, 15:42 Autor: Maciej Stępień

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom

Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Brzescy policjanci nie mają czym jeździć. Część radiowozów trafiła na złom [fot. Maciej Stępień]
Od początku roku co najmniej sześć samochodów brzeskiego garnizonu policji zostało wycofanych ze służby ze względu na wiek i stan techniczny. To m.in. trzy auta marki kia, nieoznakowane bmw i bus fiata. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że coraz trudniej pełnić służbę, bo brakuje sprzętu. Choć głośno w całym kraju o programie modernizacji w policji, to do tej pory żadne nowe auto nie zasiliło brzeskiej komendy. Co ciekawe, do służby wróciły kilkunastoletnie ople, w nieużywanym od dawna granatowym kolorze.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji w rozmowie z Radiem Opole mówi, że funkcjonariusze do końca roku mają dostać nowe auta.

- Część z tych samochodów to stara flota, mocno wyeksploatowana, która najwyraźniej wymaga naprawy. Usterki w tych autach usuwane są na bieżąco, natomiast do końca tego roku w ramach programu modernizacji polskiej policji zostaną zakupione nowe radiowozy, które trafią do brzeskiej jednostki. Te samochody uzupełnią naszą flotę i zastąpią te, które są w naprawie – dodaje Kaszuba.

Jak ustaliło Radio Opole będą to zaledwie dwa samochody. Jeden z nich ma trafić do drogówki, drugi do komisariatu w Grodkowie. Warto dodać, że policjanci z powiatu brzeskiego patrolują autostradę, drogi krajowe i wojewódzkie, a nie mają żadnego sprawnego auta z wideorejestratorem. Motocykle będące na wyposażeniu funkcjonariuszy z ruchu drogowego również nie nadają się do służby ze względu na stan techniczny.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej 2018-02-24, godz. 13:00 Uciekł z miejsca wypadku, jest poszukiwany przez policję Policja poszukuje sprawcy nocnego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Pużaka w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »